Skocz do zawartości

E46 jakie amortyzatory i sprężyny


wizzle11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 822
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

okazyjnie..... czyli zdemontowane albo z anglika, albo z rozbitka, albo od kogoś kto wymienia sobie zawieszenie w swoim aucie na lepsze. Jeżeli są to oryginalne, fabryczne amortyzatory to mają już swoje najlepsze czasy za sobą. To że pochodzą od lepszej wersji silnikowej wcale nie oznacza że są lepsze dla Twojego auta. Prawdopodobnie wymiana będzie miała znaczny wpływ na prowadzenie bo 330i jest cięższe o ponad 100kg od 318i z czego większość przypada na obciążenie przedniej osi. Biorąc pod uwagę fakt że sama wymiana + geometria to także spory koszt radziłbym lepiej wymienić amortyzatory na nowe zamienniki renomowanej firmy z gwarancją :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Porównaj numery na realoem.com, ale daję głowę, że są inne :norty: różnią się zapewne twardością.

 

poproszę Pańską głowę na srebrnej tacy Sir

 

http://www.czescidobmw.pl/M-Pakiet-sportowy-II/Amortyzator-Sachs,1160.html

 

wg sklepu ten sam amortyzator nadaje sie zarówno do 318ci jak i 330ci, chyba że to tylko oszczędność w pisaniu numerów w każdej ofercie

 

 

W coupe faktycznie tak jest, ale coupe mają inne amortyzatory niż pozostałe wersje silnikowej ponieważ (mówiąc w uproszczeniu) większość e46 coupe w standardowym wyposażeniu posiada opcję sportowe dostosowanie podwozia. Z tego powodu większość coupe miało seryjnie montowane amortyzatory takie same jak analogiczny sedan ale z opcją sportowe dostosowanie podwozia.

 

Sedan 318i ma inne amortyzatory niż 330i. Amortyzatory od 330i będą fizycznie i wymiarowo pasować do 318i, ale mają inną charakterystykę tłumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
tak powinno sie ustawic a zwlaszcza katy pochylenia kol

TC-performance Bydgoszcz - Hamownia Podwoziowa


Warsztat, chiptuning, diagnostyka, dpf off-wszystkie marki,

regeneracja vp44

regeneracja turbospreżarek

http://www.TC-PERFORMANCE.eu

https://www.facebook.com/TeCebydgoszcz


725 537 442

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zbieżność ustawiona?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Panowie mam pytanie, jakie kupic amory na tył dpo e46 2.0i wmiare niedrogie i wmiare dobre zeby trochge na nich pojezdzic. Miałem amorki delphi i jeden ma 76% a drugi 26%(ponieważ sie rozciekł) a z tego co wiem delphi nie sa za dobre! Myslałem o Bilsteinie ale niewiem za bardzo jaki koszt tego jest bo na allegro sa chyba po 300-500zł , i mam jescze pytanie amory czeba wymieniac kompletami czy moge wymienic jeden a ten 76% zostawic????

 

 

Pozdrawiam i czekam na odp. :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziaduj i wymień komplet. Poza tym jak kupisz 1 to nie masz na niego gwarancji. Ja kupiłem bilstein b6 za chyba 300zł z odbojami, osłonami, do tego pare zł kosztują nowe poduszki amortyzatora i za 400zł masz nowe dobre amory na tyle.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak kolega K3m0T1989 nie dziaduj i kup parę, nie słuchaj durnych komentarzy, żeby kupić jeden, bo 76% to nówka :mad2: może mieć 10 lat i tyle wykaże na diagnostyce :duh:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak kolega K3m0T1989 nie dziaduj i kup parę, nie słuchaj durnych komentarzy, żeby kupić jeden, bo 76% to nówka :mad2: może mieć 10 lat i tyle wykaże na diagnostyce :duh:

Po 1-sze jak ktos niema kasy to lepiej wymienic 1 amor,po drugie sprawdz sobie ile sprawnosci wykarze ci nowy amor a potem madruj.Skoro ma Delphi to ktos juz wymienial amory i to moze calkiem niedawno dlatego kupno tylko 1 amora niejest zlym pomyslem.Wiadomo ze sie powinno wymieniac parami ale sa rozne przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To oświeć mnie może ile pokaże nowy amortyzator :roll: może 77, może 79 a może 73??? najlepiej założyć jeden chińczyk za 70 zł i będzie git..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
I mnie również dotnął problem wymiany amortyzatorów: powiedzcie mi czy Kayaba gazowa na tył to dobry wybór? Straciłem zaufanie do olejowych amorków a poodobno gazowe są lepsze i trwalsze-proszę o opinie :D
"Jest kilka rzeczy na tym świecie, które są dla mnie świete. Moi przyjaciele, mój samochód, moja kobieta. Jeżeli zranisz którykolwiek z nich, módl się, by Bóg znalazl Cię przede mną."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo że gazowe są lepsze, stosowane w sporcie itp.

 

Sachs -> Bilstein -> Kyaba -> Monroe -> cała reszta niby amortyzatorów. Chyba tak powinno to wyglądać jeśli mówimy o seryjnych. Zobacz czy jest sens KYB brać skoro może Bilsteiny albo sachsy beda pare zeta droższe. I wymień wszystko, mocowanie amora (górna poduszka czy jakoś tak), odboje i osłony tez bo to grosze.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wymień wszystko, mocowanie amora (górna poduszka czy jakoś tak), odboje i osłony tez bo to grosze.

 

a gdzie mogę dostać te wszystkie elementy o których mówisz?

"Jest kilka rzeczy na tym świecie, które są dla mnie świete. Moi przyjaciele, mój samochód, moja kobieta. Jeżeli zranisz którykolwiek z nich, módl się, by Bóg znalazl Cię przede mną."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po 1-sze jak ktos niema kasy to lepiej wymienic 1 amor

jak nie masz kasy to się tico jeździ albo czymś w tym stylu.

amor drugi za 10zł używany i innej firmy najlepiej o innej charakterystyce

klocki też można odkładać te lepsze i co drugą wymianę mieć komplet z odzysku :D

albo każdą oponę z innej parafii.

a jak coś się urwie to udrutować i na sznurek od kombajnu bo też obejma kosztuje.

gratuluje pomysłów :duh:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Straciłem zaufanie do olejowych amorków a poodobno gazowe są lepsze i trwalsze-proszę o opinie :D

gazowe mają jedną istotną cechę która nie nadje się na nasze drogi.

mianowicie są twardsze i bardziej telepie na dziurach.

lepiej kupić hybrydowe gaz/olej

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziaduj i wymień komplet. Poza tym jak kupisz 1 to nie masz na niego gwarancji. Ja kupiłem bilstein b6 za chyba 300zł z odbojami, osłonami, do tego pare zł kosztują nowe poduszki amortyzatora i za 400zł masz nowe dobre amory na tyle.

 

Te górne mocowania amortyzatorów, czy poduszki jak tu je nazwano, należy wymienić przy wymianie amortyzatorów? Czy to taki zabieg profilaktyczny? Dzieje się coś z tymi mocowaniami w E46? W niedalekiej przyszłości będę wymieniał amory na Sachs i nie wiem czy kupować te mocowania jak te założone w aucie mogą być w dobrym stanie. Opony kupić na zimę też trzeba więc każdy grosz się liczy :D Podsumowując, te mocowania urywają się, wybijają się, czy coś podobnego? Komplet czyli 4szt. to 2*80zł/przód i 2*35zł/tył, więc 230zł (sedan/polift). Połowa ceny dobrej opony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.