Skocz do zawartości

Jakie felgi / opony do F3x


wuujtas7

Rekomendowane odpowiedzi

Run flat podbije cenę.

Szczerze mówiąc czegoś tutaj nie rozumiem.

Budżet taki, że masz ogromny wybór.

Preferujesz gumę run flat a zastanawiałeś się nad nokianami i dębicą, która nie ma w ofercie w ogóle zimowych opon run flat. :wink:


Ale do rzeczy.

Nokiany WR D4 RunFlat +/- 380zł/szt

Continental WinterContact TS860 (zwycięzca zeszłorocznych testów opon zimowych ADAC) +/- 600zł/szt

Goodyear EAGLE UG GW3 +/-580zł/szt

Dunlop SP Winter Sport 4D +/-600zł/szt

Wszystkie wyżej wymienione to klasa premium, run on flat.


Opony bez run on flat:

Kleber Krisalp HP3 +/- 440zł/szt - uważam, że bardzo dobra propozycja (4 miejsce w zeszłorocznym teście ADAC zaraz po continentalu, goodyar i dunlop)

Dunlop Winter Sport 5 +/-500zł/szt (3 miejsce w zeszłorocznych testach ADAC)

Toyo Snowprox S954 +/ 460zł/szt


I odpowiednik wyżej wymienionego continentala ale bez run on flat :wink: :

Continental WinterContact TS860 (zwycięzca zeszłorocznych testów opon zimowych ADAC) +/- 480zł/szt


Tak bym to widział biorąc pod uwagę Twój budżet.

Myślę, że której opony byś nie kupił z wyżej wymienionych to powinna spełnić Twoje oczekiwania.

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Goodyear UG 8 Performance 444 zł

Bridgestone Blizzak LM001 to samo za 381 zł

Continental ContiWinterContact TS830 P 429 zł

Bridgestone Blizzak LM32 444 zł

Wszystko ROF oraz homologacja BMW. Wygrywa tutaj Goodyear oraz Continental, Bridgestony będą głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemka,


Orientujecie sie czy mozna "pomieszac" opony run flat ze zwyklymi przy xdrive?

Chodzi mi o to, ze z tylu chcialem zostawic zwykle 255/35 R19 z przodu zalozyc run flat 225/40 R19 i stad moje pytanie czy

nie bedzie jakiegos problemu przy xdrive. Dzieki i pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu

F34 z niebieskimi hamulcami sportowymi M (S2NHA) - wchodzi każda felga 18 cali czy musi być 19? Jakoś tak wydaje się, że niewiele jest miejsca między zaciskiem a 19 calową felgą...


PS.

Ktoś pytał tu o zimową Dębicę. Zeszłą zimę jeździłem Peugeotem 508 na Frigo HP2 - rewelacja, żałuję, że nie robią rozmiaru do F34.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam felgi Styling 395, przód 7,5x17, tył 8,5x17.

Potrzebuje zakupić opony zimowe, na przód bez problemu udało się znaleźć wg. zaleceń producenta opony 225/50 Dunlop Winter Sport 5 ROF.

Pytanie co zrobić z tyłem. Producent zaleca 255/45, Winter Sport 5 nie wychodził w takim rozmiarze, czy na tył może być inny model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Chłopaki z Jedynek piszą, że nawet 17tka pasuje... ;)


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=2400424#p2400424


Aż z ciekawości przymierzę :mrgreen:

Nie wiem jak w serii F, ale w serii G są różne rozmiary hamulców M w zależności od pojemności silnika. I tak do 340 mm założysz 17 cali a do 370 nie wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Jak to pisałem, to na szybko sprawdziłem w ETK, że w obu autach jest 370mm, ale musiałem źle spojrzeć;)


17tki ni jak nie da się założyć :mrgreen:

Oby 18tki weszły ;) chyba nie chcę na zimę 19tek ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jak to pisałem, to na szybko sprawdziłem w ETK, że w obu autach jest 370mm, ale musiałem źle spojrzeć;)


17tki ni jak nie da się założyć :mrgreen:

Oby 18tki weszły ;) chyba nie chcę na zimę 19tek ;)

Jak szukałem hamulców do e39 pod ori 18 cali to największe jakie można było wsadzić to 356 mm, natomiast różnicę jeszcze robił zacisk (8 tłoczków). Tarcza z M5e60 (370mm) z zaciskiem 8 tłoczków lekko obcierała na biegunie zacisków, więc jest szansa, że 4 tłoczki M się zmieszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam felgi Styling 395, przód 7,5x17, tył 8,5x17.

Potrzebuje zakupić opony zimowe, na przód bez problemu udało się znaleźć wg. zaleceń producenta opony 225/50 Dunlop Winter Sport 5 ROF.

Pytanie co zrobić z tyłem. Producent zaleca 255/45, Winter Sport 5 nie wychodził w takim rozmiarze, czy na tył może być inny model?

 

Ponawiam pytanie. Jedyne opony zimowe 255/45/r17 jakie znalazłem są z homologacją mercedesa, czy nie ma żadnych przeciwskazań żeby założyć je do bmw? Chodzi o model winter sport 3d dunlopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić komplet opon zimowych Bridgstone Blizzak LM001 RFT 225/50/17. Mam pytanie: opona taka bez wzmocnienia czyli 94H ma na etykiecie E (opór toczenia) B (aquaplan.), natomiast wzmacniana 98 H ma C i B czyli mniejsze spalanie. Róznica w cenie jest nieduża. Czy opona XL nadaje się do mojego samochodu? (320D xDrive F31) Czy warto ją kupić ? Na naklejce na słupku przednim mam wymienione rozmiary opon i cisnień, i w tym rozmiarze jest bez XL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej


Zakładając, że obecnie mam 225/45 R18 RF a rozmiar 235/45 R18 różni się tylko 1,8 % to czy 235 nie będzie za szeroko, szczególnie w przodu przy skręconych kołach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.