Skocz do zawartości

reflektory


waldek500

Rekomendowane odpowiedzi

jak wiemy wszyscy co maja E34/E32 ze jasnosc swiateł to bolaczka tego modelu i tu pytanie: czy ktos z forum załozył takie lampy?? http://www.allegro.pl/item124337941_reflektor_bmw_e34_clear_2xring_socz_hitt_.html nie chodzi mi o ringi tylko jak swieca w warunkach drogowych??

pozdro.

e39 3.0D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem co ci doradzic sam mam e 32 i jezdzilem juz sporo tymi autkami poprostu te swiatla to bayer ktory pupil moj znajomy w niemczech i jak bylem u niego to porownywalem ze swiatlami w swojej starej betce i roznicy oprocz tego za mial bayer ringi i tzw clear szkla nie bylo wielkiej ja w starej zrobilem prosta acz kolwiek nie droga sprawe zdjolem lampy umylem i wygotowalem lustrzanki bez zdejmowania szkla goraca woda z octem wiec szklo i lustzranki troszke odzyly i zalozylem troszke mocniejsze zarowki i pow szczerze ze efekt przerosl moje oczekiwania swiatelka swiecily pieknie bo kupno tych ktore sa na allegro to tylko bayer ktory oprocz estetycznego i troszke nowszego designu lamp wcale nie polepsza widocznosci i jakosci swiecenia

ja do swojej terazniejszej 750 zalozylem w niemieckim servisie oryginalnie przez servis montowane xenony i ze zwyklych lamp mozna naprawde wykrzesac calkiem dobre oswietlenie drogi ale to juz samemu sie nie za bardzo da zrobic bo raz ze trzeba ustawic odpowiednia ogniskowa to i odpowiedni typ zarowek do tych lamp musi byc zastosowany ale to juz robili fachowcy z servisu BMW w Heidelberg i nawet te z allegro xenony tzw uniwersalne wcale sie nie sprawdzaja bo albo beda ci zle swiecic albo sie szybko przepalac znam to z autopsji kupilem zalozylem sam i wkolo mialem problemy z tymi swiatlami jak bylem w niemczech szybko mi wytlumaczyli ze nie jest to tak proste i nie bedzie to tak swiecic jak powinno wiec albo tania alternatywa wyszykowania swoich starych swiatel albo juz konkretne ale duzo drozsze Xenony Pzdr MIREK

http://img835.imageshack.us/img835/6681/snc00073m.th.jpg






DWIE ZYCIOWE MILOSCI MOJA ZONA I MOJA SIODEMKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wyczerpało to moja ciekawosc. niestety ja mam soczewki czyste lustra przyzwoite a swieci to slabo. lepiej swieca starsze lampy boscha ale nie moge ich nigdzie znalezc.chyba załoze zarówki 100w az je wykoncze i kupie wtedy nowe. jeszcze raz dzieki pozdrawiam.
e39 3.0D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 100watowek bym nie zakladal poniewaz strasznie obciazysz elektryke a zwlaszcza kostki te plastikowe a 100watt juz sie nagrzewa i to dobrze wiec raczej pozostal bym przy jakiejs posredniej opcji

a jest tego troszke. Wiecej niz 55watt a mniej jak 100watt a same lustzranki i soczewki radzil bym przemyc nie sa to skoplikowane sprawy a napewno pomoze pomimo iz na pierwszy rzut oka wygladaj dobrze to soczewki zachodza kurzem i syfem a nie lustrzanki i to jest glowna przyczyna slabego swiatla a co do boscha polemizowal bym najlepsze jednak hella ale bez tego usmiechu tzw na dole swieca o niebo lepiej niz bosch pomimo iz maja plastikowe lustrzanki a bosch metalowe swieca jasniej i precyzyjniej takie jest moje zdanie bo z lampami sie sam nawalczylem a druga sprawa ze jest to troche slabosc tych lamp i z tego nie zawiele da sie wykrzesac choc polepszyc nieco mozna Pzdr MIREK

http://img835.imageshack.us/img835/6681/snc00073m.th.jpg






DWIE ZYCIOWE MILOSCI MOJA ZONA I MOJA SIODEMKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umyć :nienie:

 

ja się skusiłem,no i sreberko sobiespłyneło w kanał :mad2:

 

potem jak się pochwaliłem swym patentem na warsztacie -to okazało się,że tylko watka :idea: i duuużo delikatności

 

p.s.POLAK mądry ,ale po szkodzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

- Jeśli komuś zeszła farba podczas czyszczenia, to najprawdopodobniej i tak odbłysniki były matowe - po prostu farba się rozłożyła ze starości lub na skutek działania oparów olei/smarów pod maską. Wyjście: kupić nowe (tzn. używane dobre ;) ) wkłady.

- Reflektory soczewkowe (projektorowe) są bardzo wrażliwe na jakiekolwiek czynniki rozpraszające na drodze światła (bród, ale również zmatowienie zewnętrznej soczewki na skutek normalnego używania samochodu). Jeśli wszystko jest idealnie czyste to będą świeciły lepiej niż "klasyczne" ponieważ kierują strumień światła bardziej precyzyjnie (ja tak mam przy żarówkach 55 W :) ).

- W związku z tą precyzją bardzo ważne jest dokładne ustawienie świateł - jakiekolwiek odchyłki od normy (bliższe świecenie) spowodują bardzo widoczne efekty.

$M$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.