Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś szukał 435i z polskiego salonu: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-4-bmw-435i-xdrive-coupe-ID6BDjx0.html#6234eedc9d

Poniżej historia:


17.09.15 - 28 059 km - serwis olejowy, olej, mikrofiltr, kontrola pojazdu, wycieraczki przód, klocki hamulcowe przód

11.12.15 - 35 382 km - klocki hamulcowe tył

27.10.16 - 54 210 km - serwis olejowy, olej, mikrofiltr, kontrola pojazdu, filtr powietrza, świece zapłonowe, klocki i tarcze hamulcowe przód, klocki hamulcowe tył, wycieraczki przód

14.11.16 - 55 426 km - wizyta serwisowa bez opisu

01.02.17 - 57 789 km - wizyta serwisowa bez opisu

27.02.17 - 58 111 km - płyn hamulcowy, kontrola pojazdu

01.04.17 - 61 564 km - wizyta serwisowa bez opisu

25.08.17 - 71 634 km - serwis olejowy, olej, mikrofiltr, kontrola pojazdu,

20.01.18 - 79 751 km - wizyta serwisowa bez opisu

31.01.18 - 81 523 km - wizyta serwisowa bez opisu

22.02.18 - 82 747 km - wizyta serwisowa bez opisu

17.05.18 - 86 721 km - wizyta serwisowa bez opisu

25.05.18 - 86 979 km - hamulce przód i tył

19.12.18 - 100 227 km - wizyta serwisowa bez opisu

08.01.19 - 100 231 km - wizyta serwisowa bez opisu

11.02.19 - 100 473 km - wizyta serwisowa bez opisu


Ostatni odczyt z kluczyka - 100 473 km



======================================



10/2018 - ODNOTOWANO SZKODĘ NA POJEŹDZIE

Kraj: POLSKA

Miejsce uszkodzenia: Prawa strona, Tył, Prawy tył

Kwota: 10000 - 15000 PLN


08/2017 - ODNOTOWANO SZKODĘ NA POJEŹDZIE

Kraj: POLSKA

Miejsce uszkodzenia: Lewy przód

Kwota: 3000 - 3500 PLN


09/2016 - ODNOTOWANO SZKODĘ NA POJEŹDZIE

Kraj: POLSKA

Miejsce uszkodzenia: Przód, Prawy przód

Kwota: 15000 - 20000 PLN


05/2015 - ODNOTOWANO SZKODĘ NA POJEŹDZIE

Kraj: POLSKA

Miejsce uszkodzenia: Prawy przód, Prawa strona, Tył, Prawy tył

Kwota: 15000 - 20000 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To ostał się jeszcze lewy tył :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakby właściciel miał zdjęcia to byłby duży plus, ponieważ szkody do 20 tys. w rocznym czy dwuletnim aucie to zapewne prawie parkingówki, oczywiście z lekkim uśmiechem :wink: ale dramatu na pewno nie było, szkoda tylko, że tyle razy w tak młodym aucie, może ktoś nie ogarniał turbodoładowanego r6 :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem historię od Draya (Bimmer check), w innych miejscach też się potwierdziło. Ostatnia szkoda to grubszy kaliber, bo wymiana poszycia tylnego błotnika. Reasumując, szkody co roku to nie fatamorgana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jakby właściciel miał zdjęcia to byłby duży plus, ponieważ szkody do 20 tys. w rocznym czy dwuletnim aucie to zapewne prawie parkingówki,

Dokładnie.

Lampa Led to koszt 7200 zł + wymiana+kodowanie i robi się 8 tys zł.

Damy do tego zderzak i jakaś kratkę + lakier.

I zaraz będzie 15 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ostatnia szkoda to wymiana poszycia prawego błotnika tył i zderzaka tył.


Wcześniej lewy błotnik przód, reflektor lewy, zderzak przód, maska przód


Jedna ze szkód to drzwi po stronie prawej.


Poza naprawami lakierniczymi była też wymieniana 1 przednia felga, potem jedna tylna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby właściciel miał zdjęcia to byłby duży plus, ponieważ szkody do 20 tys. w rocznym czy dwuletnim aucie to zapewne prawie parkingówki, oczywiście z lekkim uśmiechem :wink: ale dramatu na pewno nie było, szkoda tylko, że tyle razy w tak młodym aucie, może ktoś nie ogarniał turbodoładowanego r6 :8)

 

Niestety brak zdjęć w bazie, a także właściciel nie posiadał. Być może to były szkody parkingowe, tak zapewniał właściciel, ale wymiana poszycia to dla mojej psychiki i wyobraźni za dużo. Znam jakość napraw w ASO i w przeszłości o mało zawałem nie przypłaciłem w ramach jednej reklamacji. Tu widać źle dobrany kolor , rożnica między bokiem samochodu do dachu, a co myśleć o dobrym zabezpieczeniu antykorozyjnym poszycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wymianami... to bylo mi dane jezdzic z 4 miesiace SuperBem od chlebodawcy, 4 lata, 88k km:

1. Wymiana prawie calego lewego boku (drzwi, blotnik, tylne poszycie, poduszka fotelowa, kurtyna, podsufitka)

2. Wymiana przedniej szyby

3. Wymiana Navi, szyba, malowanie drzwi prawych, plastiki (po kradziezy navi) - jedyne 13k PLN naprawa.

4. Malowana maska (po kamieniach), malowane progi - po kraweznikach niestety.


I to w te 4 lata, auto normalnie uzytkowane (znam dobrze poprzedniego uzytkownika auta).

Tak wiec, nie tak trudno zrobic 4 szkody w 4 lata, nawet w sumie nie ze swojej winy.


Natomiast, jesli jest lganie dotyczy pochodzenia auta, itd - no to troche dyskwalifikacja jak dla mnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezienie sensownego coupe z mocna benzyna na naszym rynku to jest ciężki temat. Wiekszosc aut wlasnie ma taka historie, nie zawsze oficjalnie: sprawdzałem w ASO niby bezwypadkowe F13, ktore okazało się mieć robioną całą stronę, ale sprzedający trzymał się historii, ze "do 250 mikornów to jest norma w BMW". Przyznał co się działo jak zrezygnowałem z zakupu.


Z pomocą DRAYa znalazłem piękną sztukę, więc polecam, trzeba polować :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się zastanawiałem nad tym samochodem, że może pójść na kompromis, ale te same pisanki mam w postaci tylko trochę tańszych wersji USA. Z bólem zrezygnowałem. Jest fajna czwórka z 2016 roku, ale po za moim zasięgiem finansowym :? https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-4-440i-xdrive-coupe-individual-systemy-asystujace-kierowce-plus-ID6By9VT.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Co do cen, to kiedys próbowałem wyjaśnić na forum, że cen aut coupe czy cabrio nie ma co porównywać do kombi czy sedanow w dieslu. Pomimo, że nowe kosztują podobnie.

Używane coupe w benzynie dużo lepiej trzymają cene.

Takie auto nie jeździ we flotach, są to zakupy prywatne, podaż takich aut jest mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieska w leasingu na firmę to całkiem fajny deal, wygląda na świeża, jesli jej nie wymęczyli jako testówkę za bardzo, to fajny model na dłuższy czas. Spokojnie też można ponegocjować cenę. Nie wiem jak 4 stoją cenowo, ale coupe pomimo że jak Rufio zauwazył - trzymają cenę, to jednak rynek na takie auta jest mniejszy i jeśli sprzedawca chcę wypchać ten samochód w końcu od siebie, to bedzie skłonny do rozmowy :)


Biała trochę za bardzo objechana z każdej strony jak na mój gust - jeśli Ci to nie przeszkadza, to jak wyżej: dobra negocjacja i temat z głowy. Byle potem tylko nie pluć sobie w twarz, że mogłeś poczekać / dołożyć i kupić mniej poprawiany egzemplarz :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała odpada. Co do cen, również w DE, obserwuję ten rynek i masa czwórek od pół roku stoi z cenami wywalonymi w kosmos, jak również te tańsze. Więc nie wiem, popyt jest kiepski, czy podaż za droga nawet tam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalista rynku, ale pewnie podaż dużych benzyn nie zachwyca, szczególnie w coupe. To nie kombi w dieslu 2.0, aby sobie konfigurację dobierać w ofertach używanych pod siebie ;)


Będzie taniej jak pokażą nową 4, czyli pewnie za rok? Ceny mocno spadną wtedy, bo ludzie zaczną wymieniać na nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Przyciśnij sprzedawcę, nie wystawia fv wiec mega ciężko będzie miał to sprzedać w tej cenie.

 

Piszesz o tej białej w temacie czy niebieskiej?

 

O niebieskiej, na samym dole jest napisane Forma sprzedaży : UMOWA KUPNA-SPRZEDAŻY


jeśli Ci nie zależy na finansowaniu to możesz negocjować bo będzie miał mega pod górkę sprzedać auto na umowę za tyle kasy. Takie są realia niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Boże.

Czemu widzisz i nie grzmisz?

:duh:


Wyjaśniam.


Jeśli mamy firmę, to nigdy w życiu nie patrzyłbym na żadne używki BMW za żadne 100.ooo czy 200.ooo zł.

:mad2:

Bo idziemy do salonu w np. Czechach, bierzemy nowe auto w normalnym leasingu operacyjnym w dobrym banku (być może jakiś korporacyjno - unijny) i mamy nówkę w cenie używki. :cool2:

Nie mamy akcyzy (więc przy męskich wersjach - powyżej 2.0 pojemności - auta są duuużo tańsze), a odliczamy czeskie faktury leasingowe. :)

A i ubezpieczenie jest tańsze... :)


A gdy założymy firmę w Czechach, to i vat 19%, i ichniejszy ZUS ciekawy, i odliczamy cały VAT, i to bez limitu, no i oczywiście nadal nie ma akcyzy. :)

Także ja nie rozumiem ludzi którzy prowadząc firmę działają na swoją szkodę kupując takie samochody w PL (przecież to zwykła niegospodarność)... :oops:

Jedyna rzeczywista różnica - jeździmy na czeskich blachach. :norty:

No i jak sprzedajemy to np. czeskiemu dealerowi lub w rozliczenie zakupu następnej piękności, albo do jakiegoś cywilizowanego kraju, a jak koniecznie do PL - to płacimy akcyzę - ale od wartości poleasingowej... :|


Taka sytuacja...


PS.

NIe jesteś vacikowcem - przy męskich pojemnościach - sytuacja podobna... także nowe auto - tyle że leasing finansowy.

Oczywiście nadal w Czechach.

Przecież nie będziesz wyrzucał pieniędzy w błoto.

Lub kupował jakiegoś hipotetycznego kłopotu w cenie normalnego nowego samochodu...

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.