Skocz do zawartości

HUD i Lusterko


corso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poproszę o konkretną odpowiedź - gdzie mam szukać w oprogramowaniu i co przestawić?

1. Wyświetlacz na liczniku ani na HUD nie pokazuje info z navi ? ( przez chwilę podłożony był licznik cyfrowy i po ponownej zmianie już nie działa ta funkcja)

2. Gdzie przestawić by po włączeniu R prawe lusterko obniżało się?

Z góry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, dziękuję za info ale to było by zbyt proste.- chociaż sprawdzę ( gdzie jeszcze w idrive?)

Navi nie wyświetla info ani na liczniku ani na HEAD-upie.

Chyba to problem kodowania.- a raczej napewno - w opcja iDrive'a wszystko zaznaczone - natomiast lusterko ani drgnie , więc proszę dalej o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawe lusterko działa chyba w najwyższej wersji wyposażenia gdzie samochód ma miedzy innymi fotele komfort i elektryczne sterowanie kolumną kierownicy...tak było na 100% w e60 a w serii F nie jestem już taki pewien ale tak właśnie mam u siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Prawe lusterko działa chyba w najwyższej wersji wyposażenia gdzie samochód ma miedzy innymi fotele komfort i elektryczne sterowanie kolumną kierownicy...tak było na 100% w e60 a w serii F nie jestem już taki pewien ale tak właśnie mam u siebie.

W f10 działa z każdym elektrycznym lusterkiem.

Pamięć jest gdy fotele są w pełni elektryczne mogą być standardy lub sporty.




Wracając do tematu.

Problem kodowania? A ktoś to ruszał albo zmieniał? Jeśli tak to owszem, może.

Nie pisałeś nic o tym.


Z reguły zaczyna się od rzeczy najprostszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież napisał, że był podpięty licznik cyfrowy (domyślam się że 6WB) to chyba było cos kodowane, żeby on działał i pewno wtedy cos zostało namieszane.

A jeśli chodzi o lusterko piszesz corso co się dzieje, że po ustawieniu na R nie zjeżdża w dół.

Tak jak ci koledzy tu piszą żeby zjeżdżało lusterko prawe ® w dół, należy ustawić przełącznik na lusterko lewe (L). Od początku mnie zastanawia ta zależnośc w BMW, a może trzeba to nazwać brak zależności. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie przecież napisał, że był podpięty licznik cyfrowy (domyślam się że 6WB) to chyba było cos kodowane, żeby on działał i pewno wtedy cos zostało namieszane.

A jeśli chodzi o lusterko piszesz corso co się dzieje, że po ustawieniu na R nie zjeżdża w dół.

Tak jak ci koledzy tu piszą żeby zjeżdżało lusterko prawe ® w dół, należy ustawić przełącznik na lusterko lewe (L). Od początku mnie zastanawia ta zależnośc w BMW, a może trzeba to nazwać brak zależności. :?

Przy dokładaniu 6WB koduje się tylko 6WB (cos tam w idrive jest ale tego się nie rusza) wiec dlaczego mialby ktoś namieszać w HU_CIC/HU_NBT i jeszcze dalej w module od lusterek ?


Tak czy siak.

Sprawdzić FA czy są kody 610, 609, 6WA (lub bez w zalenozsci jaki jest teraz licznik), 431 (dla lusterek?) i code HU_NBT (lub CIC), KOMBI, FRM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik obecnie 6WA.

sprawdzę w sobotę i dam znać - dziękuję za info- od czegoś muszę zacząć:)- a co do lusterka to niestety czy w lewo czy w prawo - ani drgnie:) wiec muszę też poszukać.

Jeżeli jeszcze coś Wam wpadnie do głowy poproszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież napisał, że był podpięty licznik cyfrowy (domyślam się że 6WB) to chyba było cos kodowane, żeby on działał i pewno wtedy cos zostało namieszane.

A jeśli chodzi o lusterko piszesz corso co się dzieje, że po ustawieniu na R nie zjeżdża w dół.

Tak jak ci koledzy tu piszą żeby zjeżdżało lusterko prawe ® w dół, należy ustawić przełącznik na lusterko lewe (L). Od początku mnie zastanawia ta zależnośc w BMW, a może trzeba to nazwać brak zależności. :?

Przy dokładaniu 6WB koduje się tylko 6WB (cos tam w idrive jest ale tego się nie rusza) wiec dlaczego mialby ktoś namieszać w HU_CIC/HU_NBT i jeszcze dalej w module od lusterek ?


Tak czy siak.

Sprawdzić FA czy są kody 610, 609, 6WA (lub bez w zalenozsci jaki jest teraz licznik), 431 (dla lusterek?) i code HU_NBT (lub CIC), KOMBI, FRM

Licznik mam 6WA -poproszę Cię o dobry opis co mam sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.