Skocz do zawartości

Niedziałająca zmieniarka + niedziałający bluetooth [05r]


maroza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że posiadam e60 od niedawna, dlatego proszę o wyrozumiałość :)

Mam problem z zmieniarką w swoim e60 2005r. Mianowicie, po włożeniu płyt do zmieniarki, nie mogę zmienić płyty. Pływa w głównym napędzie działa bez zarzutu.

Dodatkowo, nie mogę uruchomić bluetooth. Przeglądałem różne fora i posty związane z tym tematem, odpiąłem muff, ale to nie pomogło... Nadal nie mogę zaznaczyć tej opcji ""Bluetooth comunication active". Poprzedni właściciel mówił, że działał i nagle przestało działać... Może prawda, może nie. Tego się nie dowiem, ale fajnie było by to zrobić, bo taka funkcja jest przydatna :)

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jedno jest z drugim powiązane.

Awaria MULF unieruchamia zmieniarkę.

A chodzi i światłowód.


Pętla światłowodu nie ma ciągłości. Jak chcesz uruchomić zmieniarkę to na złącze światłowodu przy MULF musisz założyć pętlę tak by światło przeszło z wejścia do wyjścia.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest z drugim powiązane.

Awaria MULF unieruchamia zmieniarkę.

A chodzi i światłowód.


Pętla światłowodu nie ma ciągłości. Jak chcesz uruchomić zmieniarkę to na złącze światłowodu przy MULF musisz założyć pętlę tak by światło przeszło z wejścia do wyjścia.

 

Które to są kable? Nie chcę niczego sobie uszkodzić, a jestem w tym temacie kompletnym laikiem... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

https://allegro.pl/oferta/petla-swiatlowod-mercedes-bmw-audi-vw-zenska-7677532141


Potrzebujesz coś takiego.

Jak znajdziesz MULF w swoim aucie to do niego wchodzą światłowody < zielone kable jeden z nich w czarnym peszlu>

Wypinasz to z MULF a na to zapinasz to co ci podałem w aukcji lub inną pętlę światłowodu .

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mulf możesz wysłać mi do naprawy jak chcesz. Gorzej jak będzie też światłowód do spawania, wtedy przyjechać musisz autem.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.