Skocz do zawartości

gniazdo AUX, muzyka z AUX


lalka281

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podłączał już któryś z kolegów iphone'a lub ipoda pod złącze AUX? Ja zakupiłem odpowiedni kabel podłączam iphone do wspomnianego gniazda, przałączam w idrive na źródło AUX i niestety nic sie nie dzieje, nie odtwarza muzyki z telefonu ani zupelnie nic....przerabiał już ktoś...dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
To działa w ten sposób jakby system audio był zewnętrznym głośnikiem dla odtwarzacza. A zatem wyjście słuchawkowe odtwarzacza łączymy z wejściem audio- AUX. Wszystkie regulacje wykonujemy w odtwarzaczu, jedynie silę głosu trzeba dobrać eksperymentalnie, bo regulacja jest podwójna w odtwarzaczu i systemie audio w samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak już pisałem system audio auta działa jak aktywny głośnik, przy czym siła głosu jest zapamiętywana indywidualnie dla każdego źródła dźwięku - może w tym momencie dla AUX ustawione jest na min. Proponuje uruchomić odtwarzacz ze słuchawkami i jeżeli wszystko jest ok odłączyć słuchawki i kablem z wtyczką po obu stronach mini jack podłączyć go z samochodem. Jako źródło dźwięku wybrać AUX i zwiększyć siłę głosu. Jeśli nadal nie działa to albo kabelek jest zły, albo gniazdo padło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z iphonem nie wiem ale u mnie podłączałem nokię n97 i chodzi bez problemow, tylko z ta głośnością nie jest do końca tak jakby człowiek sobie życzył, nie wiem czyja to wina czy nokii czy radia w samochodzie, w kazdym razie tel jest na full i radio tez na 3/4 mozliwości i wtedy do sie coś posłuchać

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Nokia N 97 mini jak i iPod V / VI generacji u mnie nie mają problemów żeby robić za playera muzyczego. Jedyny zonk jest taki jak kolega napisał, że muzyka grana z playera jest u mnie o kilka tonów cichsza niż np. z radia czy CD (być może mam fabryczie ustawione jakieś ograniczenia zdrowotne żeby na słuchawkach nie stracić słuchu :wink: ,nie sprawdzałem) więc trzeba trochę podkręcić głosność przy puszczaniu. Ale wszystko gra i buczy jak powinno, przy czym ze wspomnianych w/w urządzeń preferuje iPoda za zdecydowanie lepszą jakość muzyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zmienić w ustawieniach głośność AUX-a i dajcie na max będzie działać wtedy pełną mocą jak radio czy cd ;) nie pamiętam już dokładnie jak to było ale pogrzebiecie to znajdziecie jak nie to ja napisze krok po kroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
U mnie jest to oznaczone AUX level i działa dpbrze zarówno i Iphonem jak i z każdym innym playerem

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z gniazdem aux w BMW e90 z 2006r. Gniazdo mały jack - po wpięciu do niego odtwarzacza mp3 kablem jack-jack działa, ale bardzo cicho i bardzo szumi. Poziom szumów taki jak muzyki. Próbowałem regulować głośność mp3 oraz poziom aux na radiu samochodowym, ale nic to nie daje - poziom szumów jest niedopuszczalny. Czy ktoś się z tym spotkał i może coś doradzić?

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to oznaczone AUX level i działa dpbrze zarówno i Iphonem jak i z każdym innym playerem

 

Możesz mnie naprowadzić gdzie znajdę tą funkcję na iDrive? Szukalem ponad kwadrans i musiałem w końcu skapitulować, a bardzo by mi to życie ułatwiło.

 

Sprawdzilem u siebie i nie znalazlem tej opcji. Mam radio Business i naglosnienie Logic7 (pakiety: "0606 Navigation system business" oraz "0677 HiFi system Professional DSP"). U mnie wyglada to tak:

menu glowne -> Entertainment -> AUX (audio) -> Set:

Pojawia sie Menu z opcjami:

- TP

- Tone

Po wybraniu "Tone" system przeskakuje do nizej wymienionych opcji, do ktorych mozna sie rowniez dostac w nastepujacy sposob:

menu glowne -> i -> Entertainment settings -> Tone:

Opcje do wyboru:

- Treble/Bass

- Balance/Fader

- Speed dependent volume

- Equalizer

- LOGIC7 room acoustics

- Reset

W sekcji "Entertainment settings" mam tylko "Tone". Dla pewnosci sprawdzilem rowniez "Display settings" oraz "Vehicle settings". Nigdzie nie bylo "AUX level".

 

Wychodzi na to, ze albo ta opcja jest dostepna w nowszej wersji systemu i-drive, albo jest dostepna tylko z radiem Professional.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tym samym tropem szedlem podczas poszukiwań :(

Najbardziej denerwuje mnie dysproporcja jak się przypadkiem czasem z AUX na Radio przełączę - kiedy poziom głosności na AUX jest OK to już na Radio czy CD jest wtedy trochę za głośno :?

 

Szukałem w ustawieniach player'ów czy nie mam jakiejś funkcji rodzicielskiej włączonej, ochrony słuchu itd, ale wydaje się że problem leży nie tyle w playerze, ile w samym zestawie BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Koledzy chcialem wymienic gniazdo AUX-IN na USB/AUX-IN!

Bede musial cos programowac, czy tylko podlaczyc i gotowe?

pozdrawiam

Kiedys drązylem ten temat i na dzien dobry usłyszałem 3000pln to koszt takiego zabiegu :duh: na gotowo(z programowaniem),wiec odpuscilem :mad2: .Jest ten temat opisany viewtopic.php?f=70&t=125486

viewtopic.php?f=70&t=121668&p=859293#p859293

:mad2: :cool2:

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zarejestrowani
No to sie zdziwisz bo ja np swoim Ipodem nano sterowałem przez AUX, podobnie odtwarzaczem w telefonie tylko guzikami z kierki i jakoś działalo.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.