Skocz do zawartości

COMFORTMEDIA.PL - ANDROID W TWOIM BMW


COMFORTMEDIA.PL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich

Mam pytania, szczególnie do użytkowników serii G. Czy udało się komuś tak ustawić Google Maps i Yanosika, żeby nawigować z Google, a Yanosik działał w tle (na monitorze wyświetlają się komunikaty Yanosika - pływająca ikona)? Wcześniej używałem stacji ComfortMedia w modelu F07 z Androidem 10 i działało to bez problemu.  Teraz mam najnowszą stację w G32 i podczas nawigacji z Google komunikaty Yanosika tylko słychać. Drugie pytanie; Czy w modelu G mozna zrobić tak, żeby w tle leciał dźwięk z oryginalnego radia, na monitorze wyświetlałby się Android i słychać by było komunikaty z Google ? W modelu F sprawę załatwiał dodatkowy głośniczek dla Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Partnerzy klubu
W dniu 28.03.2024 o 09:50, RobertP napisał(a):

Witam wszystkich

Mam pytania, szczególnie do użytkowników serii G. Czy udało się komuś tak ustawić Google Maps i Yanosika, żeby nawigować z Google, a Yanosik działał w tle (na monitorze wyświetlają się komunikaty Yanosika - pływająca ikona)? Wcześniej używałem stacji ComfortMedia w modelu F07 z Androidem 10 i działało to bez problemu.  Teraz mam najnowszą stację w G32 i podczas nawigacji z Google komunikaty Yanosika tylko słychać. Drugie pytanie; Czy w modelu G mozna zrobić tak, żeby w tle leciał dźwięk z oryginalnego radia, na monitorze wyświetlałby się Android i słychać by było komunikaty z Google ? W modelu F sprawę załatwiał dodatkowy głośniczek dla Androida.

Cześć

Odpowiadając na Twoje pytania

- Yanosik może mieć ikonę pływająca jak w poprzednich wersjach - poniżej jak włączyć tą funkcje

Ustawienia>> Zainstalowane >> Yanosik >> Inne uprawnienia>>  Wyświetlanie wyskakujących okien -  po zaznaczeniu tego pojawiła mi się w końcu pływająca ikonka

- Co do komunikatów z głośniczka to koledzy z Chorzowa już pomogli w tej materii jak rozumiem.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
20 godzin temu, Bizonek napisał(a):

Dzień dobry, dziękuję za telefoniczne udzielenie informacji, w nawiązaniu do rozmowy zamawiam:

-Nawigacje android do BMW e83 

-OBDII (elm327)

-kamere cofania 

Pozdrawiam 🙂

Wysłane,

Pozdrawiamy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam @COMFORTMEDIA.PL

Od około 2 tygodni posiadam Państwa stacje z androidem, podpinając się pod pytanie kolegi odnośnie komunikatów z nawigacji podczas słuchania fabrycznego radia.

Czy jest możliwość zamontowania/zakupienia takiego dodatkowego głośniczka jak w BMW serii F? Obecnie komunikaty słychać tylko podczas korzystania z AUX.

Mój samochód to:

BMW E81 2009r, samochód nie posiadał fabrycznie nawigacji.

Ja takiego głośniczka nie posiadam, a kolega również świeżo montował w F30 i głośnik już jest.

Druga sprawa, korzystając z Tidala na urządzeniu, jest jakiś magiczny sposób, aby wrócić do głównego menu Tidal? wyszukiwania itd. Back z idrive, oraz ikona cofania z ekranu wyrzucają do menu głównego Androida.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Opublikowano (edytowane)
20 godzin temu, Bloodylame napisał(a):

Witam @COMFORTMEDIA.PL

Od około 2 tygodni posiadam Państwa stacje z androidem, podpinając się pod pytanie kolegi odnośnie komunikatów z nawigacji podczas słuchania fabrycznego radia.

Czy jest możliwość zamontowania/zakupienia takiego dodatkowego głośniczka jak w BMW serii F? Obecnie komunikaty słychać tylko podczas korzystania z AUX.

Mój samochód to:

BMW E81 2009r, samochód nie posiadał fabrycznie nawigacji.

Ja takiego głośniczka nie posiadam, a kolega również świeżo montował w F30 i głośnik już jest.

Druga sprawa, korzystając z Tidala na urządzeniu, jest jakiś magiczny sposób, aby wrócić do głównego menu Tidal? wyszukiwania itd. Back z idrive, oraz ikona cofania z ekranu wyrzucają do menu głównego Androida.

Pozdrawiam 

Witam,

Jeżeli nie masz głośniczka w zestawie to sprzęt jest nie od nas, a jeżeli od nas to skontaktuj sie z nami , oczywiscie go doślemy - samych głośniczków nie sprzedajemy.

Z komunikatami nie ma problemów, natomiast w Seri G , trzeba umieć ustawić protokół komunikacji z autem aby komunikaty działały.

Pozdrawiam

Łukasz

 

Edytowane przez COMFORTMEDIA.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem swieżakiem co do BMW E90 320i 2006 rok. Jest w nim oryginalne radio ale już pojawiła się tzw. pixeloza i chciałbym je wymienić na jakieś radio/nawigacja najlepiej z funkcjami YouTube, google itp. Co możecie doradzić? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Wszystkich

Czy może ktoś wie o nowszej aktualizacji od Ksw-S-M600_OS_v1.3.6NEXAI-ota ?

Już kilka razy pisałem do Comfortmedia ale Panowie nie odpowiadają. Kiedyś było tak samo z odpowiadaniem ale jak napisałem z innego maila że chcę kupić to kontakt był od razu 🙂 🙂 🙂 Mało to poważne. Nie chcę firmie robić złej reklamy ale support muszą trochę ulepszyć.

Jak ktoś miałby aktualizację to może byłby tak dobry żeby mi udostępnić ?

 

Kontakt już jest tak więc nie było tematu Przepraszam 

Edytowane przez krisch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Opublikowano (edytowane)

Dzień Dobry,

Wszystkim przypominamy, że jeżeli nie dostaną odpowiedzi na forum to najlepiej Proszę dzwonić na infolinie.

Przypominam roznież, że wszyscy z forum dostają 250zł rabatu na nasze nawigacje

Pozdrawiam

Łukasz

Edytowane przez COMFORTMEDIA.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.07.2024 o 17:26, COMFORTMEDIA.PL napisał(a):

Dzień Dobry,

Wszystkim przypominamy, że jeżeli nie dostaną odpowiedzi na forum to najlepiej Proszę dzwonić na infolinie.

Przypominam roznież, że wszyscy z forum dostają 250zł rabatu na nasze nawigacje

Pozdrawiam

Łukasz

Problem w tym że ciężko się dodzwonić, dzisiaj próbowałem 4 razy.... 🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
17 godzin temu, tutrus napisał(a):

Problem w tym że ciężko się dodzwonić, dzisiaj próbowałem 4 razy.... 🤷

Mamy długi weekend, dzwoń w przyszly poniedziałek, albo zostaw wiadomość- ktoś oddzwoni.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2024 o 17:26, COMFORTMEDIA.PL napisał(a):

Dzisiaj się dodzwoniłem ale problemu nie rozwiązałem 

 Do rzeczy Spotify/odtwarzacz wbudowany - brak dźwięku. Dostałem info by przełączyć się na AUX ( i tak zrobiłem) nadal brak dźwięku. Może coś tam delikatnie słychać ale brak możliwości podglosnienia. Qrde radio za ponad 3 tyś i takie jaja..... 

Problem w tym że ciężko się dodzwonić, dzisiaj próbowałem 4 razy.... 🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
W dniu 19.08.2024 o 18:07, tutrus napisał(a):

Problem w tym że ciężko się dodzwonić, dzisiaj próbowałem 4 razy.... 🤷

Cześć,

Wszystkie telefony są odebrane, oddzwonione.

Numer infolini 884883037, w razie innych problemów technicznych prosze zostawić swój telefon w wiadomosci prywatnej, oddzwonimy.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. To mój pierwszy post.\

Kupiłem ten sprzęt do X3 E83 z 2010r. Sprawia wrażenie bardzo solidnego. Jeszcze nie wysztko zdążyłem sprawdzić bo mam problem ze zgraniem go z oryginalnym menu auta.

Menu się wyświetla ale njie w 100%, obcięty jest prawy bok. Ale największy problem jest z tym, że obraz śnieży jak stary analogowy tv. W ustawieniach obrazu tylko jedna opcja wchodzi w grę (17)05-E83(VGA, FULLSCREEN), na wszystkich innych wyskakuje "No Signal". Przęłączanie trybów CAN nic nie wnosi. Wgrałem plik z aktuaizacją ale nie przyniosło to poprawy. Efekt jest taki jak na załączonym obrazku. No Signal występuje również podczas przełączania na bieg wsteczny, gdzie powinna być komunikacja z czujnikami cofania.

Moja obecna wersja softu: Witstek-Ksw-T-M600_OS_v1.7.1

 

IMG_20240911_180035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2024 o 09:56, mlesniew napisał(a):

Witam wszystkich. To mój pierwszy post.\

Kupiłem ten sprzęt do X3 E83 z 2010r. Sprawia wrażenie bardzo solidnego. Jeszcze nie wysztko zdążyłem sprawdzić bo mam problem ze zgraniem go z oryginalnym menu auta.

Menu się wyświetla ale njie w 100%, obcięty jest prawy bok. Ale największy problem jest z tym, że obraz śnieży jak stary analogowy tv. W ustawieniach obrazu tylko jedna opcja wchodzi w grę (17)05-E83(VGA, FULLSCREEN), na wszystkich innych wyskakuje "No Signal". Przęłączanie trybów CAN nic nie wnosi. Wgrałem plik z aktuaizacją ale nie przyniosło to poprawy. Efekt jest taki jak na załączonym obrazku. No Signal występuje również podczas przełączania na bieg wsteczny, gdzie powinna być komunikacja z czujnikami cofania.

Moja obecna wersja softu: Witstek-Ksw-T-M600_OS_v1.7.1

 

IMG_20240911_180035.jpg

A jak podlaczyles komputer to wyswietlacza android 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2024 o 13:03, feloyo napisał(a):

A jak podlaczyles komputer to wyswietlacza android 

Podłączyłem tak jak stary, oryginalny wyświetlacz, jedną wiązką. Pokazuje tylko oryginalne menu bmw ale nie pokazuje w Dashboardzie takich danych jak: km/h, rpm, temp itp. Nie komunikuje się również z oryginalnymi czujnikami parkowania. Sprzedawca twierdzi, że tak ma być i jest to nie do obejścia. Szkoda tylko, że nie wiedziałem tego przed zakupem... Na stronie Sprzedawcy jest informacja "Pełna integracja z autem i jego systemami np.: kierownicą  multimedialną, kamerą cofania, iDrive". Także jak ktoś ma E83 to musi to wziąć pod uwagę.

Może ktoś wie czy da się wyłączyć, żeby podczas wrzucenia biegu wstecznego ekran nie przełączał się na wizualizacje, której nie ma. Po co mi widzieć na ekranie obraz z kamery, której nie mam albo syganał z czujników, które nie współpracują z ekranem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Jeśli sprzedawca twierdzi ze tak ma być to odstąp od umowy na podstawie niezgodności towaru z oferta, może to jakiś nieudany klon jakich pełno za 1/3 ceny, wiadomo ze wszystkie te ekrany są z Chin, ale są produkty dobrej jakości z supportem jak tu u kolegów z comfortmedia i są niestety słabe, w dodatku bez jakiegokolwiek wsparcia posprzedażowego bo trudno je uzyskać od kogoś kto zamówił paletę na allieexpres i tylko sprzedaje 

Czujniki powinny działać, jak i kamera

Edytowane przez Iras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

No to przyznam zdziwienie ogromne bo koledzy z comfortmedia zapewniają chociażby w poniższym filmie ze w e83 działają czujniki i kamera itp

 https://m.youtube.com/watch?v=jutKa-QgUFI

Ale może niech się oni tu wypowiedzą dlaczego w Twoim przypadku nie może to dzialac prawidłowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Powoływałem się również na ten film podczas rozmowy z nimi. Kamera na filmie jest dołożona przez nich a czujniki pokazują cały czas ten sam stan. Więc albo wszystkie kolory albo żaden. Okazało się, że E83 ma taki sposób komunikacji CAN, że czujniki nie będą się wizualizować, nie będzie również nic pokazywało w menu Dashboard (czyli nie pokaże km/h, rpm, temp, fuel itp.).

Tak jak z tym, z trudem ale jednak mogę się pogodzić, to nie mogę zaakceptować w jaki sposób wyświetla się stare oryginalne menu BMW. Obraz jest obcięty z prawej strony, śnieży i pływa. To już jest nie do zaakceptowania.

Fakt andoid chodzi płynnie i ma sporo przydatnych funkcji ale ja równieź chcę korzystać ze starego menu do obsługi FM, CD oraz "Komputera" ale jakość obrazu jest nie do przyjęcia.

IMG_20240918_090629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ustawienia rozdzielczości oryginalnego menu są tylko w ust.zaawansowanych(factory setting) i nigdzie indziej, tam nie zawsze właściwe ustawienie pokrywają się z nazwa modelu (ja mam f10, a dobrze wyświetla tylko jak wybrałem e70/e60, na innych było podobnie jak u Ciebie tzn „rozjeżdżał” się widok), ale skoro u Ciebie cokolwiek innego wybierzesz to pokazuje no signal to coś nie tak

Panowie z comfortmedia ogarnijcie to koledze bo ja was zachwalam a tu coś ewidentnie nie pykło…

Edytowane przez Iras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.