Skocz do zawartości

Ciśnienie w kołach - dylemat


iap1107

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Taki dylemat: dłuższy wyjazd wakacyjny (ok 3500 km) - F10 na naklejce dotyczącej ciśnienia w oponach jest informacja że jeśli max 3 osoby bez bagażu to 2,2 bar przód i 2,4 tył (245/45/18 96Y Runflat), ale jeżeli 5 osób i bagaż to wartości odpowiednio 2,5 i 3,0 bar. Stąd moje pytanie: jaką wartość przyjąć dla 3 osób (2 +1 nastolatka ok 40 kg) i cały bagażnik bagażu wakacyjnego? Czy trzeba to interpretować, że jeżeli wszystko co ponad max 3 osoby bez bagażu to przyjąć wartość wyższą (2,5 i 3,0 bar)? Jakie macie zdanie na ten temat, doświadczenie, interpretację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

2,5/3,0 to są wartości najwyższego obciążenia , wiadoma sprawa że czym wyższe ciśnienie spada komfort .

Mam te same koła i trochę zaniżam np 2,4/2,8 lub 2,9 .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja na podróż napompowałem zgodnie z tabliczką znamianową , minus 0,1 bara.

Pewnie jedziesz na południe Europy???

To co zrobiłem po przyjezdzie na wakacje to spuściłem ciśnienie do wartości z przed wyjazdu.

Przed powrotem znowu dopompowałem.

Widziałem też ,że ludzie zasłaniają opony przed słońcem obrusami czy czymś podobnym. Ja jeszcze na przód auta , od środka wkładałem osłonę termiczną , gdyż po całym dniu na słońcu w samochodzie jest masakra..... :oops:

Miłych wakacji :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na podróż napompowałem zgodnie z tabliczką znamianową , minus 0,1 bara.

Pewnie jedziesz na południe Europy???

To co zrobiłem po przyjezdzie na wakacje to spuściłem ciśnienie do wartości z przed wyjazdu.

Przed powrotem znowu dopompowałem.

Widziałem też ,że ludzie zasłaniają opony przed słońcem obrusami czy czymś podobnym. Ja jeszcze na przód auta , od środka wkładałem osłonę termiczną , gdyż po całym dniu na słońcu w samochodzie jest masakra..... :oops:

Miłych wakacji :cool2:

Witam, dzięki dla obu wypowiadających się za praktyczne wskazówki. Tak zrobię ze napompuje 2,4 przód i 2,9 tył. Co do rozwiązań i zaobserwowanych sposobów to zauważyłem, ze koła zasłaniane są nawet fragmentami pudeł z tektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszych wyjazdach zabierałem także białe prześcieradła żeby przykryć auto. Sprawdzało się w słońcu, nie absorbowało tak gorąca w środku, chroniło lakier przed słońcem, żywicą czy odchodami ptasimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.