Skocz do zawartości

F30 340i Vaporr


Vaporr

Rekomendowane odpowiedzi

MATKO! Kur. Współczuje Ci mocno! Szkoda tak ładnego auta, ale kupisz nowsze lepsze.

Ale najważniejsze, że nic Ci się nie stało. Zapewne trauma i rysa na psychice, ale do czasu.

Musisz se zdać sprawę z tego, żę to nie twoja wina i każdego mogło to spotkać. Pech po prostu kurw. pech.

:((((((

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 455
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Szkoda samochodu, ale pomimo, że podzielam twoją pasję, to tylko auto. Zdrowie najważniejsze. Jeszcze kupisz niejedno BMW, a zdrowia/życia nie kupisz.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie chce o tym myśleć bo czeka mnie teraz przeprawa z AC + sprzedaż wraku

 

Musisz se zdać sprawę z tego, żę to nie twoja wina i każdego mogło to spotkać.

 


:nienie: :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście Tobie nic się nie stało. A samochód trudno... Będzie kolejny :cool2:

 

Nie chce o tym myśleć bo czeka mnie teraz przeprawa z AC + sprzedaż wraku lub części bo sporo rzeczy nie ucierpiało, okaże się jak to się skończy.
Dlaczego nie z OC sprawcy?

 

Dokładnie, najważniejsze że jestem cały i zdrowy

nie z OC sprawcy bo oficjalnie wina jest moja,dlatego z AC

 

Masakra. Jeszcze tydzień temu się widzieliśmy, a tu taki pech... :(

Jacek 3 mam kciuki, żeby było dobrze. Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało.

Mam nadzieję, że miałeś dobre ubezpieczenie.

 

Życie pisze różne scenariusze, tym razem dla mnie napisało czarny scenariusz ale ciesze się że jestem cały a z ubezp zobaczymy jak się potoczy.

Dokładnie tak jest, tydzień temu widzieliśmy się gadamy a za tydzień już historia może być zupełnie inna, to daje do myślenia...

 

MATKO! Kur. Współczuje Ci mocno! Szkoda tak ładnego auta, ale kupisz nowsze lepsze.

Ale najważniejsze, że nic Ci się nie stało. Zapewne trauma i rysa na psychice, ale do czasu.

Musisz se zdać sprawę z tego, żę to nie twoja wina i każdego mogło to spotkać. Pech po prostu [bAD]. pech.

:((((((

Dzięki, jakoś się trzeba pozbierać, co się stało to się nie odstanie i trzeba myśleć pozytywnie

Co do następnego auta to póki co nie myślę o tym jak jeszcze nie mam zamknięty temat poprzedniego

 

Współczuję , trzymaj się , będzie :cool2:

Dzięki, no mam nadzieję ... będzie o ile ubezpieczyciel nie będzie za bardzo kombinował z wypłatą z ac

 

Szkoda samochodu, ale pomimo, że podzielam twoją pasję, to tylko auto. Zdrowie najważniejsze. Jeszcze kupisz niejedno BMW, a zdrowia/życia nie kupisz.

Zgadzam się, życie jest jedno a samochodów można mieć wiele


Na chwilę obecną był rzeczoznawca obejrzeć , opisać auto i nie pozostaje nic innego co jak czekanie na decyzję likwidatora szkód i dalszy rozwój sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zarobić. Jeśli będziesz szukał auta to daj mi znać, być może bede miał dla Ciebie egzemplarz, bez prowizji i marży.

Pozdrawiam serdecznie.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kur... . Domyśłam się, że gwałtowane hamowanie, wjechałes mu w tyłek i spadł ten baniak?


Mimo wszystko, sama stłuczka to pewnie z Twojej winy, ale jakieś wymogi dot. zabezpieczenia przewożonych artykułów itd?

Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki był ładny... :( po moich przebojach z kręgosłupem podzielam zdrowie najważniejsze. Fure kupisz inna spokoju i cierpliwości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak,dostałem kosztorys od rzeczoznawcy z ubezpieczyciela i twierdzą że....koszt naprawy tego auta to 35tys (z robocizną którą wycenili na 4k blacharz lakiernik mechanik) :mad2: policzyli np lampę komplet led za 568zł gdzie używki chodzą po 3300 a nowa z 10k w serwisie.

Nie mam pytań, czeka mnie więc batalia z nimi ... a moja historia niech będzie przestrogą że jak brać AC to na fullu bo potem trzeba się szarpać

Na polisie wartość auta z eurotax to 149k a oni zamiast wypłacić całość proponują 35k i bierz Pan sobie to auto i naprawiaj , rzeczoznawca z ubezpieczalni co przyjechał na miejscu mówił, że to całka jak nic a potem jak przychodzi do rozliczenia to liczy jak widać

Jak dla mnie to TVN Turbo powinno się zająć takimi praktykami ubezpieczalni bo zamiast wypłacić sumę z ubezpieczenia to nie dość że człowiek płaci składkę 5700 AC , mógł stracić zdrowie to jeszcze robią problem z rekompensatą szkody i oferują 1/5 tego co na polisie

Edytowane przez Vaporr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ciekawe mnie pozwolili tylko na AC w wariancie ASO ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle część pozycji jest w tym kosztorysie nie ujęta ,pozycje pozaniżane przykłada lampa kompletna LED 568zl ?? a w tytule jest "bmw 340i xdrive" a przecież mam RWD

Też uważam że ubezpieczyciel nie powinien pozwolic na wariant inny niz aso przy tej wartości auta ale jak widać liczy się tylko zysk dla nich a człowiek pozniej zostaje z problemem i musi walczyć ,jak macie jakieś porady to piszcie ja oddaje sprawe do kancelarii najpewniej w tej sytuacji bo tu nie idzie sprawa o worek gruszek tylko dużo kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że ubezpieczyciel nie powinien pozwolic na wariant inny niz aso przy tej wartości auta

 

Czy ja wiem, jak szukałem ubezpieczenia dla siebie to miałem oferty z kosztorysem. A mój klekot jest wyceniony w AC na ~122tyś zł. Twój wybór ale powinno to być dobrze wyjaśnione co oznacza kosztorys.

 

ja oddaje sprawę do kancelarii najpewniej w tej sytuacji bo tu nie idzie sprawa o worek gruszek tylko dużo kasy

 

Ewidentnie lecą w kulki i skonsultuj to z prawnikiem.


P.S. jak mają dojście do adaptacyjnych LEDów za 568zł to daj do nich numer, biorę dwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ac za 5700zł i nie jest to kompletny pakiet ?? Normalnie szkoda całkowita jest wtedy, kiedy suma naprawy przekracza wartość auta, więc w tym przypadku raczej całki nie będzie. Zobacz jakie serwisy współpracują z Twoim ubezpieczycielem, zgłoś się do nich i załatw to przez serwis bezgotówkowo. Kosztorys dostaje się zawsze.. przy małej szkodzie na aucie dostałem kosztorys ale kasa mi nie pasowała, podjechałem do ASO który miał podpisaną umowę z ubezpieczycielem i załatwiłem to przez nich bezgotówkowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mylicie AC z OC. Zapoznaj się dobrze z umową jaką podpisałeś i uzbrój w cierpliwość. Trochę to potrwa ale na pewno podniesiesz ten kosztorys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak,dostałem kosztorys od rzeczoznawcy z ubezpieczyciela i twierdzą że....koszt naprawy tego auta to 35tys (z robocizną którą wycenili na 4k blacharz lakiernik mechanik) :mad2: policzyli np lampę komplet led za 568zł gdzie używki chodzą po 3300 a nowa z 10k w serwisie.

Nie mam pytań, czeka mnie więc batalia z nimi ... a moja historia niech będzie przestrogą że jak brać AC to na fullu bo potem trzeba się szarpać

Na polisie wartość auta z eurotax to 149k a oni zamiast wypłacić całość proponują 35k i bierz Pan sobie to auto i naprawiaj , rzeczoznawca z ubezpieczalni co przyjechał na miejscu mówił, że to całka jak nic a potem jak przychodzi do rozliczenia to liczy jak widać

Jak dla mnie to TVN Turbo powinno się zająć takimi praktykami ubezpieczalni bo zamiast wypłacić sumę z ubezpieczenia to nie dość że człowiek płaci składkę 5700 AC , mógł stracić zdrowie to jeszcze robią problem z rekompensatą szkody i oferują 1/5 tego co na polisie

 

A jaką miałeś wycenę na polisie wstępnej z compensy ?

http://s32.postimg.org/8t3axzpc5/podpis_Forum_BMW.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 mies temu na polisie wartosc auta przyjeta z eurotax 149k, teraz wycenili naprawę na 35k brutto mimo że wszyscy dookoła mówią że powinna być szkoda całkowita

Wogóle to jest chore że są naruszone elementy konstrukcyjne auta a mimo to taki ubezpieczyciel mówi Ci żebyś naprawiał i to w takim małym /nierealnym budżecie

Przy całce wypłaciliby kolo 80-90k + auto byłoby do sprzedania na części np lub w całości a to duża różnica niż to co zaoferowali teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
co masz na myśli mówiąc, że mylimy AC z OC ?

Warunki ubezpieczenia OC są opisane w prawie a nie w umowie zawartej pomiędzy osobą a ubezpieczycielem - jak to jest w AC. Dlatego z OC można wstawiać do warsztatu współpracującego (lub nawet ASO) bez pytania ubezpieczyciela. Z AC wszystko uregulowane jest umową oraz OWU, i to w tam trzeba szukać pozwolenia na wstawianie do warsztatu "zaprzyjaźnionego", warunków obniżania cen części (amortyzacja), wkładu własnego w szkodzie itd.. Jeśli umowa mówi o kosztorysie wyłącznie i naprawie na własną rękę to można walczyć tylko o podniesienie kosztorysu (co nie jest trudne wbrew pozorom).


Trzymam kciuki Vaporr za korzystne zakończenie sprawy. :cool2: Sam przechodziłem przez podobną batalię po kradzieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje wziąć jakąś dobrą kancelarię i walczyć do skutku. A jeżeli to nie tajemnica ile to OC i AC Cię wyniosło?

5700 rok

 

co masz na myśli mówiąc, że mylimy AC z OC ?

Warunki ubezpieczenia OC są opisane w prawie a nie w umowie zawartej pomiędzy osobą a ubezpieczycielem - jak to jest w AC. Dlatego z OC można wstawiać do warsztatu współpracującego (lub nawet ASO) bez pytania ubezpieczyciela. Z AC wszystko uregulowane jest umową oraz OWU, i to w tam trzeba szukać pozwolenia na wstawianie do warsztatu "zaprzyjaźnionego", warunków obniżania cen części (amortyzacja), wkładu własnego w szkodzie itd.. Jeśli umowa mówi o kosztorysie wyłącznie i naprawie na własną rękę to można walczyć tylko o podniesienie kosztorysu (co nie jest trudne wbrew pozorom).


Trzymam kciuki Vaporr za korzystne zakończenie sprawy. :cool2: Sam przechodziłem przez podobną batalię po kradzieży.

Trudno zaakceptować kosztorys w którym ktoś liczy kompletną lampę LED za 568zł , generalnie oddaje sprawe do prawnika ale zastanawia mnie fakt czy np producent czyli BMW nie może wydać opinii że elementy konstrukcyjne auta są ruszone w skutek czego auto nie nadaje się do naprawy i musi to być w związku z tym szkoda całkowita?

Przy tej wartości pojazdu to byłoby dla mnie korzystne bo policzyliby np. wypłatę 80-90k a nie jak obecnie 30k + auto (sporo części do sprzedania lub w całości)

Nadal daleko do 150k z polisy ale byłoby to w miarę po ludzku e niż takie cięcie do kości jak obecnie.

Ogólnie z ubezpieczalniami jest dobrze jak robisz im przelew, a jak Ty coś od nich chcesz to podejście jak widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.