Skocz do zawartości

akumulator - jaka marka?


PAVKO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Muszę kupić jak najszybciej akumulator do mojej e39 523 i mam do wyboru dwie firmy: Polska Centra 92ah i jakaś austriacka Bull czy coś w tym stylu 88ah. Oba sa w tej samej cenie ale nie wiem czy wybrać mocniejszy Centra czy ten 88ah austriacki? I jaki wogóle zalecany jest akumulator do mojego modelu? Do tej pory jezdziłem na 80ah ale chyba zaczyna siadać a słyszałem że nawet 100ah by mi nie zaszkodziło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Muszę kupić jak najszybciej akumulator do mojej e39 523 i mam do wyboru dwie firmy: Polska Centra 92ah i jakaś austriacka Bull czy coś w tym stylu 88ah. Oba sa w tej samej cenie ale nie wiem czy wybrać mocniejszy Centra czy ten 88ah austriacki? I jaki wogóle zalecany jest akumulator do mojego modelu? Do tej pory jezdziłem na 80ah ale chyba zaczyna siadać a słyszałem że nawet 100ah by mi nie zaszkodziło?

 

ten BULL - to firma BANNER- model power bull - mam taki u siebie - zaplacilem za 88ah ( wersjie pod siedzenie ) 340zł ...

 

akumulatory BANNER sa naprawde porzadne - poprzedni akumulator w mojej e32 to tez banner power bull - mial date produkcji 03.1996 - wiec wytrzymal 10lat :shock: wykonczylo go chyba to ze poprzedni wlasciciel zostalil samochod na 2 miesiace z aku podpietym - i rozladowal sie do zera - nawet kierunki nie mrugały - po nalodowaniu wytrzymal jeszcze 3 lata :!: :!: :!:

 

POLECAM firme BANNER - mam z nia same dobre doswiadczenia ( nie tylko w mojej e32 ale rtakrze w sprzecie cieżkim )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zmierz wysokość akumulatora, który masz obecnie zamontowany w aucie. Moim zdaniem jest to akumulator o wysokości 175mm. W takim przypadku jeśli chcesz kupić akumulator o pojemności większej od 80Ah, wybór jest praktycznie ograniczony do Banner Power Bull P88 20 - pojemność 88Ah. Akumulator ten ma wymiary: długość 354mm, szerokość 175mm, wysokość 175mm. Jak już wcześnij napisano, Power Bull to jeden z lepszych akumulatorów. Tańsze modele Bannera można sobie darować. Akumulatory innych producentów o porównywalnej pojemności mają wysokość 190mm i tu może być problem.

 

Jeśli jednak jest tak, że w twoim aucie zmieści się akumulator o wysokości 190mm, to wybór jest szerszy. Może to być np. Centra Futura CF10 - pojemność 95Ah, wymiary: długość 353mm, szerokość 175mm, wysokość 190mm. Centra Futura to wysokiej jakości produkt produkowany według technologii firmy EXIDE, która kilka lat temu wykupiła całkowicie Centrę. Tańsze wersje Centry (Plus, Standard) można sobie darować. Godnym polecenia akumulatorem produkowanym przez Centrę pod marką EXIDE jest EXIDE X-TREME CF10 o pojemności 100AH. Wymiary identyczne jak w przypadku Centra Futura CF10. Akumulator ten jest troszkę lepszy od Futury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jak Ci się nie "pali" to poczekaj bo w BMW jest co roku akcja zima (lub jesień - nie pamiętam) i sprzedają oryginalne akku z dużą zniżką. Opłaca się bo jest taniej niż na inne na rynku. Jak nie to bierz moll-a

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akcja zima?? no to alles gut!! czekam do jesieni ja swoją Beatke sprowadziłem i ma jakiegos Arctica zamontowanego az strach pomyslec co bedzie jak przyjda mrozy a swoją droga w poprzednim aucie miałem 10 letni!!! oryginalny akumulator i przy minus 30 odpala( auto stało na dworze) dodam tylko ze to japonczyk był ;-)
Bayerische Motoren Werke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

POLECAM firme BANNER - mam z nia same dobre doswiadczenia ( nie tylko w mojej e32 ale rtakrze w sprzecie cieżkim )

 

Potwierdzam, mam taki akumulator w Dodge-u i mam z nim same dobre doświadczenia.. :)

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność i wymiary to nie wszystko. Jeżeli masz TDS-a to zwróć uwagęna prąd rozruchowy. Diesle potrzebują go nieco więcej niż benzynowce. Niezłe są akumulatory Kager, zamontowałem kilka sztuk i nie ma reklamacji. Dostępne w oddziałach Foty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność i wymiary to nie wszystko. Jeżeli masz TDS-a to zwróć uwagęna prąd rozruchowy. Diesle potrzebują go nieco więcej niż benzynowce. Niezłe są akumulatory Kager, zamontowałem kilka sztuk i nie ma reklamacji. Dostępne w oddziałach Foty.

 

Temat dotyczy E39 523i, a to nie jest diesel.

Poza tym współczesne akumulatory dobrych marek mają bardzo duży prąd rozruchowy, kilkukrotnie przekraczający wymagania silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatory KAGER produkuje BOSCH dla FOTY, tak jak 4MAX produkuje VARTA dla INTERCARSU.U mnie w firmie sprzedaje sie 4MAX,kiedys byly DELPHI STANDARD ale mało który wytrzymał 2lata,ale DELPHI FREEDOM juz są dobre,tak samo jak VARTA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za liczne opinie. Kupiłem już aku firmy Banner Power Bull 88ah i mam nadzieję że mi długo będzie służył. Szkoda że nie skorzystam z tej promocji jesiennej oryginalnych akumulatorów ale trudno. Dzięki , pozdrawiam.

 

To bardzo dobry wybór. Nie sądzę, aby tzw. oryginał BMW był lepszy, i nawet w promocji będzie kosztował więcej niż dałeś. Przy okazji - ile dałeś za niego?

 

Przy montażu pamiętaj o przełożeniu ze starego akumulatora rurki odprowadzającej gazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem za niego 300 zł a o rurce zapomniałem i oddalem stary aku do sklepu :duh:

 

To udaj się do tego sklepu, może jeszcze uda ci się odzyskać tę rurkę.

Jest ona niezbędna, ponieważ odprowadza gazy na zewnątrz auta.

Bez niej sam będziesz wdychał te gazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim skromnym zdaniem kupowanie oryginału jest zupełnie pozbawione sensu.

Przecież ktoś musi produkować te akumulatory, i pewnie jest to Bosch albo Varta.

Dlatego lepiej kupić dobry markowy akumulator i mieć to samo co wsadza fabryka, tylko za mniejsze pieniądze...

To że komuś wytrzymał akumulator 7 lat to nie znaczy że miał on lepszy od tego co wytrzymał mu 3 lata.

Długości życia akumulatora zależy od wielu czynników. Jak ktoś jeździ często w długie trasy to jego bateria na pewno dłużej pożyje niż ten co jeździ rzadko i na dodatek tylko po mieście .

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.