Skocz do zawartości

Powloka ceramiczna


naitsyrk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Powłoka, o czym studio raczej nie powie na wejściu, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Na kilku tys. się nie kończy, bo położenie to początek. Powłokę trzeba specjalnie regenerować, używać środków o neutralnym pH itp itd. Sam tego nie zrobisz.

Lepsza jest folia na zderzak przód, lusterka progi i tył zderzak i w zupełności wystarczy. kamyk spod tira na expresie i tak załatwi ci odprysk powłoka nie pomoże - folia zatrzyma.

Powłokę kwarc czy ceramikę możesz dać na resztę elementów. Nic folii nie przebije.

Ceramika nie chroni od odprysków to jest bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma racje. Od odpryskow tylko folia, ale na koniec dnia i tak najczesciej dostaje kamieniem szyba :D


Powloke ceramiczna polecam bo mialem i mam na kazdym aucie, czasami wystarczy tylko splukac woda by auto znow bylo czyste, ale czasami trzeba juz umyc auto i tutaj klaniaja sie srodki o ktorych wspomniano powyzej plus dobra rekawica.


Na samych powlokach sie nie znam jezeli chodzi o marki, ale mialem doswiadczenie z CarPro oraz Gtechniq i ta druga wydaje mi sie lepsza, ale moze tylko wydaje. Zobacze po dluzszej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy piszą,podstawa to folia zwłaszcza w nowym aucie.

Ja założyłem folie na front (zderzak ,maska błotniki słupki) plus lusterka ,lampy przód ,wnęki od klamek i tylny zderzak przy otworze bagażnika.

Dodatkowo mam też położoną ceramikę.

Mam dobrego specjalistę jakbyś miał więcej pytań pisz na priv.

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Oklejenie folią to już wydatek rzędu kilku tysięcy pln w zależności od rozległości roboty. Natomiast powłoka zależy od rodzaju (są tańsze i droższe) jak i od ilości warstw. W moich okolicach jedną warstwę kładą już za ok. 1200 pln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem temat i powłoka chyba jest za droga. Nie lepiej co kwartał jechać na woskowanie?

Szczerze mówiąc to ceramika na nowym aucie jest niezauważalna, auto łatwiej sie spłukuje ale po jakimś czasie i tak robi sie taka warstwa "niespłukiwalnego" brudu - trzeba użyć gąbki.

Im dłużej się waham nad ceramiką w nowym aucie, tym bardziej jestem przekonany do częstszego używania dobrej kosmetyki zamiast operacji za 5 lub wiecej tysiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam. Ceramika nie chroni przed odpryskami i powiedzmy lekkim dotknięciem drzwi na parkingu przez starą babę - folia ochroni. Oczywiście dotknięcie drzwi a nie uderzenie.

Nigdy nie używaj gąbki do mycia auta.

 

Juz bez przesady z ta gabka. To nie jest Ferrari warte kilka mln PLN. W Luksemburgu gdzie mieszkam ludzie Astonami na myjnie automatyczna jezdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z ceramiką w porównaniu do regularnego woskowania?

 

tak, że wosk wypada powtórzyć co dwa miesiące, a ceramika utrzyma się od roku do dwóch ;)


w te oferty zabezpieczenia 3-5.. czy nawet 9 letniego nie wierzę..


na Volvo mam budżetową ceramikę stage2 od CS-II, przez rok była bajka, super hydrofobowość i dużo łatwiejsze mycie auta, po roku odczuwałem tendencję spadkowe powłoki..


na G21 zamówiłem przez dealera BMW total zabezpieczenie w pakiecie "ultra" , wykonane przez cenione warszawskie studio Car Perfecta. Po odbiorze auta nie byłem zadowolony z efektów, powłoka na nowym aucie zachowywała się gorzej niż to co mam na starym volvo po kilkunastu miesiącach od położenia. Odmówiłem płatności i zrobiłem raban. Okazało się, że ktoś coś pomieszał i moje auto zamiast pojechać do car perfecta zostało zabezpieczone przez pracownika BMW produktem NanoCeramicProtect 9h. Jak dla mnie efekt porażka. Poczekam parę miesięcy aż to 9h zacznie schodzić i położe na auto coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek?? olać salon i ich (świadome lub nie, nie będę oceniał) oszustwa i trzeba wstawiać auto samodzielnie do studia detailingowego z dobrymi opiniami ;)


w Krakowie polecam Tomka Kuzaja na Wadowickiej, ewentualnie AST na Opolskiej.. jak dealer z Wawy zaproponował mi usługę od warszawskiego Car Perfecta to zrobiłem research i oni także mają lux opinie.. we Wro mój stary kumpel ma studio (Motoreaktywacja) i też robi dobrą i uczciwą robotę, więc jak ktoś jest z Wro to też ma dobrą opcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nakładał ktoś folię na boki?

Planowałem dać ceramikę na całość i być może folię na przód.

Ale jeśli folia ma chronić przed lekkimi uszkodzeniami typu oparcie (nie jakieś mocne uderzenie) drzwi o mój samochód, to może warto zabezpieczyć też boki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.