Skocz do zawartości

E46 jakie amortyzatory i sprężyny


wizzle11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Też czeka mnie wymiana sprężyny w moim x-ie. Mam pękniętą z lewej strony na tyle ,wiem też że powinno się wymieniać parami.

W aso powiedzieli mi 470 zł, a w sklepach internetowych nie mogę znaleźć dedykowanych do x. Czyli z tematu wynika że mogę brać takie jak do zwykłego touringa,

bo niczym się nie różnią, a można zaoszczędzić kilka złotych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 822
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skoro X jest wyższy od standard o 14 mm to powiedzcie mi jakim cudem uzyskano wyższe auto na identycznych spręzynach i odbojach?

 

No i to jest wlasnie zagadka. Pytanie czy wierzyc katalogom producentow gdy pisza, ze sprezyna jest do konkretnego modelu.

Ja bede w weeend montowal sprezyny, ktore zamowilem wg. numeru oem 33536750758 (taki mi podali w ASO) - lesjofors 4208445 (wzmocnione). Zobaczymy jaki bedzie efekt. Jesli bedzie za nisko (nie wiem jak to ocenic) to zamontuje podkladke z wersji na zle drogi :)

--

japu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprezyny wymienione.

Jedna faktycznie byla peknieta wiec ciezko ocenic dlugosc.

Oryginalne mialy dwa biale paski - nie zauwazylem roznic w dlugosci.

Moim zdaniem do touringa xi pasuja:

 

lesjofors 4208445 wzmocnione

lesjofors 4208445 zwykle

 

Ja wybralem wzmocnione z racji wozenia gratow wakacyjnych i rowerow na platformie zakladanej na hak.

--

japu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak kupilem amortyzatory gazwoe firmy TRW gorne mocowania amortyzatora firym KYB oraz odboje i oslony firmy SACHS . Telepotanie ustalo teraz furke prowadzi sie idealnie . Pozdrawiam i serdecznie dziekuje za cenne rady i uwagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie krew zalewa jak ludzie kupując najdroższe myślą ,że kupują najlepsze i przy tym krytykują innych ,oczywiście nie w każdym przypadku są zgodności ale w dzisiejszych czasach bardzo dużo firm robiących części samochodowe po prostu się spoiło a jakbyś się kolego dowiedział gdzie robią tego polecanego na forum sachsa to byś się bardzo zdziwił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze pomiary wyszly tak :)

 

Oryginalne Sachs, numerek 33526752506,

 

1. dlugosc "tloczyska/sztycy" przy maksymalnym wyciagnieciu: 285mm

2. dlugosc "obudowy" do srodka oka: 385mm

 

Zamiennik Bilstein 19-220598

 

1. dlugosc "tloczyska/sztycy" przy maksymalnym wyciagnieciu: 290mm

2. dlugosc "obudowy" do srodka oka: 393mm

 

Pytanie podstawowe - dlaczego zalecany przez wszystkich zamiennik Bilstein, ktory jako jedyny ma pasowac do "xi" ma inne wymiary niz montowany fabrycznie amortyzator? Czy te roznice sa w ogole znaczace? "suma roznicy w dlugosciach" jest +13mm na korzysc bilsteina czyli slynne "14mm" wyzszego "xi" ale przeciez amortyzatory nie pracuja na granicy swojego "posuwu" i chyba nigdy sie nie zdaza, zeby sie caly wysunal - no moze na podnosniku jesli sie odkreci poloske i wahacz opadnie pod wlasnym ciezarem. Przy normalnej jezdzie to sie nie przytrafia, co wiecej - z racji obciazenia auta amortyzator zwyczajowo jest scisniety.

Probuje sie jeszcze dowiedziec jakie wymiary maja amorki do wersji standard.Pewnie tez beda roznice pare milimetrow.

Czy cos innego oprocz dlugosci tych elementow moze roznic amortyzatory do wersji "standard" i "xi"? Moze olej do smarowania uszczelniaczy, a moze gaz w srodku. Specjalny gaz do przedniego napedu....

--

japu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM MAM PROBLEM

KUPIłem 2 tanie używane oryginalne amory.. są to od SEDANA... (te dwa dolne)

 

http://s1.tufotki.pl/2014/06/27/6QPVl-QkL7u1.jpg?v=2

mój mcperson to ten u góry...mam KOMbi LIFT..

i teraz czy to będzie pasowało? bo widać że te dwa są jakieś za krótkie amory:/ numer na amorku który kupiłem np. prawy to 31316759098 na tej stornie: http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/31316759098 wyraźnie pisze ze tam tylko pasuje do SEDANa

a po wpisaniu mojego nr. VIN znalazłem że KOMBI ma numer amorka 31316750790

 

a na aukcjach piszą ze amor SEDAN/KOMBI... jest na to wyjaśnienie ?

http://allegro.pl/amortyzator-lewy-przedni-przod-bmw-e46-sedan-kombi-i4370386818.html

 

Ja juz nie wiem jakiego mam amora szukać do mnie i czym sie sugerować :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na aukcjach nawet piszą że felgi do e46/39/38 itd co jest bzdurą. Mają i otwory inne ET i często nie ma możliwości włożenia je do auta. Ale sprzedać sprzedadzą.

I jak NR nie pasują to może być podobnie. A handlarze częściami używanymi też tak czasami piszą bo mają i do tej wersji i do drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę ze mogę się podłączyć pod temam>

w e46 318i mam założone spręzyny ale nie wiem jakie, autko jest trochę nizsze niż standard jezdzi się całkiem przyjemnie, ale w czym problem, mam do wymiany całe zawieszenie tak stwierdził diagnosta z przodu amorki około 20% i wahacze do wymiany, z tyłu amorki po około 50%.

Mechanik stwierdził że amorki poleciały przez sprężyny bo nie były dostosowane do amortyzatorów.

Spręzyny mają oznaczenie Ap e46 gbdc wie ktoś jakie do nich najlepiej dobrać amory i wahacze( czy wystarczy same tuleje w wahaczach), czy najlepiej wymienić razem ze sprężynami?

mlody00406

 

 

 

Posty: 20

Dołączenie: 24 Lip 2011 19:04

Moje BMW: E46 318i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A masz wrazenie, ze sa zuzyte? Masz sprezyny AP, ktore z natury sa twarde. Przez to bedzie Ci klamac na trzepakach.

Jesli chcesz wymienic amortyzatory i zostac przy ktorkich sprzezynach AP, to wloz amortyzatory MTS. Nie pojdziesz w koszty, bedziesz mial dobre amortyzatory w normalnej cenie, dostosowane do obnizen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dxtr71, a nie lepsze są Lemfordery ? Sam mam do wymiany powyższe elemetny i zastanawiam się właśnie co wybrać. Lemfordery oczywiście droższe ale nie o to tu chodzi. Wzmocione Meyle HD będą lepsze niż Lemf na polskich drogach i sporadyczne wypady za granice ? Rozwin to proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwine to krotko. Lemf 2 lata gwarancji, pomimo, ze drozsze. Meyle daje 4 lata.

Kolega jezdzi juz 5 na HRach i tlucze km na Meyle. Poki co nie mial potrzeby wymieniac.

Nawet zakladajac, ze sie posypia po 2 latach, dostaniesz nowe za darmo, z gwaracnji. Poza tym zawieszenie jest na Meyle sztywniejsze, czyli jak dla mnie plus.

 

Minusow nie widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a wahacze ? Planuje kapitalny remont zawiechy. Amorki, spręzyny, tuleje wahacze. W takim razie czy wahacze Lemf będą odpowiedniejsze czy może Meyle HD z wymiennymi sworzniami ? Lemf były podobno na pierwszy montaż a moje mam od nowości czyli mają 260 tys km i dopiero niedawno się posypały. Co sądzisz o wahaczach meyle HD ? I ta gwarancja przypadkiem na pewno wymieni mi na nowe, mogą powiedzieć że to część eksploatacyjna która się zuzyła :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ogolnie ujalem :). Generalnie czesci Meyle sa takie sobie, poza seria HD. Te HD sa po prostu lepsze od konkurencji, chocby przez 4 lata gwarancji.

Ja rozumiem, ze niby Lemforder na pierwszy montaz, ale to a) raczej nie prawda b) bez znaczenia.

Wiesz jak szybko wylal mi sie na przodzie sachs amortyzator (niby na pierwszy montaz to samo)? Po 2 latach i jednym miesiacu. Dokladnie miesiac po gwarancji.

 

Mi to szczerze jest bez roznicy na co zmienisz :). Lemforder tez jest ok. Ja z uwagi na sama gwarancje i mozliwosc wymiany sworzni wkladam Meyle HD.

A gwarancja na pewno wymieni na nowe. Ja akurat nie, ale kolega reklamowal peknieta sprezyne HR-a. Dostal nowe bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to dlatego ,że od dawna sachs zmienił miejsce produkcji i automatycznie jakość się zmieniła mimo to ,że mamy MADE IN GERMANY tak jak wiele znanych marek niemiecki VW ,webasto itd a z tą jakością mam styczność każdy dzień i nigdy bym nie kupił tego badziewia z pięknym znaczkiem renemowanej firmy... :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.