Skocz do zawartości

Styling 296 w BMW 5 [F10]


Iwan87

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Zastanawiam się nad zakupem do swojej BMW 5, model F10 felg pochodzących z BMW Z4 - styling 296


Parametry felg są następujące:

Średnica - 19 cali

ET felg przód - 29

Szerokość felg przód - 8 cali

ET felg tył - 40

Szerokość felg tył - 9 cali


Będzie to pasowało bez żadnych przeróbek i dystansów ?


Przy okazji pytanie o opony. Kupowalibyście RoF`y czy zwykłe ? Auto kupiłem ze standardowym kompletem 17cali i oponami zimowymi RoF. Komfort mnie nie rzuca na kolana.


Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Będzie pasowało ale przód schowa się o 2.5mm od zalecanej felgi do f10 a tył wyjdzie na zewnątrz o 4mm od zalecanej. Pamiętaj o poprawnym doborze rozmiarów opon aby średnica się zgadzała np. na przód 245/40 a tył 275/35 lub 235/40 i 265/35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na x-drive znaczenie ma średnica opon dlatego bardzo ważne jest aby różnica miedzy tyłem a przodem była nie większa niż 1%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

ET jest w porządku, możesz założyć tamte felgi.

245/40 zakładasz przód i tył 275/35.

Felgi OEM z F10 mają parametry: przód 8.5x19 i tył 9,0x19.

Tak więc masz tylko przód węższy o 0,5 cala.

Przednia felga od zew. strony schowa się 2.3 mm do środka.

Tylna felga od zew. strony będzie wystawać o 4 mm więcej od poprzedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info dot. felg. Problem nie w tym czy się one zmieszczą - bo to już wiem- tylko czy na te felgi mogę ubrać opony w rozmiarze 245/40 i 275/35. Czy opony nie będą za szerokie w stosunki do szerokości felg bo na felgę 8J wyczytałem ze zaleca się opone 225 mm szerokości. Na 9 J natomiast 255 mm szerokości. A ja chce założyć + 20 mm szerzej na każda z nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dzięki za info dot. felg. Problem nie w tym czy się one zmieszczą - bo to już wiem- tylko czy na te felgi mogę ubrać opony w rozmiarze 245/40 i 275/35. Czy opony nie będą za szerokie w stosunki do szerokości felg bo na felgę 8J wyczytałem ze zaleca się opone 225 mm szerokości. Na 9 J natomiast 255 mm szerokości. A ja chce założyć + 20 mm szerzej na każda z nich.

Przecież ci napisałem fabryczne rozmiary opon i felg f10 umiesz czytać? Fabryka zakłada na 9.0x19 275/35 a ty czytasz jakieś bzdury na interii o oponach. To jak tam przeczytałeś to zakładaj sobie i 215/70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.