Skocz do zawartości

Problem ze skrzynia automat 530i


Drake

Rekomendowane odpowiedzi

Mało widziałeś skrzyń biegów po wymianie zużytego i to bardzo zużytego oleju.

Ja prdle... wyczytales to z moich postow? nie, no oczywiscie ze malo widzialem. 12 lat pracy przy automatach to malo....

Ty za to jestes fachowiec pelna geba. Skoro tyle wiesz o autoamtach to otworz warsztat naprawy skrzyn, zbijesz kase taka ze Ci rydzyk pozazdrosci kasy....

No i oczywiście dalej jestem za wymianami oleju w skrzyni dla jasności ale jeden człowiek tego nei rozumie :mrgreen:

to skoro jestes za wymiana oleju w skrzyni, to po kiego piszesz takie bzdury jak w swoim pierwszym poscie...

ale dosc juz.

nie odpowiadaj na ten post. nawet jak odpowiesz - ja juz mam dosc dyskusji z toba bo jest jalowa - dalej nie widzisz tego co napisales,

Niech ci bedzie ze ja sie nie znam i moje 12 lat pracy z automatami to nic w porownaniu do okazyjnych wymian oleju w skrzyniach robionych przez ciebie.

WYGRALES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze robisz coś 12 lat. Napisz co to za warsztat i gdzie się znajduje. Zobaczymy fachowość.


Pewnie jeśli jest sytuacja jak mówię i po wymianie skrzynia padnie to po prostu kasujesz 9k za remont i jesteś zadowolony. Wiadomo że tak powinno się robić ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Gdzie właściciel spokojnie przejeździl by kilka lat nie mając problemu.


Jestem ciekaw czy napiszesz co to za warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wynika to z budowy i zasady działania tradycyjnej, automatycznej skrzyni biegów.

 

Zaczął bym od tego, że z moich obserwacji wynika, że automat w e39 rusza z drugiego biegu :D A przynajmniej tak to wygląda. Wbij manual, wbij piątkę, a później zacznij hamować i pozwól skrzyni samej zbić biegi w dół(tak zrobi to), u mnie zbija tylko do 2 na jedynkę muszę wbić już sam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W 530i rusza z drugiego, w 525i rusza z pierwszego z tego co pamietam w trybie D. W DS oba ruszają z pierwszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w moim 528 też rusza z drugiego, w DS chyba też z pierwszego tak jak mówisz, ale ręki nie dam sobie uciąć za to bo nie jestem pewien. Chociaż mam wrażenie że nawet na D jak wciśniesz pedał w podłogę to zrzuci najpierw na 1 apotem "wyrwie" do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się podłączyć pod temat. Mam problem z linka drążka biegów w automacie mam zatrata Linke w pancerzu wymieniłem na używkę i niestety trafiłem na taki sam egzemplarz pytanko moje brzmi czy któryś z grupowiczow przerabiał ten temat i czy w Polsce jest firma która zajmuje się regeneracja takich linek do skrzyń bo serwis sobie życzy za zestaw 1800zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.