Skocz do zawartości

Wyjace wspomaganie e39 528


MrSiekacz

Rekomendowane odpowiedzi

A co do tego gaśnięcia to dodam, że na benzynie się tylko tak dzieję i czuć benzyne w spalinach. Na gazie chodzi prawidłowo, ale jest dziwny smród ze spalin na gazie.

nie dopala mieszanki.

sprawdz swiece, kable itp...

a co mowi Inpa?

 

Na gazie chodzi prawidłowo, ale jest dziwny smród ze spalin na gazie.

no to skoro jest dziwny smorod, to nie chodzi prawidlowo.

Moze wylacz calkowicie gaz, i pojezdzij na samej benzynie....

sprawdz, jak wtedy sie silnik zachowuje.

ale jak na moje, to cos z zaplonem - to bym pierw sprawdzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wspomagania, sprawdź czy nie ma opiłków w oleju. Te opiłki mogą być jako czarny nalot na ściankach zbiornika oleju wspomagania, lub wykonaj test. Po zatrzymaniu silnika weź kroplę oleju ze zbiornika wspomagania i rozetrzyj na białym np. papierze. Jeżeli ujrzysz czarne drobinki, to pompa wspomagania wymaga interwencji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że jednak płynu było troche za mało, a ostatnio sprawdzałem i było max.. dolałem i ucichło. A co do gaśnięcia to na benzynie odkąd się odpali to tak troche tarabani nim, na wolnych potrafi gasnąć i obroty falują nisko, jak się przełączy na gaz to jak ręka odjął
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam, ale bardziej mnie martwi teraz to gaśniecie, co mogę sprawdzić odnośnie tego? bo to tylko na benzynie

co mowi INPA?

wylacz calkowice gaz (bezpiecznik wyjmij). Czy wtedy tez na benzynie zle chodzi?

A jeśli płyn składa się w tych mieszkach maglownicy to co jest nie tak?

uszczelniacz maglownicy uszkodzony.

Ale koledzy Ci napisali = sprawdz pierw od gory.

sprawdz zbiornik wyrownawczy, czy weze nie sa mokre itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mix do max jest tylko 100 ml? niemożliwe, że tak mało

 

No chyba, że masz na myśli bagnet od poziomu oleju silnikowego to wtedy między poziomem Min a Max wchodzi litr oliwy, nie mniej i nie więcej

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz temat i pompie wspomagania a nagle pytasz się o bagnet oleju to normalne że o wspomaganiu się pisze.

 

Zagrał na zmyłkę, ale podejrzane mi było jak napisał o "wycięciach" na bagnecie :mrgreen: a korek z miarką od wspomagania nie ma nic takiego, jedynie kreski zaznaczone

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmy nigdy nie ruszałem. Jakiś lekki wyciek oleju mam więc ciężko stwierdzić ile spala, a ile wycieka ;/ Ale raczej więcej spala to jak stała i nie jeździłem to na bagnecie nie było widać ubytków, ale jak sie pojeździ i da po garach troche no to potrafi zaciągnąć tej oliwy troche, nie jestem w stanie powiedzieć ile, pojeżdżę troche i dam znać ile dokładnie wzięła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak stoi jedyny wyciek jaki może być to z miski. Jak silnik pracuje olej dociera do głowicy a nie leży na dole silnika. Jest również wtedy rozgrzany i rzadszy. Więc to że nie kapie i nie ubywa na postoju to tylko dlatego że jest szczelna miska.


Kuo nową odme z przewodami, uszczelnij silnik a potem patrz czy pali czy się wylewa na asfalt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.