Skocz do zawartości

[E60] - problematyczny czujnik oleju.


zmp3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z czujnikiem oleju od jakiegoś roku, najpierw błąd po przekręceniu stacyjki był sporadycznie, a później zagościł na stałe.

Przy wymianie oleju kupiłem nowy zamiennik, niestety błąd pozostał. Kupiłem dwa oryginały używane błąd jest dalej.

Koniec końców kupiłem w ASO niestety błąd mam dalej.


Przeczytałem wszystkie wątki rozwiązania nie znalazłem.


Na wtyczce mam na skrajnych kablach napięcie na środkowym masa <-niby ok, ale chyba jednak nie ponieważ na jednym z forów doczytałem że błąd powinien również zniknąć po odpięciu czujnika, u mnie dalej pozostaje.


Stawiam na wiązkę. Po drodze wymieniłem IBS, oraz regulator napięcia. błąd jak był tak jest.


Najłatwiejszym rozwiązaniem było by wy-programowanie czujnika NCS-expert jednak nie znalazłem odpowiedzi która funkcje trzeba wyłączyć,

w E46 jest to OEL STAND niestety u mnie nie ma takiej wartości.


Proszę o pomoc, ewentualnie gdzie jest wpięty czujnik może złącze zaśniedziało, lub wystarczy wymienić kable.

Ewentualnie jaka wyłączyć to w NCS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam innych błędów, napięcie ładowania jest stałe, IBS sprawdzony, wymieniony profilaktycznie.


Jeden inny błąd który mam to pomocnicza pompka ale to od zakupu auta, wymieniłem 4 sztuki i dalej to samo, a że nie wali błędem na desce nie ruszałem tego.


Olej niedawno wymieniany sprawdzam co 500km jest poziom taki sam.


Da radę to wyłączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.