Skocz do zawartości

Powitanie świetlne


kubiba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


ostatnio serwis przeprowadził aktualizację systemu w moim aucie.


Przed aktualizacją jak się zbliżałem do auta z kluczykami w kieszeni to auto zapalało światła, klamki się podświetlały oraz zapalał się "dywan świetlny" wzdłuż auta.

Teraz tego nie ma. Wszystko się zapala dopiero po otwarciu auta.


Prośba o informację jak mają inni użytkownicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Mam tak samo jak kolega pwr. Natomiast nie mam dostępu komfortowego, a rozumiem, że jest to konieczne, żeby wykrył kluczyk z odległości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach mam wszystko właściwie zaznaczone.
Sprawdź jeszcze dla pewności czy masz włączone otwieranie przy zbliżaniu.

 

Mam wyłączone otwieranie przy zbliżaniu.


Przed aktualizacją również miałem to wyłączone, a podczas zbliżania auto się nie otwierało, a jedynie "witało" zapalając oświetlenie zewnętrzne, a po jakimś czasie gasło jak odszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwaj macie racje :D


Faktycznie jest tak, ze jak jestes jakies 2,5 metra od auta to swiatla Cie “witaja”, a jak odejdziesz to gasna i auto nadal pozostaje zamkniete. Jak podchodzisz jednak juz na okolo 1,5 metra to auto sie otwiera. Musi byc dostep komfortowy, a juz na pewno musi byc wlaczona opcja w dostepie komfortowym, ze otwiera sie jak zblizasz sie z kluczykiem.


Metry podalem na oko, nie mierzylem calowka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wszystko co możliwe już wypróbowałem.


Być może aktualizacja zmienia zasady działania oświetlenia - nie wykluczam tego :)


W następnym tygodniu jestem na serwisie, więc zweryfikują to :)

 

Po aktualizacji oprogramowania w moim X5 G05 w dniu 31.12 też nie mogę ustawić samego dywanu świetlnego bez opcji otwierania auta podczas zbliżania. Potwierdzam że było to możliwe w poprzedniej wersji oprogramowania.

Ciekawy jestem co tobie odpowiedział serwis na ten temat, bo mi powiedzieli że nie można teraz osobno ustawić dywanu świetlnego bez zaznaczenia opcji otwierania drzwi. :?:

Ps.

Mam dostęp komfortowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

W moim G20 przed aktualizacją oprogramowania też włączały się światła powitalne , podświetlenie klamek i dywany świetlne gdy byłem w bljskiej odległości od auta , po zmianie oprogramowania, światła powitalne, włączyły się po otwarciu drzwi ( oczywiście jest dostęp komfortowy).

Można w ustawieniach zaznaczyć żeby następowało odryglowanie drzwi gdy jest się blisko auta i wtedy będą włączyły się światła powitalne itp. Niestety ta opcja nie wszystkim odpowiada . Po umówieniu się na wizytę w serwisie (czerwiec 2020 ) powiedzieli mi , że takie są zmiany w najnowszym oprogramowaniu ponieważ zbyt wielu klientom nie podobało się to , że gdy podchodzili do zamkniętego samochodu nie mając zamiaru otworzyć go to właśnie włączyły się światła powitalne , podświetlenie klamek oraz dywany świetlne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim G20 przed aktualizacją oprogramowania też włączały się światła powitalne , podświetlenie klamek i dywany świetlne gdy byłem w bljskiej odległości od auta , po zmianie oprogramowania, światła powitalne, włączyły się po otwarciu drzwi ( oczywiście jest dostęp komfortowy).

Można w ustawieniach zaznaczyć żeby następowało odryglowanie drzwi gdy jest się blisko auta i wtedy będą włączyły się światła powitalne itp. Niestety ta opcja nie wszystkim odpowiada . Po umówieniu się na wizytę w serwisie (czerwiec 2020 ) powiedzieli mi , że takie są zmiany w najnowszym oprogramowaniu ponieważ zbyt wielu klientom nie podobało się to , że gdy podchodzili do zamkniętego samochodu nie mając zamiaru otworzyć go to właśnie włączyły się światła powitalne , podświetlenie klamek oraz dywany świetlne.

To pajace mogli dodać opcję w menu by się dało to odznaczyć. Co za dziwna logika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A co sie u was dzieje przy zamykaniu samochodu (palcem na klamce)?


Ja mam ustawione ze ma byc powitanie i pozegnanie na 20s. Zamykam auto palcem i swiatla od razu gasną wiec zadnego pozegnania nie ma. Nie wiem co mam z tym zrobic. Czy to ma tylko dzialac z tym dostepem samowykrywalnym ze podchodze i wtedy sie bedzie zapalac? Mam to w opcji ale czasami mnie to denerwowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ogóle nie ma takiej opcji - tzn. jest powitanie świetlne, ale światła się zapalaja dopiero jak złapię za klamkę, nie jak idę w kierunku auta i się do niego zbliżam. Można tak zrobić, że wszystko się zapala jak jest się blisko samochodu, a on jest mimo to zamknięty? Czy dopiero jak włączona jest funkcja otwierania z automatu na odległość?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tyle o powitanie bo tu swiatla sie zapalaja jak:

A- dotkne klamki

B- jak mam ustawione bezkluczykowe to jak podchodze


Ale mnie chodzi o swiatla jak zamykam auto i one wcale nie trwaja tak dlugo jak ustawie np 20s tylko gasna powoli pd razu przy kazdym ustawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.