Skocz do zawartości

BMW F30 318i - wymiany serwisowe


m____h

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


nie mogę znaleźć lub też szukam pod złymi hasłami, dlatego też założyłem nowy wątek, jeżeli takowy istnieje to z góry sorry i ew jakbym mógł poprosić o link :)


Mianowicie, czy istnieje i można gdzieś dostać coś na zasadzie "książki serwisowej" w której to miałbym informację co przy jakim przebiegu należy wymienić? chodzi mi o coś więcej niż to co w komputerze czyli olej czy klocki hamulcowe. Takie rzeczy jak np olej w skrzyni biegów lub jakieś inne podzespoły, które należałoby wymieniać po jakimś konkretnym przebiegu?


pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW i wymiana oleju w skrzyni :norty:

BMW nie zaleca wymiany, musisz szukać osobno.


Wiadomo rozrząd 180-220 tys km jak w każdym aucie :lol:

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a tak bardziej na poważnie :lol:


przy tym silniku z rocznika 2017, rozrząd do wymiany przy 60/90/120 czy jak to wygląda? bo do różnych informacji można dotrzeć i nie wiem czy coś ruszać czy jak nic się nie dzieje to nie ruszać :) przebieg póki co poniżej 40tys.


pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podbijam pytanie, dziwne,że nikt nie odpowiedział. Nie przerabiałem problemu, więc nie wiem, w poprzednim aucie audi a4 b8 rozrząd wymieniałem po 150k km, potem raz po 5 latach, jak w przypadku rozrządu w bmw 318i czy 320i lci? Jeszcze sprawa wymiana płynu chłodniczego (normalnie wymeiniałem co dwa lata) - pakiet bmw po 3 latach nie wymeinił - nie pamiętam co mówili.


Na koniec wymiana filtra paliwa, ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie macie książki/instrukcji to nie prościej napisać e-mail do BMW Polska podając VIN i im zadać to pytanie?

Dostaniecie informacje z pierwszej ręki co i przy jakim przebiegu rekomenduje ASO BMW.

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podbijam pytanie, dziwne,że nikt nie odpowiedział.

Nie odpowiadają bo odpowiedzi na te pytania na tym forum zostały udzielone już wielokrotnie a zwłaszcza tematów o rozrządach to można by książkę napisać.Trochę własnej inwencji ale jak się nie chce szukać i czytać tematów to lipa jak mówił Michał Tusk.

Rozrząd to nie są części które mają określany konkretny przebieg przy którym następuje jego zużycie niezależnie od innych czynników. Dlatego jeżeli ktoś jest faktycznie zainteresowany to warto poczytać by dowiedzieć się że potrafi zerwać się np. przy 60tys jaki pracować bezproblemowo powyżej 300tys i dowiedzieć się co ma wpływ na trwałość w jaki sposób możemy przedłużyć jego żywotność np. skrócenie interwałów olejowych, dobry olej, system start-stop, lekka noga na zimnym silniku itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szukajce dawałem wymiana rozrządu - tysiące postów o niczym.


Pisać do BMW Polska, które rekomenduje wymiane oleju co 30k km i chce wymieniać tarczy przy minimalnym rancie mija się z celem


Wymiana oleju co rok lub 10-12k (dobrego) czy brak gniecenia na zimnym to oczywista oczywistość. Szukałem nie znalazłem, w audi na paskach było proste: pierwsza wymiana 180k km lub 5 lat, kolejna troche mniej, ale czas ten sam. Płyn hamulcowy czy chłodniczy co dwa lata lub 30k - tak robiłem, tak zalecali - w BMW ni uja takich info nie znajdę chyba, że poświęcę 24/7 to być może gdzieś doczytam.



EDIT:


aha dodam jeszcze jedno: F30 - wykasowanie na kompie infa o badaniach technicznych :) też szukałem i ni uja. Lewy przycisk na budziku przy dłuższym wciśnięciu słabo ogarnia. Badania zrobiłem pierwsze po 3 latach, oczywiście najprościej jechać do serwisu, ale kto pyta nie błądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania techniczne mozna chyba przestawic samodzielnie date. Sprawdz na iDrive, pokrec pokretlem, ponaciskaj i powinno sie dac zmienic date.

Co do lancucha... Malo kto tutaj ma 318i tak szczerze. Mozesz sprawdzic na forach Mini, pewnie wiecej aut jest.


W N20 lancuch wytrzymuje 70-80k km - w autach z poczatku produkcji.

W N47 lancuch robi ma 160k km przy duzym udziale jazdy miejskiej (przy 160 pare tys zdarzaly sie zerwania lancucha).

Jak cos sie dzieje ze lancuchem, to zwykle to slychac, zwlaszcza na zimnym.

Jesli bym mial zmieniac profilaktycznie, to w przedziale 120k -150k km- gdyby nic nie bylo slychac - bo i takie przypadki zerwania w N47 byly, cisza, a ktoregos dnia pyk.


To jest w ogole 3-cyl, czy 4-cyl? (LCI, pre-LCI)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pytałem o LCI :) i tak jak kolega wyżej pisał, myślałem o tym by zapytać w ASO, ale pewnie bym usłyszał, że oleju w skrzyni nie trzeba ruszać, w silniku co 30, łańcuch jest nie do zdarcia, dlatego postanowiłem zapytać tutaj, a tu jak na elektrodzie. "Temat wałkowany milion razy, zamykam.W przyszłości zapoznaj się z regulaminem i użyj opcji szukaj." Reszcie dzięki za odpowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania techniczne mozna chyba przestawic samodzielnie date. Sprawdz na iDrive, pokrec pokretlem, ponaciskaj i powinno sie dac zmienic date.

Co do lancucha... Malo kto tutaj ma 318i tak szczerze. Mozesz sprawdzic na forach Mini, pewnie wiecej aut jest.


W N20 lancuch wytrzymuje 70-80k km - w autach z poczatku produkcji.

W N47 lancuch robi ma 160k km przy duzym udziale jazdy miejskiej (przy 160 pare tys zdarzaly sie zerwania lancucha).

Jak cos sie dzieje ze lancuchem, to zwykle to slychac, zwlaszcza na zimnym.

Jesli bym mial zmieniac profilaktycznie, to w przedziale 120k -150k km- gdyby nic nie bylo slychac - bo i takie przypadki zerwania w N47 byly, cisza, a ktoregos dnia pyk.


To jest w ogole 3-cyl, czy 4-cyl? (LCI, pre-LCI)?

 

Dzięki za odpowiedź. Nie mam navi, a tam menu uproszczone, nie moge odszukać terminu badań :/


Co do rozrządu to mam 320i lci 2016 i silnik B48M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.