Skocz do zawartości

Kilka pytań/problemów przy kupnie


Spido

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie!

Przymierzam sie do kupna kolejnej Beemki i natrafiła sie taka sobie okazja. Mam możliwość stać sie posiadaczem E36 320i Coupe z 1992 roku, jeszcze bez Vanosa. Auto optycznie ladne, przebieg 122 kkm z ksiazka, dopiero sprowadzona. Autko wstępnie ogladalem wczoraj i zauważyłem kilka niepokojących mnie sygnałów. Mianowicie:\

 

1. Jak powinien otwierac sie prawidlowo szyberdach? Jak chce go odsunac do tylu, to prawidlowo chowa sie cały, jak chce go jednak podniesc do gory, to szyber sie podnosi, jednak podsufitka nie odjezdza cała do tyłu, ale do połowy. Czy tak ma byc?

 

2. Woda w bagazniku. Niestety w bagazniku zbiera sie woda. Zauwazylem, ze leci prawa strona, jakby jakas nieszczelnosc byla w prawej tylnej lampie. Co najmniej dziwne... Sa jakies kanaliki odprowadzajace wode, ktore moga byc zapchane w tamtych rejonach?

 

3. Jak sprawdzic poprawnie Visco? Czy gdy auto jest rozgrzane, wentylator nie powinien dac sie swobodnie zatrzymac reka? Czy po dodaniu gazu, wentylator powinien przyspieszyc razem z obrotami silnika?

 

4. Gdzie z tylu jest nabity numer VIN? Kiedys ktos wklejal rysunek z mijejscami numeru VIN w E36, ale nie moge tego znalezc.

 

Auto ma 17 calowe kola, M Pakiet, biale kireunki z tylu, czarne lampy z przodu, optycznie wyglada na 98 rok, wiec jest ladne.

 

Jaks cena bylaby uczciwa, zeby za kilka miesiecy nie stracic za duzo przy sprzedazy?

 

Pozdrawiam!

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do szyberdachu to tak mam byc jak opisales a wody w bagazniku chyba normalne ze byc nie powinno. Visco na rozgrzanym silniku powino stawiac wyrazny opor ale nie taki zeby nie dalo sie nim obrocic. Ale tez mi sie ten przebieg nie podoba. Albo jest przekrecona albo stala bardzo dlugo gdzies w trawie. Wiec i jedno i drugie nie wrozy nic dobrego.

 

Dodam jeszcze ze bardziej zwracaj uwage na silnik i na blachy. Dokladnie szukaj sladow rdzy i ewentualnie malowania. Pod uszczelkami i gdzie sie da.

Edytowane przez Sourander
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma ksiazke, jednego wlasciciela, wiec stad przypuszczam, ze przebieg moze byc prawdziwy. Poza tym jezdziłem identycznym silnikiem przez 2 lata prawie i na słuch ten silnik chodzi idealnie, dobrze sie wkreca na obroty, pracuje jak pszczołka. Generalnie silnik to najmocniejsza strona tego auta, o to w ogole sie nie martwie.

 

Auto oglądałem na deszczu i po otwarciu bagaznika okazalo sie, ze woda wlatuje przez prawa lampe... W ogole tego nie rozumiem. To mozliwe, czy wlatuje inna szparka?

 

Aha i jeszcze jedno: Czy ABS i elektryczne szyby byly standardem w tych autach?

 

Dzieki za wszystkie wypowiedzi!

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Woda na 99% do bagażnika leci przez boczne wloty wentylacyjne. Znajdują się za tapicerką po bokach bagażnika na wysokości listwy zderzaka. Zapewne albo ich nie ma albo wypadły ale to mało prawdopodobne albo mają połamane ZEWNĘTRZNE osłony i została tylko sama kratka. Jakkolwiek by nie było każda z przyczyn sugeruje jakiś zewnętrzny czynnik który je uszkodził. Jest jeszcze druga opcja ale mało prawdopodobna - odprowadzenie wody z szyber dachu. Wężyki są po obu stronach i szukaj ich tak samo za bokami tapicerki. Mają ujście po bokach na wysokości podłogi bagażnika. Mało proawdopodbne ale możliwe ze któraś spadła i woda z dachu leci do bagażnika.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszych modelach (91) nie był w standardzie ABS (sam się zdziwiłem),

a elektryczne szyby to dodatek,

co do przebiegu to mocno podejrzany :think: (wszystko mozna spreparować aby drożej sprzedać,nawet ksiązkę),

 

co do lampy to bardzo mozliwe ale po załozeniu nowej uszczelki woda zniknie,silikon to też jakieś rozwiązanie ale żeby było tak jak nalezy (w porzadnej marce :diabel_faja: ) to załóż nową uszczelkę.

 

P.S aby sprawdzić skąd cieknie na 100% popatrz skąd lecą zacieki po wodzie,powinny być takie białe smugi.

Edytowane przez Boggy e36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a ja dalej obstawiam poduszke amortyzatora...

 

Hmm, a jak niby tam ma woda lecieć? Chyba żeby guma z niej wypadła całkiem ale nawet wtedy też nie bardzo bo od strony bagażnika na całym tym ustrojstwie powinna być założona taka gumowa osłona.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BE11&mospid=47424&btnr=33_0386&hg=33&fg=45 /nr 12/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku woda może spływać z tylnej szyby pod klapą bagażnika i następnie wlewając się za lampę wpływać przez uszkodzoną uszczelkę lampy do bagażnika zamiast na zewnatrz. Ktoś mógł wymieniać niefachowo lampy i uszkodził lub źle ułożył uszczelkę.

Woda moze chlapać przez górne mocowanie amortyzatora ale tylko w czasie jazdy i niekoniecznie przez zerwaną poduszkę ale też pod poduszką, gdzie jest papierowa uszczelka lub jej nie ma.

Co do szyberdachu to podsufitka działa sądząc z opisu dobrze.

O poprawnym działaniu wiska świadczy wskazówka pionowo niezależnie od warunków a wisko nie musi stawiać dużego oporu (wpisz wisko w wyszukiwarce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e36 element nr 8 ze schematu jak wiadomo sypie sie doysc czesto.jak jest spekana gumka to woda moze sie dostawac...to co chlapie z drogi...

 

To nie zabardzo bo muj kumpel miał wyrwanom tom gumkę i jezdził po kałużach i nic woda niedostawała sie do środka wątpie zeby było to morze być inna przyczyna :idea:

BMW- BENDZIESZ MUSIAŁ WYPRZEDZIĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.