Skocz do zawartości

F82 M4 Venom Wypad w Zachodniopomorskie są chętni na Spota


czerwony330d

Rekomendowane odpowiedzi

Oj czuje bedzie piszczeć Mariusz....ale hamulce wyglądają kosmicznie...

To czy będzie piszczeć to się okaże ale na razie nadal czekam....

 

Nadal jestem na kwarantannie

Jak to nadal? :o Ile to już? Miesiąc? Czemu u licha Was tyle trzymają?

Dalej Sars Cov 2 w wymazie wychodzi?


Dobry hebel! :norty:

Dziękuje z opinię :cool2:

To żenujące ale szkoda się wypowiadać po prostu Sanepid tego wszystkiego nie ogarnia i dopiero wczoraj miałem pobrany wymaz do badania na obecność Covid-19 także czekałem prawie cztery tygodnie na wymaz ale z tego co słyszałem to wynajęła kopalnia kilka wymazowozów by przyspieszyć te pobieranie wymazów także myślę że jeszcze tydzień i opuszczę swoje miejsce zamieszkania ( garaż) :lol: :lol:

 

Ale pierun :twisted:

Tylko jak z hamowaniem w dni powszednie nietorowe będzie?

Ile zestaw wytrzyma?

No niezły pierun

Jak będzie z hamowaniem w dni powszednie to się okaże, zestaw wytrzyma długo o to się nie martwię bo zużycie tarcz się waży a nie mierzy jak w przypadku stalowych a tarcze są po niewielkim przebiegu :) :wink:

 

Myśle że Mariusz wie co robi i skoro odsprzedał mi swoje hamulce z M4 to nie wsadzałby droższych piszczących żeby sie wkurr..,iać na codzien tylko będzie ogień :pray:

Patrząc jak hamują hamulce ori m4 które mi sprzedał to ciężko sobie wyobrazić jak to robią ceramiczne które są jeszcze większe o 20mm przód i 30tył.

Widziałem na żywo i konkretnie wypełniają 20calowe koła, jest sztosik tylko niech ta epidemia sie skonczy zebys mógł przetestować je na drodze :D


Swoją drogą dziękuję Mariusz za Twoje heble po przebiegu 20tys km które są generalnie jak nowe praktycznie ,mam je już na aucie i jestem zachwycony :obloki: bo różnica w hamowaniu jest masakryczna no i absolutnie nic nie bije kierownica nawet z dużych prędkości gdzie na moich ori hamulcach miałem potężne bicie :mad2:

 

Jacek ja też myślę że wiem co robię i wszystko już niedługo się okaże i dziękuje za opinie a co do ceramiki to wygląda przepięknie i cieszy mnie to że jesteś zadowolony z mojego zestawu bo tak jak Ci mówiłem że jest igła i nie będziesz żałował zakupu :cool2: :norty:

 

Na ceramice nic nie piszczy, ani nie są to hamulce tylko na tor. :duh:

Bardzo dobry ruch, będzie Pan zadowolony :cool2:

Jeszcze nigdy hamowanie z 300 do 0 nie było tak przyjemne ;) Na stalowych można o czymś takim zapomnieć.

Dziękuje bardzo za niedługo przetestuje i napiszę swoje uwagi ale jestem również tego zdania że ceramika to hamulce do normalnego użytku a nie tylko na tor a poza tym jak 20 tłoków może być gorsze od 12-stu które miałem wcześniej :duh:

 

Gdyby ktoś szukał takiej ceramiki to zapraszam mam to do ogarniecia po przebiegu 4kkm w rozsądnych pieniadzach.

 

Bartek możesz napisać jakie to rozsądne pieniądze? Może być tu lub na priv.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przy okazji roboty przy hamulcach jeszcze coś wpadnie to tylko mała zapowiedź co to może być? Powinniście szybko odgadnąć :P


9rgeMfq_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żenujące ale szkoda się wypowiadać po prostu Sanepid tego wszystkiego nie ogarnia i dopiero wczoraj miałem pobrany wymaz do badania na obecność Covid-19 także czekałem prawie cztery tygodnie na wymaz ale z tego co słyszałem to wynajęła kopalnia kilka wymazowozów by przyspieszyć te pobieranie wymazów także myślę że jeszcze tydzień i opuszczę swoje miejsce zamieszkania ( garaż) :lol: :lol:

To jest qrrwa jakiś dramat :duh: Udupili ludzi w domach i dopiero po miesiącu wymaz robią :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na ceramice nic nie piszczy, ani nie są to hamulce tylko na tor. :duh:

Bardzo dobry ruch, będzie Pan zadowolony :cool2:

Jeszcze nigdy hamowanie z 300 do 0 nie było tak przyjemne ;) Na stalowych można o czymś takim zapomnieć.

Dziękuje bardzo za niedługo przetestuje i napiszę swoje uwagi ale jestem również tego zdania że ceramika to hamulce do normalnego użytku a nie tylko na tor a poza tym jak 20 tłoków może być gorsze od 12-stu które miałem wcześniej

 

Źle mnie zrozumieliście...nie miałem tego na myśli, nie napisałem że te hamulce są złe...ale słyszałem różne opinie....dlatego sie zastanawiam ,nigdy nie jeździłem na takim układzie a w zasadzie nie hamowałem więc nie mogę się więcej wypowiedzieć, pojeździsz Mariusz to napiszesz co i jak....hamulce same w sobie wyglądają imponująco, jeszcze teraz widzę w planach lekka gleba i będzie kocur, ale teraz już jest petarda :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz zawias ? :mrgreen:

Tak to zestaw regulacji zawieszenia M-Performance :wink:

 

 

Na ceramice nic nie piszczy, ani nie są to hamulce tylko na tor. :duh:

Bardzo dobry ruch, będzie Pan zadowolony :cool2:

Jeszcze nigdy hamowanie z 300 do 0 nie było tak przyjemne ;) Na stalowych można o czymś takim zapomnieć.

Dziękuje bardzo za niedługo przetestuje i napiszę swoje uwagi ale jestem również tego zdania że ceramika to hamulce do normalnego użytku a nie tylko na tor a poza tym jak 20 tłoków może być gorsze od 12-stu które miałem wcześniej

 

Źle mnie zrozumieliście...nie miałem tego na myśli, nie napisałem że te hamulce są złe...ale słyszałem różne opinie....dlatego sie zastanawiam ,nigdy nie jeździłem na takim układzie a w zasadzie nie hamowałem więc nie mogę się więcej wypowiedzieć, pojeździsz Mariusz to napiszesz co i jak....hamulce same w sobie wyglądają imponująco, jeszcze teraz widzę w planach lekka gleba i będzie kocur, ale teraz już jest petarda :cool2:

Marek dziękuje bardzo za opinię, ja też słyszałem różne opinie na temat tych hamulców, pojeżdżę to napiszę swoje spostrzeżenia, gleba będzie lekka bo nie chcę jeździć jako spychacz.

 

To żenujące ale szkoda się wypowiadać po prostu Sanepid tego wszystkiego nie ogarnia i dopiero wczoraj miałem pobrany wymaz do badania na obecność Covid-19 także czekałem prawie cztery tygodnie na wymaz ale z tego co słyszałem to wynajęła kopalnia kilka wymazowozów by przyspieszyć te pobieranie wymazów także myślę że jeszcze tydzień i opuszczę swoje miejsce zamieszkania ( garaż) :lol: :lol:

To jest qrrwa jakiś dramat :duh: Udupili ludzi w domach i dopiero po miesiącu wymaz robią :lol:

Tak to prawda to jest dramat ale wreszcie mogę napisać od wczoraj jestem wolnym człowiekiem i mogę wreszcie normalnie funkcjonować :D Badanie moje i całej rodziny wyszły negatywnie także jestem ozdrowieńcem :cool2: :lol: :D

 

O springi nowe m performance

Tak ponta nowe springi M-Performance :cool2: :wink:

 

Mariusz chyba spodobala Ci sie ostatnio moja na eibachach że wlatuje obniżenie ? :D dobry ruch

Jacek już dawno nosiłem się z tym zamiarem tylko nie wiedziałem co wybrać w końcu zdecydowałem się na sprężyny M-Performance i nie żałuję tego wyboru, twoja bryka wygląda nieźle na glebie ale ja nie chcę aż tak niskiego obniżenia, myślę przód obniżyć bardziej niż tył a wkrótce wlecą zdjęcia jak wyglądają hamulce na gotowo i obniżone auto na springach M-Performance,

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy hamulce zamontowane a przy montażu springów M-Performance miałem moją malutką pomocniczkę która mi pomagała, moja ukochana Lilianka :D


xgkuTVh_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium


Zdjęcia z zamontowanymi hamulcami i springami :D

Tylne hamulce zamontowane widzieliście a tak wyglądają springi:


nI5IgeP_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium


Tak wygląda tarcza hamulcowa z zaciskiem oraz sprężyny M-Performance, dodatkowo dystans 15 mm :)


czfixBR_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium


Teraz pytanie i zdjęcia czy nie uważacie że na tył 15 mm dystans to nie za dużo? Tak wygląda przód z dystansem.


dvmJBGD_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium


Tak wygląda bez dystansu


LetTcXP_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium


Tak wygląda tył z dystansem


mvDYFZ0_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium


Tak wygląda tył bez dystansu


szBU80I_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium


Proszę o opinię bo nie wiem czy z tylu nie za dużo 15 mm

Dziękuje wszystkim za sugestie :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tył za dużo jak dla M4 10 max 12mm.

Powiedz coś więcej o tych spręzynach.

To jest oryginał z gwintem do regulacji?

Jak oceniasz komfort?

Mnie eibach pomału męczy i szukam alternatywy.

Bmw nigdy nie umie w serii spasować ładnie koła z nadkolem a najgorzej jest właśnie w szerokich nadwoziach M. Zawsze trzeba dystanse i sprężyny żeby auto wyglądało normalnie ale to wpływa negatywnie na jakość jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta technix ma 10mm z kolnierzem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz zawias bajka.... :clap: co do dystansów...przód idealnie a tył za dużo...za bardzo wystaje,zrób fotkę jak auto stoi na tym zawiasie bez dystansów...bo wydawało mi się że seryjnie było idealnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył za dużo jak dla M4 10 max 12mm.

Powiedz coś więcej o tych spręzynach.

To jest oryginał z gwintem do regulacji?

Jak oceniasz komfort?

Mnie eibach pomału męczy i szukam alternatywy.

Bmw nigdy nie umie w serii spasować ładnie koła z nadkolem a najgorzej jest właśnie w szerokich nadwoziach M. Zawsze trzeba dystanse i sprężyny żeby auto wyglądało normalnie ale to wpływa negatywnie na jakość jazdy.

maly dzięki za opinię co do tych sprężyn to jest ori M-Performance z regulacją jest trochę zabawy z przodem ale nie jest to takie trudne do zrobienia. Co do komfortu to jeszcze nic Ci nie napiszę bo leje cały czas a ja autem nie jeżdżę w deszcz ale jak zrobi się ładna pogoda to sprawdzę komfort i napiszę swoje odczucia :cool2:

 

Haha wykwalifikowany pomocnik to podstawa :cool2:

Wg mnie i to moja opinia, tam nie trzeba dystansów ani przód ani tył. Przód to wystaje agresywnie bałbym się o tarcie o nadkole, nie wiem na ile zawiecha siada na dołkach.

Dzięki bardzo :cool2: Nawet nie zdajesz Sobie jak ten pomocnik jest pomocny ma dopiero 2 latka i 8 miesięcy a już wie jakie klucze podać i pomaga tacie coś przytrzymać, taki pomocnik to jak złoto :cool2:

Co do dystansów to przód raczej nie powinien obcierać a bardziej obawiałbym się obcierania tyłu. Dzięki za sugestię :cool2:

 

Mariusz 15 za dużo stanowczo.

Bez są chyba za mocno schowane. Ja bym dał max 10.

Dzięki Kamil, też mi się wydaje że bez za mocno schowane a 15 mm przód jeszcze da radę ale tył za dużo tylko że 10 mm tył to nikt nie robi z kołnierzem :?

 

Ta technix ma 10mm z kolnierzem

Dzięki Bartek za info że ktoś robi dystans 10 mm z kołnierzem bo ciężko znaleźć by ktoś takie dystanse robił :cool2:

 

Mariusz zawias bajka.... :clap: co do dystansów...przód idealnie a tył za dużo...za bardzo wystaje,zrób fotkę jak auto stoi na tym zawiasie bez dystansów...bo wydawało mi się że seryjnie było idealnie

Marek dziękuje bardzo za opinię, mam nadzieję że komfort również będzie bajka :wink: :cool2:

Przód też mi się wydaje że jest ok ale tył jest za bardzo wysunięty, zrobię fotkę całego boku bez dystansu i bo z jednej strony mam założone dystanse to znaczy z lewej mam założone a z prawej nie mam założonych dystansów i wtedy można porównać.

 

Jeżeli nic nie będzie obcierać to dla mnie jest kosa ! :twisted:

Zgadzam się z Tobą gdyby nic nie obcierało to byłoby naprawdę super ale to trzeba sprawdzić.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną myśl i zapytanie do Was koledzy a mianowicie chodzi o dystanse, przód mi pasuje a co do tyłu mam teraz oponę 285 i na feldze widać że jest niewielki naciąg czy gdybym założył oponę 295 lub 305 to wtedy opona by straciła naciąg ale wtedy pięknie by wypełniła nadkole bo naciąg by znikł no i trakcja pewnie by się poprawiła go o tym myślicie :?:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za niedługo przetestuje i napiszę swoje uwagi ale jestem również tego zdania że ceramika to hamulce do normalnego użytku a nie tylko na tor a poza tym jak 20 tłoków może być gorsze od 12-stu które miałem wcześniej

 

Źle mnie zrozumieliście...nie miałem tego na myśli, nie napisałem że te hamulce są złe...ale słyszałem różne opinie....dlatego sie zastanawiam ,nigdy nie jeździłem na takim układzie a w zasadzie nie hamowałem więc nie mogę się więcej wypowiedzieć, pojeździsz Mariusz to napiszesz co i jak....hamulce same w sobie wyglądają imponująco, jeszcze teraz widzę w planach lekka gleba i będzie kocur, ale teraz już jest petarda :cool2:

Marek dziękuje bardzo za opinię, ja też słyszałem różne opinie na temat tych hamulców, pojeżdżę to napiszę swoje spostrzeżenia, gleba będzie lekka bo nie chcę jeździć jako spychacz.

 

Ceramika ceramice nie równa. Poza tym podstawowe błędne przekonanie, że ceramika hamuje lepiej, a nie hamuje. Po prostu jest mniejszy fading (słabnięcie od temperatury). I druga sprawa, ceramika drogowa to nie to samo co ceramika zestawiona na tor. Wszystkie torowe hamulce trzeba rozgrzewać, wpakowałem się kiedyś w coś takiego i generalnie katastrofa na drodze :D


Swoją drogą ja mam w SUVie "Ceramic Coated Breaks", czyli pokryte 0.1mm ceramiki stalowe hamulce.. A potem się dowiedziałem, że taka tarcza zużywa się ok 1500x mniej niż klocek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając 305/30 na tył na przód już musiałbyś dać 265/35.

Obecnie mam zamontowane na przodzie 265/35 :P :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A seryjnie jest 265/30, to się nie zastanawiaj. Tylko wtedy dystans na tył odpada.

Tylko bym dobrze zrozumiał, to styling 666M 20" 9.0 przód 10.0 tył?

Dokładnie o to mi chodzi by zamiast dystansu założyć szerszy kapeć, poprawi się trakcja a felgi to 666M i przód 9 cali tył 10 cali :wink: :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na tych zdjęciach jest opona 285 z tyłu :?: :shock:

U mnie jest 275 i jest równo z felgą 10" a Ty masz 285 i naciąg zazdroszczę ale to pewnie efekt 20". Ładuj więcej jak planujesz stage 2. Pamiętaj że M3/M4 już w seri ma wyższą opone z tyłu niż z przodu jak planujesz 295 lub 305 tył to będzie jeszcze wyższy profil. Na pewno masz z przodu profil 35? Przy s666 przód jest w serii 265/30 tył 285/30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.