Skocz do zawartości

Jakie felgi / opony do F3x


wuujtas7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ogarnial ktos temat zamiany czujnika cisnienia ? Chodzi mi czy mozna przelozyc je ze starej felgi do nowej bez problemu?

 

A wogole są czujniki? U mnie z tego co wiem chyba abs/esp czy inny system sprawdza na bieżąco czy jest różnica w cisnieniu w kolach na pidstawie obrotow? a w samych felgach bo teraz zakladalem nowe felgi i nowe opony i w oryginalnym zestawie z salonu żadnych czujników nie było a wszystko dziala w komputerze poprawnie (reset cisnienia i stan pojazuje ze jest ok) Chyba że są różne opcje :roll:

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Witam. Ogarnial ktos temat zamiany czujnika cisnienia ? Chodzi mi czy mozna przelozyc je ze starej felgi do nowej bez problemu?

 

A wogole są czujniki? U mnie z tego co wiem chyba abs czy inny system sprawdza na bieżąco czy jest różnica w cisnieniu w kolach a w samych felgach bo teraz zakladalem nowe felgi i nowe opony, żadnych czujników nie było a wszystko dziala w komputerze poprawnie (reset cisnienia i stan pojazuje ze jest ok) Chyba że są różne opcje :roll:

Jak Timac ma samochód z 2018 to ma TPMSa a nie z czytaniem z ABSu.

@Timac

Gdzieś to było rozmkiniane na forum, nawet nie wiem czy nie na tym wątku. Muisz poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TPMS pośredni to również czytanie z absu i esp

TPMS bezposredni potrzebuje czujników

 

Jak Timac ma samochód z 2018 to ma TPMSa a nie z czytaniem z ABSu.

 

To ze ktos ma tpmsa nie znaczy ze musi mieć czujniki :) mamy dwie opcje tpmsa j/w

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam chce kupić felgi czarne na wysoki połysk 18 cali, niech ktoś mi podpowie jakie et aby nie wystawały i aby nie były za bardzo schowane, może ktoś mi podeśle jakieś foty z takimi felgami, bo chce zobaczyć jak będzie wyglądać dany model felgi, dajcie znać co i jak:) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podpowiedzcie mi proszę w jednej kwestii.

BMW F30; z przodu mam opony 225/45/18, z tyłu 255/40/18, chcę kupić felgi na zimę i opony kupię również w takiej konfiguracji.

Czy felgi są jednakowych rozmiarów z przodu i z tyłu, czy są jakieś różnice?


Znalazłem takie dane: 8Jx18 ET34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

z musu przymierzam się do zmiany opon w moim f30, niestety mam Vredstein Ultrac Sessanta 235 18 35, zastanawiam się cały czas dlaczego poprzedni właściciel zdecydował się własnie na nie-tym bardziej ze nei jest to dedykowany rozmiar do tej felgi, moje doświadczenia z nimi nie są najlepsze i raczej nikomu bym nie polecił, tym bardziej ze opony 'buczą' miedzy 115-140km. Stad moje pytanie o wasze doświadczenia z oponami w tym modelu, dodam ze jest to 335i xdrive, ja w e91 przeważnie montowałem conti, choć ostatnio miałem turanzy i bylem milo zaskoczony. będę wdzięczny za wasze spostrzeżenia i wskazówki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop Sport BlueResponse - super ciche opony, polecam bardzo, co prawda jeździłem wtedy na felgach 16", ale tak czy inaczej to najcichsze opony na rynku.

Goodyear Performance Grip - fajne, ciche dość trwałe.

Conti i Bridgestone mimo, że trwałe, to głośne.

Pirelli Cinturato P1- ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos ma doświadczenia z taką felgą np. firmy carbonado ? Polska firma ale to pewnie rebrand jakiegos chinskiego producenta, zastanawiam sie nad nimi bo moze dobrze by przypasowało do mojego f31, a oryginal kosztuje 3.5k euro.


http://carbonado.pl/pol_pl_Carbonado-Crazy-Felga-Aluminiowa-44122_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód 8JX18 ET:34

Tył 8,5JX18 ET:47

 

Ale to pod zimówki 225/45/18 czy pod letnie 225 przód i 255 tył ?

Potrzebuję pod zimówki. Tak a propos, felgi zimowe są takie same jak letnie w Mpaku?

 

To na zimę z tego co wiem pod 224/45/18 powinny być 8JX18 ET:34 przód i tył

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop Sport BlueResponse - super ciche opony, polecam bardzo, co prawda jeździłem wtedy na felgach 16", ale tak czy inaczej to najcichsze opony na rynku.

Goodyear Performance Grip - fajne, ciche dość trwałe.

Conti i Bridgestone mimo, że trwałe, to głośne.

Pirelli Cinturato P1- ok.

niestety nie mogę znaleźć 2 pierwszych w tych rozmiarach co mnie interesują, są tylko sport maxx i f1 ale nie wiem czy to te same modele tyle ze w większych rozmiarach?

conti i bridgestone wiem ze nie są najcichsze ale póki co najlepiej się sprawdzały w poprzednim modelu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.