Skocz do zawartości

E60 m54b22 Nie odpala. Pomocy! Odpala po kablach


p_s88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc! Przyjechałem do teściów 400km i nie mam jak wrócić! Chciałem wymienić gniazdo bezpiecznika od gazu. Odłączyłem "-" i wziąłem się do pracy. Po wszystkim podłączam akumulator wsiadam do auta, słyszę cyknięcir i nic się nie dzieje. Wyskakują dwa błędy BSD generator: signal i Bit serial data interface: signal.


Pobawiłem się miernikiem i okazało się że nie ma napięcia na plusie w komorze silnika. Przy Aku pokazuje 11.9v natomiast na plusie w komorze 0.0v. Po podpięciu kabli z zewnątrz odpala bez problemu tylko niestety nie ma ładowania:/


Przy okazji jak miałem odłączony akumulator chciałem wyczyścić łączenie kabla plusowego w bagażniku pod podłogą, niby kabel jest dokręcony ale jakoś luźno lata na boki, czy to właśnie tamtędy prąd "dostaję" się do komory silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki wszystkie w schowku i w bagażniku sprawdzone ? Szczególnie te duże, może któryś nie łączy ? Podociskaj dokładnie. Mi ostatnio po takiej akcji spalilozegary, więc może nie być przyjemnie... ten samochód poprostu nie może zostać bez prądu, taki niestety jest.. miałem do czynienia już z dwoma sztukami i w każdej było to samo.

Sprawdź jeszcze pirotechniczna kleme plusowa, czasem trzeba ja rozlaczyc wyczyścić i złożyć ponownie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź to złącze na podłodze w bagażniku bo to główny kabel i jeszcze auto spalisz jak tam nie łączy solidnie.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.