Skocz do zawartości

Jak wygląda sprawa chipowania silnika i skrzyni automatyczne


Myrtenius

Rekomendowane odpowiedzi

Te hahaha nie dało Ci do myślenia ? :D śmieje się z takich głupot ze 8hp45 zniesie tylko 450 niutów ;) Zbiera się lepiej niż seria 530 ;) jestem bardzo zadowolony z programu

No nie bardzo bo czasem ludzie tak piszą ze sami nie wiedzą co piszą :lol: ale mniejsza z tym :D

Moze i nic sie nie dzialo jescze ze skrzynią (slyszalem z roznych zrodel ze jednak padaly skrzynie ktore wgl nie byly ruszane po chipie), ale u mnie przez te 2 lata to bedzie narobione jakies 80+ tysi bo dosc sporo jezdze i wydaje mi sie ze skrzynia przy moich przebiegach, zchipowana predzej padnie ;) A co do zbierania sie to 530d tez chipnie sie na 300+ koni i jeszcze lepiej sie bedzie zbierac :D

Oczywiscie dzieki za odpowiedz ;)

 

Dokladnie jak piszesz bo bylem zrobic test na hamowni moja F11 530d mam 258koni i 560niutow i po testach wyszlo ze jest w stanie nie przemeczjac sie pojechac na 310koni i 650Nm bez kombinacji na orygianlnej skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta hamowania że idealnie podała parametry jak z Wikipedii :D A ile było pomiarów i w jakim temp ? Można wykres ?

 

Ja to tylko przy okazji zrobilem takie dwa testy.Kolega moj chcial by mu zrobili mape w silniku a ja tlyko tak przyokazji skorzytalem z tego.dwa testy byly robione.Ja sie nie decydowalem ani nie bralem zadnych wykresow tylko to co mi tam oni na hamowni powiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martino 125, masz krajową tą 530d F11, i jak sie sprawuje i ile dales za nią? :)

 

W Irlandii i kupowalem nowa w sierpniu 2015 roku i cena wtedy to byla 52.000euro.sprawuje sie znakomicie jak kazde bmw ktore mialem.Zero problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam zrobiony program na 290km i 500Nm w tym silniku 2.0 525 218km. przejechałem jakieś 4000km i nic się nie dzieje. Różnica odczuwalna i przyjemność z jazdy dużo większa. Na autostradzie wyprzedzanie mega komfortowe. Robiłem również aktualizacje skrzyni, po aktualizacji zmieniło się na plus, przy zmianie przełożenia żadnych szarpnięć, tak naprawdę zmiane widać po obrotach.

Teraz planuje wymienić olej w skrzyni i zrobie to samemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.