Skocz do zawartości

Niedziałający zamek bagażnika


BMW fan2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początku wspomnę, że moje BMW to wersja touring z 91r. wyposażona w zamek centralny oraz z akumulatorem pod maską. Sytuacja wygląda tak, gdy chcę otworzyć samochód za pomocą zamka w klapie bagażnika to poprostu nie mogę kluczyk wchodzi do niecałej połowy i nawet nie ma opcji żeby wszedł dalej. Czytałem, że te zamki lubią się w środku brudzić wiec pryskałem tam wd 40, nawet go rozebrałem, lecz nie miałem pomysłu jak to do końca zrobić i wyczyściłem go tylko tam gdzie mogłem. Mam taka teorie, że może fabryka stwierdziła, że jeśli mam akumulator pod maską to nie muszę mieć dostępu do bagaznika (np.przy rozładowanym akumulatorze) i zamek ten nie jest przystosowany do kluczyka. Mogę też się mylić i poprostu jest uszkodzony. Z góry dziękuje za odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jaki masz kluczyk? Może używasz kluczyka "dla warsztatu". W komplecie był kluczyk, którym można było tylko otworzyć drzwi, a bagażnik i schowek już nie.


Ja mam takie jak te dwa na środku. Ten po lewej otwiera drzwi i bagażnik, a ten po prawej bagażnika już nie.

35979402680_e9c9b707eb_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Miałem problem. Mój klucz został włożony tylko w połowie. Nie mogłem zrozumieć, zalałem wszystko niż było to możliwe. Po tym musiałem zdemontować zamek. Okazało się, że po deszczu woda zamieniła się w lód i nie przegapiła klucza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Wcześnie rano odkryłem, że mój klucz nie może otworzyć drzwi. Od jakiegoś czasu nie mogłem zrozumieć, w czym tkwi problem… okazało się, że moje dzieci w zamku ustawiają zapałki… To cenna lekcja... Teraz zawsze zamykam garaż! Musiałem wezwać majsteri spóźniłem się do pracy, ale to było wspaniałe doświadczenie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.