Skocz do zawartości

F10 Individual 528i Xdrive


deejay79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Chociaż jestem raczej tradycjonalistą, te liczniki bardzo mi się podobają i świetny mod moim zdaniem. Odświeżają bardzo wnętrze.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w ruch poszło wnętrze pojazdu. Nabyłem nowy sprzęt do detailingu , więc trzeba wypróbować i pobawić się :wink:

Na wstępie poszły w ruch dekory wnętrza potem listwy zewnętrzne chromowane. Na koniec aplikacja wosku Soft 99 na lakier i dekory plus impregnacja skóry Surf City Garage Voodoo Blend .



f18b2ba39847c322.jpg14cecc8792d9a7d6.jpg

9ca5f5bb881c0d68.jpg9c22b2e2a139b388.jpg

8ef867e378f1dbb7.jpg

391864da7801c5e4.jpg


Taki oto zestawik , a czyni cuda 8)


e20dc9ad7de23315.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Elegancko wyszło :cool2:


Dużo z tym zabawy? No i przede wszystkim z dopasowaniem przebiegu?

Licznik nie jest LED jak autor napisał. TO nawet nie PVA, to zwykły LCD. Podświetlanie krawędziowe LED.


Aby taki licznik zamontować to:


Kasowanie vinów w eeprom + przebiegu jesli w liczniku jest wiekszy niz ten w aucie.

Pozniej kodowanie i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj przyszła pora na kolejną wymianę oleju w ASB , tym razem wraz z filtrem którą jest oczywiście miska oleju . Olej zalany tym razem oryginalny ATF 3+


383ff8017d5c6adc.jpgbe568bc78d5edd34.jpg


Tak wygląda olej po ok 25 tyś po wymianie , kolor oryginalny był jasno złoty , więc nie pytajcie dlaczego tak dbam o olej w każdym podzespole mechanicznym :wink:


ca9e329f85e34b83.jpg240b9f946d27ccc5.jpg


Magnesy już i tak "pełne"


a9616903ae2fd2c0.jpg696f34e247f82276.jpg


I nowa miseczka


e87d00ae0f49d6f3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być tak pięknie, czyli kolejna okazja i nowy temat na forum , ale niestety nie zdążyłem sie nawet nim nacieszyć :| Jedynie co zdążyłem przy nim zrobić to korekta lakieru na dniach .

Podczas korekty lakieru odwiedził mnie kolega , który jak zobaczył auto po polerce stwierdził krótko ze jest już jego :roll: Długie rozmowy i dyskusje niestety nic nie dały . I tak oto nacieszyłem sie nowym nabytkiem raptem kilka dni , szkoda bo bardzo fajna konfiguracja - życie ehhhh

Ale podzielę z wami kilkoma fotkami jakie udało mi sie skompletować i co można z tak zajechanego lakieru wyciągnąć , bo kolor jest naprawdę piękny , taki jaki chciałem , czyli każdy , tylko ciemny :)



Przed korektą , lakier zajechany mocno bo auto też długo stało na parkingu .



cabdfd7a500b373b.jpg

adb3a9bf3d70e837.jpg

0edf9ad52ecff087.jpg

745e9398ea4cae64.jpg


A tutaj już po korekcie lakieru .


607bb002ed376bd8.jpg

48c390bb398a20de.jpg

ca6eb5ecd0d30cdc.jpg

023219b80cc3ec49.jpg

67ac8c749eb57c2b.jpg


I tak oto została fotka jedynie na pamiątkę ...


07965ed14c3ff4ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podczas korekty lakieru odwiedził mnie kolega , który jak zobaczył auto po polerce stwierdził krótko ze jest już jego :roll: Długie rozmowy i dyskusje niestety nic nie dały . I tak oto nacieszyłem sie nowym nabytkiem raptem kilka dni , szkoda bo bardzo fajna konfiguracja - życie ehhhh
LOL co ja czytam. :duh: Sprzedałeś mu ten samochód czy on Ci zabrał bo nie rozumiem. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po korekcie ten lakier wyglądał niesamowicie, więc się nie dziwie, że wzbudzał pożądanie.

Szybki deal i kasa zarobiona, to też się liczy, szczególnie w tym porąbanym okresie. Poszukasz innego auta i jeszcze zrobisz galerię. :wink:

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały up.


Z racji trochę większego luzu na warsztacie, ogarnąłem sobie trochę nagłośnienie w aucie.

Przyszedł czas na montaż głośnika średniotonowego i twittera. Gwizdek zakupiony oryginalny, a średni firmy Audio System jak i reszta głośników . Do kpl została dokupiona oryginalna maskownica w deskę z wersji HiFi Pro . Rożnica w odsłuchu na duży + :)


5cbceddcd35d6de4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu męczył mnie szalony pomysł podmiany panelu sterowania klimatyzacją na wersję tzw. rozszerzoną klimatyzacją . Plan był szybki do podmiany panel , ale nie miałem od kogo pożyczyć na testy, więc został tylko zakup używki . Przed zakupem oczywiście wywiad z diagnostami i elektrykami co o tym myślą i czy temat jest do przejścia. Jedyne info jakie udało sie ogarnąć to ze panel nie jest kodowany itp. ma taką samą ilość pinów w dwóch kostkach , identycznie ja w moim oryginale. Kolejną zagadką było czy moja wersja ma na tyle rozszerzone sterowanie pod deską , silniczki, klapy itp że "uciągnie" panel od bogatej klimy :roll:

Decyzja krótka szukamy używki , najwyżej nie zadziała i sie odsprzeda :P

Dzisiaj kurier dostarczył panel , szybki montaż i szok , wszystko działa :shock: :D

Tak naprawdę wszystko okaże się latem , czy czujniki temp będą odczytywać prawidłowe wartości , ale najpierw muszę je namierzyć w aucie , gdzie dokładnie siedzą , bo nawet nie miałem kiedy .

Jestem chyba pierwszą osobą która przeprowadziła taki mod :P i najważniejsze ze każdy klawisz działa :wink:


Stary panel powyżej


5cd99b8d9bd867df.jpg


Tutaj już po montażu nowy panel z bogatszej wersji .


4b20df429fa605a7.jpg

Edytowane przez deejay79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Od jakiegoś czasu męczył mnie szalony pomysł podmiany panelu sterowania klimatyzacją na wersję tzw. rozszerzoną klimatyzacją . Plan był szybki do podmiany panel , ale nie miałem od kogo pożyczyć na testy, więc został tylko zakup używki . Przed zakupem oczywiście wywiad z diagnostami i elektrykami co o tym myślą i czy temat jest do przejścia. Jedyne info jakie udało sie ogarnąć to ze panel nie jest kodowany itp. ma taką samą ilość pinów w dwóch kostkach , identycznie ja w moim oryginale. Kolejną zagadką było czy moja wersja ma na tyle rozszerzone sterowanie pod deską , silniczki, klapy itp że "uciągnie" panel od bogatej klimy :roll:

Trochę zródeł przewertowałem ,ale nigdzie nie znalazłem info na ten temat i nikt nie potrafił odpowiedzieć na ten szalony pomysł , bo nikt tego nigdy nie próbował modzić :wink:

Decyzja krótka szukamy używki , najwyżej nie zadziała i sie odsprzeda :P

Dzisiaj kurier dostarczył panel , szybki montaż i szok , wszystko działa :shock: :D

Tak naprawdę wszystko okaże się latem , czy czujniki temp będą odczytywać prawidłowe wartości , ale najpierw muszę je namierzyć w aucie , gdzie dokładnie siedzą , bo nawet nie miałem kiedy .

Jestem chyba pierwszą osobą która przeprowadziła taki mod :P i najważniejsze ze każdy klawisz działa :wink:


Stary panel powyżej


5cd99b8d9bd867df.jpg


Tutaj już po montażu nowy panel z bogatszej wersji .


4b20df429fa605a7.jpg

Przeciez sa opisy na forach ze pasuje i dziala bez problemu taka zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie chce mi się szukać więc podsyłam pierwszy lepszy temat w którym ktoś potwierdził działanie, ale jest ich więcej:

https://forum.bmw5.co.uk/topic/103656-f10-climate-control-upgrade/?do=findComment&comment=1343983


A tu masz o zmianie nawiewów:

https://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=700330

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem twój temat o tym jak pięknie prowadzisz swoją BMW 528 i chciałbym podpytać o mały szczegół. Zauważyłem że zmieniłeś małe pokrętło idrive na większe, jak widzę dobrej jakości. Czy możesz zdradzić to źródło. Ja niestety kupiłem ma aliex.. i przyszedł szmelc, choć na zdjęciach było dokładnie jak u ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.