Skocz do zawartości

Odpowietrzanie n47


benek422

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zapytanie odnośnie silnika N47n 318d.Sprawdzałem temp.na btoola i wyszło mi że max miałem 87' kupiłem nowy termostat behra i pokazywał mi max 83',więc wróciłem do oryginalnego termostatu i teraz na nim też pokazuje max 83'.Podejrzewam że jest zapowietrzony układ choć ciepło z kratek leci dość szybko.Czy w moim silniku jest tylko jeden odpowietrznik przy zbiorniczku wyrównawczym ?,czytałem też o dodatkowej pompce i procedurze odpowietrzania z wciśniętym pedałem gazu ale to chyba dotyczy silników benzynowych .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak układ byłby zapowietrzony to skutek byłby odwrotny temp. by rosła.

W sprawnym N47 nie powinieneś mieć problemu z odpowietrzeniem, nie wymaga jakiejś specjalnej procedury.

Na postoju zagrzej silnik do momentu gdy włączy się wentylator chłodnicy, układ sam się powinien odpowietrzyć.

Na termostacie powinna być podana temp. początkowego otwarcia, sprawdziłeś ?

Jeżeli nie popełniłeś jakiegoś błędu podczas montażu to możliwe że wszystko jest w porządku,też kiedyś w tym silniku wymieniłem termostat nie potrzebnie bo przy temp. poniżej O nie osiągał ok.89st. po przejechaniu 15-20km. Inaczej latem inaczej teraz. Sprawdź temp. na dłuższej trasie.

Jeżeli nadal nie osiągnie 88st i termostat jest ok to może być uszkodzona wyrobiona obudowa termostatu nr.4 https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=PG11-EUR-04-2010-E90N-BMW-318d&diagId=11_4564 w co wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.