Skocz do zawartości

Fabryczny immobilaizer (EWS) w e36 ?


Rekomendowane odpowiedzi

W KFZbriefie mam wpisany fabryczny immobilaizer "Wegfahrsperre". Rocznik '96 więc powinień miec seryjnie EWS2.

Wokół stacyjki jest okrągła antena co potwierdza ten fakt.

Niestety nie ma żadnych oznak jego działania, bo auto można uruchomić również serwisowym kluczykiem ( bez pilota). Chyba że w immobilaizer uruchamia/aktywuje się w jakiś inny/magiczny sposób? Prosiłbym o kilka porad użytkowników:

 

- jak fabryczne wegfahrsperre powino działać. Moze jest jakiś trick o którym nie wiem?

- gdzie jest centralka i transmiter wyglądają prawdopodobnie tak:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA91&mospid=47437&btnr=61_0933&hg=61&fg=25&hl=38

- jak zweryfikować czy EWS jest uszkodzone /nieaktywne ?

Never Say Never Again!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, bez wizyty w serwisie nie sprawdzisz czy immobilizer jest aktywyny. Dziala on ze wszystkimi oryginalnymi kluczykami do auta, rowniez z tym plastikowym. Ogolne przeznaczenie kluczy:

- dwa z pilotami - wiadomo,

- jeden bez pilota - kluczyk "hotelowy", otwiera auto i uruchamia silnik, nieotwiera bagaznika i schowka,

- jeden plastikowy - maly kluczyk do schowania w portfelu na wypadek zgubienia kluczyka glownego.

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, Ciekawe to co piszesz. Przeciez kluczyk hotelowy i plastikowy nie mają

żadnej eketroniki w sobie. W jakis sposób więc jest kodowany immo?

Ktoś wie gdzie można troche o tym EWS poczytać. Szukałem na niemieckich forach ale niewiele sie dowiedziłem poza tym że takie ustrojstwo jest i że niektórym zablokowało auto i mieli problem (Może czyjeś auto:-))

Never Say Never Again!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, Ciekawe to co piszesz. Przeciez kluczyk hotelowy i plastikowy nie mają

żadnej eketroniki w sobie. W jakis sposób więc jest kodowany immo?

 

Skad wiesz, ze nie ma tam zadnej elektroniki?? Pociales ten plastikowy kluczyk na kawalki?? :)

Immobilizer w kluczyku nie potrzebuje zasilania z baterii. Baterie w kluczyku potrzebne sa (w zaleznosci od typu kluczyka) do zdalnego sterowania centralnym zamkiem, albo do lampki podswietlajacej.

Element elektroniczny zasilany jest indukcyjnie przez antene wokol stacyjki.

Problemy z immobilizerem zaczynaja sie jak uszkodzony jest wlasnie obwod tej anteny. Czytalem o takim przypadku kiedys na naszym forum. Poszukaj dobrze, to dokopiesz sie do tego watku.

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.