Skocz do zawartości

Akcja techniczna na wymianę silników 30i/20i


N4S

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej informacja na temat wymiany m.in. silników 30i/20i w ramach akcji technicznej. Powodem są wadliwe łożyska wału. Dotyczy wersji silnika D i C. Zakładam, że w Polsce będzie to respektowane w stosunku do sprzedanych już samochodów dopiero jak silnik padnie:


befe726e75b1fa77med.png

Edytowane przez N4S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: A gdzie znaleźć to oznaczenie silnika?

Jest na świadectwie zgodności wydanym przez salon dla wydziału komunikacji do rejestracji, chyba że to leasing to wtedy faktycznie możesz nie mieć.

Ciekawostka, na świadectwie mam B48B20A, a dekoder VINu pokazuje B48C.

 

A gdzie mogę znaleźć taki dekoder VINu bo mój w leasingu więc nie mam tej informacji. Perspektywa wymiany silnika w naszych serwisach mnie przeraża,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ja mam D i w planach odebranie samochodu w przyszłym tygodniu. Ciekawe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bimmerpost ktoś wrzucił pismo do niemieckich dilerów datowane na 16.10.2019 z poleceniem wstrzymania wydawania samochodów dotkniętych wadą. Te, które zostały już odebrane przez klientów mają być wzywane do serwisów. Ciekawe czy do polskich również dotarło takie pismo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetłumaczyłem kawałek tekstu i rzeczywiście rekomendacja wymieniać silnik... może to dotyczy tylko części aut z tą wadliwą częścią? Jakoś słabo sobie to wyobrażam, żeby wymieniać silniki w większości 530i, czy 330i.... Wrzuciłem losowo kilka VIN znalezionych na otomoto w decoder vin i właściwie wszystkie były B48D....


Z zaworem EGR BMW sobie nie poradziło, a z wymianą silników??? Nie wierzę, że serwis zamontuje wszystko tak, jak fabryka.... No i jak to wizerunkowo wygląda... Chyba poczekam z zamówieniem nowego auta aż to się wyjaśni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Wiecie co? Jakoś mnie to bardzo nie rusza. Po to jest najpierw rękojmia a potem gwarancja, żeby się BMW zajęło, jak coś się zepsuje. Chyba bardziej bym sie wkurzył, jakby teraz chcieli teraz trzymać jakis czas samochod i wymieniać silnik, a samochod juz zarejestrowany, Leasing leci, ubezpieczenie opłacone itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nie ma powodów do paniki. Na bimmerpost pojawiły się dealerskie pisma ze Stanów - wynika z nich, że w USA wadą dotkniętych jest zaledwie 217 samochodów wyprodukowanych pomiędzy 19 listopada 2018 a 26 sierpnia 2019.
'


To dobrze... bo na Stany idą właściwie tylko 20i, 30i i 40i. Diesli tam nie ma, a sprzedają sporo więc oby to się potwierdziło, że jest tylko małą liczba aut. Swoją drogą bardzo głupie zachowanie centrali, że wysyłają ogólne info bez konkretnych numerów VIN... przecież dokładnie wiedzą, które to konkretnie auta są wadliwe...


Z drugiej strony jak to dotyczy 217 aut na stany gdzie sprzedają ich dziesiątki albo setki tysięcy, to powinni auta wymienić na nowe... tak jak kiedyś zrobili z tysiącami aut uszkodzonymi wodą morską....

Edytowane przez Gregonio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem są wadliwe łożyska wału.

 

Nie wału , a wałka wyrównoważającego. Znajomy ma służbowe g30 zarejestrowane w Danii i też dostał wezwanie, ponoc w DK temat ogarniają w kilka dni. W internetowego dekodera VIN wychodzi, że mam B48D czyli niby podlega pod akcję, mój człowiek BMW sprawdził i na szczęście moje auto jest wolne od tej wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój człowiek BMW sprawdził i na szczęście moje auto jest wolne od tej wady.

 

Twój człowiek, czyli sprawdzał jakoś wewnętrznymi kanałami, czy po prostu wklepał VIN do systemu? Bo jeśli to drugie, to można to załatwić bez "swoich ludzi", np. telefonicznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.