Skocz do zawartości

Cztery pytania, AirBag, sensor, nawigacja?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich grupowiczów,

Mam cztery pytanka dotyczące BMW 5 [E 61] rok 2006.

 

1. Kupiłem samochód po lekkim wypadku, poduszka w kierownicy była otwarta, napinacz pasów przy fotelu kierowcy wystrzelony. Po wymianie napinacza i poduszki na komputerze nadal pokazuje błąd, świeci się też lampka na desce rozdzielczej brak zapiętych pasów i poduszka. Pytanie:

Czy muszę jeszcze wymienić sensor, czy wystarczy pojechać do serwisu i wykasować błędy?

 

2. Poduszka, którą kupiłem jest z 2004 roku natomiast mój samochód z 2006. Wszystko pasuje bez problemu wtyczki do AirBag są identyczne. Jest jednak mały wyjątek nie mam sygnału, ponieważ w roczniku 2006 z tyłu poduszki jest blacha (jako styk) natomiast w roku 2004 była taśma. Problem jest do rozwiązania bez problemu wystarczy wymienić kawałek blachy, na którym mocuje się AirBag oczywiście na blachę z 2004 roku już zamówiłem w serwisie (54 zł). Pytanie:

Chciałem wykasować błędy z komputera przed wymianą tej blachy.

Czy jeśli wykasuje błędy wcześniej a potem przy wymianie blachy odłączę, AirBag na rozłączonym akumulatorze komputer wykryje, że rozpiąłem poduszkę i pokaże błąd?

 

3. Mam w samochodzie Nawigację Professional (dwa napędy CD-Rom 1. muza 2. DVD). W DVD ładuje płytę z mapami to zrozumiałe.

Jakie jeszcze funkcje spełnia ten napęd DVD?

Ktoś z moich znajomych stwierdził, że podobno można w tym samochodzie oglądać w czasie postoju filmy, na DVD czy to prawda?

Oczywiście był bym chory jak bym tego nie sprawdził, żadna płyta DVD z filmem oczywiście nie działa.

 

4. Czy ma ktoś może do sprzedania polską instrukcję do [E61] oczywiście w rozsądnej cenie. W serwisie kosztuje kupę kasy, (może być nawet ksero)?

 

Z góry dzięki za pomoc Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

no nie wiem juz sam co musze hehe... bylem w serwisie na diagnostyce. Sensor jest podobno dobry. Natomiast okazalo sie ze nie wymienilem jeszcze jednego napinacza psow z 2 strony fotela :? .

Podobno ten ich komputer od diagnostyki pokazal by ze sensor jest do wymiany.

Pozdrawiam Janusz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.