Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.05.2024 o 21:09, mariuszjast napisał(a):

Dostalem potwierdzenie produkcji w lipcu! Takze pojawia sie szansa, ze jednak otrzymam zamowiony samochod, choc z kilkumiesiecznym opoznieniem

 

Witam w klubie. 

Produkcja przesunięta na lipiec, ale brak deklaracji produkcji i VINu. Mam potwierdzenie, że rzeczywiście restrykcje spływają, o kolorach już było (chociaż koledze @coder89 pewnie chodziło o paletę M-kową), to jednak czarny podstawowy zostaje. 

Restrykcje są m.in. na szyberdach i obszytą skórą deskę rozdzielczą. 

Czekanie jest mi na rękę, ale srodze się zawiodę, jak z produkcji będą nici....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rok z Bagien napisał(a):

 

Witam w klubie. 

Produkcja przesunięta na lipiec, ale brak deklaracji produkcji i VINu. Mam potwierdzenie, że rzeczywiście restrykcje spływają, o kolorach już było (chociaż koledze @coder89 pewnie chodziło o paletę M-kową), to jednak czarny podstawowy zostaje. 

Restrykcje są m.in. na szyberdach i obszytą skórą deskę rozdzielczą. 

Czekanie jest mi na rękę, ale srodze się zawiodę, jak z produkcji będą nici....

W najgorszym wypadku (skoro czekanie na reke), jezeli poinformuja ze nici z produkcji, moze poczekasz dodatkowe ok 2-3 miesiace, ale zamowisz nowe X3 bo wtedy juz pewnie bedzie mozna skladac na nie zamowienia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem nowości w motoryzacji jestem mocno sceptyczny, a do tego czuję silną więź z przyciskami/pokrętłami do zmiany temp i nawiewu w samochodzie. 😉

Toteż z tabletami (i przy okazji jakością niektórych materiałów jak w nowym X1 a nawet 5-er) jest mi nie po drodze. Jeśli G01 się nie wyprodukuje to G45 nie zamówię na pewno (przynajmniej przez kilka pierwszych lat). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2024 o 11:44, scooterek napisał(a):

Dealer nie widzi jakim statkiem płynie Twoje auto, widzi jedynie status 165 i pozostaje im czekać aż osiągnie 182 (czyli port w Europie).

Okazuje się, że dealer widzi jakim statkiem płynie samochód. 

Jest update, zapakowali mój samochód na statek. 28 Marca produkcja, 15 Maja dopiero na statku 😕 nie wiem czy tam coś się wydarzyło czy to jakaś "ichnia logistyka". 

image.png.895c61c33b31e256b7b10735c62122f2.png

Jeszcze 6-7 tyg i może w końcu się doczekam samochodu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.05.2024 o 19:03, neokrk napisał(a):

@arj1989 to jest "logistyczna norma" - ok. 3 miesiące od daty produkcji - przynajmniej tak było u mnie z X3 żony, więc tak jak napisałeś przełom czerwca/lipca będzie u Ciebie.

Dzięki za informację, trochę mnie to uspokoiło.

Nie wiem jak ta ich "logistyka" działa w takim razie, że przez 6 tyg nie potrafili zapakować auta na statek, a inne auta, wyprodukowane 2-3 tyg później już dawno dotarły do Bremerhaven 😕 

Finansowanie dograne, GAP dorzucony do raty leasingowej (choć nie wiem czy w obecnych czasach to dobra decyzja), pozostaje poczekać ostatni miesiąc na samochód, najprawdopodobniej do końca czerwca powinienem (po ponad roku od zamówienia) się w końcu doczekać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2024 o 14:46, Ezekiel17 napisał(a):

Hej, 

Może ktoś z oczekujących dzięki temu będzie miał lepszy obraz sytuacji, szczególnie jeśli wasze auto wyprodukowało się w terminie zbliżonym do mojego.

U mnie sytuacja wygląda następująco

Zamówienie złożyłem w 12 stycznia, według otrzymanego nr VIN - mdecoder pokazuje data produkcji 12/04, do portu dotarł 21/04. Wypłynął z Durban 22/04, po drodze zawijając jeszcze w RPA do jakiś dwóch portów i na chwilę obecną dopływa do portu w Hiszpanii, więc jeszcze trochę go dzieli do Bremerhaven

 

IMG_5321.thumb.jpg.2b0e812d3336b9f5f4d3666686c56f4a.jpg

 

IMG_5401.thumb.jpg.b40b3f7930ed164a7df106ab707e42c2.jpg

 

IMG_6C3439ABF18D-1.thumb.jpeg.d291b194f8a8446d0e09e5136163fd9f.jpeg

 

czy portem jaki zaznacza się na tej stronce aby sprawdzić status samochodu po VIN jest zawsze Durban RoRo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2024 o 14:46, Ezekiel17 napisał(a):

Hej, 

Może ktoś z oczekujących dzięki temu będzie miał lepszy obraz sytuacji, szczególnie jeśli wasze auto wyprodukowało się w terminie zbliżonym do mojego.

U mnie sytuacja wygląda następująco

Zamówienie złożyłem w 12 stycznia, według otrzymanego nr VIN - mdecoder pokazuje data produkcji 12/04, do portu dotarł 21/04. Wypłynął z Durban 22/04, po drodze zawijając jeszcze w RPA do jakiś dwóch portów i na chwilę obecną dopływa do portu w Hiszpanii, więc jeszcze trochę go dzieli do Bremerhaven

 

IMG_5321.thumb.jpg.2b0e812d3336b9f5f4d3666686c56f4a.jpg

 

IMG_5401.thumb.jpg.b40b3f7930ed164a7df106ab707e42c2.jpg

 

IMG_6C3439ABF18D-1.thumb.jpeg.d291b194f8a8446d0e09e5136163fd9f.jpeg

 

czy portem jaki zaznacza się na tej stronce aby sprawdzić status samochodu po VIN jest zawsze Durban RoRo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2024 o 14:46, Ezekiel17 napisał(a):

Hej, 

Może ktoś z oczekujących dzięki temu będzie miał lepszy obraz sytuacji, szczególnie jeśli wasze auto wyprodukowało się w terminie zbliżonym do mojego.

U mnie sytuacja wygląda następująco

Zamówienie złożyłem w 12 stycznia, według otrzymanego nr VIN - mdecoder pokazuje data produkcji 12/04, do portu dotarł 21/04. Wypłynął z Durban 22/04, po drodze zawijając jeszcze w RPA do jakiś dwóch portów i na chwilę obecną dopływa do portu w Hiszpanii, więc jeszcze trochę go dzieli do Bremerhaven

 

IMG_5321.thumb.jpg.2b0e812d3336b9f5f4d3666686c56f4a.jpg

 

IMG_5401.thumb.jpg.b40b3f7930ed164a7df106ab707e42c2.jpg

 

IMG_6C3439ABF18D-1.thumb.jpeg.d291b194f8a8446d0e09e5136163fd9f.jpeg

 

 

czy portem jaki zaznacza się na tej stronce aby sprawdzić status samochodu po VIN jest zawsze Durban RoRo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam za moim handlowcem (nie znam się)  Mam deklarację produkcji a to oznacza, że samochód zostanie na 100% wyprodukowany i ma też już nr VIN. 
 

Czy to będzie koniec czerwca, czy lipiec jest już bez większego znaczenia. W PL powinien być we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?

w bmw jak u Mickiewicza. Grają w Dziady 🙂 zamowienie poczatek stycznia i cisza... nikt nic nie wie, potwierdzenia nie ma, dealer nic nie ma informacji. Prosze czekac i tyle. Śmiechu warte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.06.2024 o 11:25, Rok z Bagien napisał(a):

Mam deklarację produkcji i VIN. Produkcja lipiec, odbiór wrzesień. 
 

Jest dobrze…….😀

 

Sprawdzając po VINie: produkcja to 14.06 i sobie płynie na Silver Moonie do Bremerhaven. Jest na wysokości Londynu....🤣

W porcie w Bremerhaven ma być 31.07.

Pytanie, z Waszego doświadczenia ile liczyć do odbioru auta? Czy tydzień 26-30 sierpnia jest realny? 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Rok z Bagien napisał(a):

 

Sprawdzając po VINie: produkcja to 14.06 i sobie płynie na Silver Moonie do Bremerhaven. Jest na wysokości Londynu....🤣

W porcie w Bremerhaven ma być 31.07.

Pytanie, z Waszego doświadczenia ile liczyć do odbioru auta? Czy tydzień 26-30 sierpnia jest realny? 

pzdr

ok 3 tygodni od rozładowania więc myślę, że realny 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć.

Wiedzę, że to jeden z najpopularniejszych wątków na forum dedykowanym X3. Wcale się nie dziwie, bo mnie również dotknęło opóźnienie. I to jakieś kosmiczne bo na każdym roku jest coś nie tak. Historia choroby:

  • grudzień 2023: zamówienie auta
  • kwiecień 2024: data odbioru na umowie
  • maj 2024: informacja o braku koloru; musimy wybrać nowy kolor jakże bogatej palety 4 kolorów (2x szary + 2x czarny)
  • czerwiec 2024: proponowana data produkcji została wyznaczona na początek sierpnia
  • lipiec 2024: informacja o tym, że samochód został wyprodukowany
  • sierpień 2024: zadzwoniłem profilaktycznie po 6 tygodniach (bo podobno tyle przeciętnie trwa transport) od poprzedniej informacji żeby sprawdzić czy daleko jeszcze. Ku mojemu zdziwieniu dostałem informację, że właściwie to samochód jeszcze się nie wyprodukował i właśnie w tej chwili jest na lakierni. 

Chciałem zapytać o wasze doświadczenia. Czy to jest normalne? Czy ja i moje zamówienie mamy czuć się z jakiegoś powodu wyjątkowi? Czy to normalne, że samochód produkuje się przez półtora miesiąca i nadal nie jest wyprodukowany? Czy da się z tym coś zrobić? Dealer niestety na każdym kroku rozkłada ręce i mówi: "no taki mam status w systemie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wątku kolega @zygii wrzucił przydatne linki. 

W pierwszej kolejności poproś swojego handlowca o podanie nr VIN. To podstawa.

Jak go dostaniesz użyj linków z pierwszej strony wątku. Powinna Ci wyskoczyć data produkcji. Tam możesz również podejrzeć wyposażenie. A przede wszystkim ustalić też (jak już jest) nazwę statku, którym będzie płynął z RPA.

W kolejnym linku po nazwie statku zobaczysz kiedy wyrusza/ył statek i kiedy jest planowana dostawa do portu w Niemczech. Od tego czasu ok. 3 - 4 tygodnie i jest u dilera.

U mnie było tak, że zamówiłem pod koniec lutego, po przesunięciach w produkcji na taśmę wszedł 14 czerwca (piątek...:classic_biggrin:) do portu w Bremerhaven dopłynął 31 lipca, do dilera dojechał 21 sierpnia a jutro go rejestruję i odbieram. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rok z Bagien napisał(a):

Na początku wątku kolega @zygii wrzucił przydatne linki. 

W pierwszej kolejności poproś swojego handlowca o podanie nr VIN. To podstawa.

Jak go dostaniesz użyj linków z pierwszej strony wątku. Powinna Ci wyskoczyć data produkcji. Tam możesz również podejrzeć wyposażenie. A przede wszystkim ustalić też (jak już jest) nazwę statku, którym będzie płynął z RPA.

W kolejnym linku po nazwie statku zobaczysz kiedy wyrusza/ył statek i kiedy jest planowana dostawa do portu w Niemczech. Od tego czasu ok. 3 - 4 tygodnie i jest u dilera.

U mnie było tak, że zamówiłem pod koniec lutego, po przesunięciach w produkcji na taśmę wszedł 14 czerwca (piątek...:classic_biggrin:) do portu w Bremerhaven dopłynął 31 lipca, do dilera dojechał 21 sierpnia a jutro go rejestruję i odbieram. 

Spoko, korzystałem z tego dekodera VIN i tam wyświetla się data produkcji 2021-09-01. Co do samej konfiguracji to wygląda na to że się zgadza.

Wnioskując po Twoim zamówieniu to jednak moja sytuacja nie jest normalna. Mój samochód po 9 miesiącach od zamówienia jest na lakierni. Twój po 6 był u Ciebie w garażu. Da się z tym coś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rok z Bagien napisał(a):

U mnie było tak, że zamówiłem pod koniec lutego, po przesunięciach w produkcji na taśmę wszedł 14 czerwca (piątek...:classic_biggrin:) do portu w Bremerhaven dopłynął 31 lipca, do dilera dojechał 21 sierpnia a jutro go rejestruję i odbieram. 

No widzisz, mówilem, że realny jest ten termin 26-30 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.