Skocz do zawartości

Czy to sprzęgło do wymiany?


icrew

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem BMW F30 318D z 2013 roku.

Przebieg autostradowy 196 tyś.

Jak auto jest zimne to rusza bez żadnego szarpania ale jak już przejadę kawałek trasy i poźniej wrzucę 1 i chcę ruszyć to mam taki efekt skoków, jakby się sprzęgło ślizgało.

Najbardziej zauważalne jest to tylko na mocno rozgrzanym silniku.

Czy to już objaw sprzęgła do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie podobny objaw.

Kangurki przy ruszaniu. Bardzo irytujące bo całą budą trzęsło.

Wymieniłem kompletne sprzęgło (LUK) bez dwumasy i się uspokoiło.

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czasami jak ktoś delikatnie obchodzi się ze sprzęgłem takie objawy mogą wystąpić w niezużytym sprzęgle. Miałem taką przypadłość nie raz w różnych samochodach, sporadycznie nawet w poprzednim E61.Zależy w jakim stopniu jest to objawia.

Zaciągnij ręczny hamulec dodaj więcej gazy i przytrzymaj na półsprzęgle przez 3-5sek. powtórz z 2-3 razy. Spowoduje to usunięcie cienkiej nie równej zeszklonej warstwy tarczy sprzęgłowej.

Jeżeli ten zabieg nie pomoże to tarcz lub docisk są zużyte należy wymienić komp.sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak ktoś delikatnie obchodzi się ze sprzęgłem takie objawy mogą wystąpić w niezużytym sprzęgle. Miałem taką przypadłość nie raz w różnych samochodach, sporadycznie nawet w poprzednim E61.Zależy w jakim stopniu jest to objawia.

Zaciągnij ręczny hamulec dodaj więcej gazy i przytrzymaj na półsprzęgle przez 3-5sek. powtórz z 2-3 razy. Spowoduje to usunięcie cienkiej nie równej zeszklonej warstwy tarczy sprzęgłowej.

Jeżeli ten zabieg nie pomoże to tarcz lub docisk są zużyte należy wymienić komp.sprzęgło.

Dokladnie tak robię w drugim aucie w innej marce i już ze 40 tys. pomaga. Żona po prostu często rusza na pół-sprzęgle i zeszkliwia... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.