Skocz do zawartości

[330xd] Diagnoza nieprawidłowego kąta koła przód


MolibdenowyMateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z geometrią kół w moim 330xd. Lewy przód ucieka o 1 stopień w efekcie czego auto skręca w lewo podczas jazdy, ściera opone i strzela przy mocnym skręcaniu. Mechanicy którzy robili zbieżność nie potrafili stwierdzić co może być przyczyną, choć zakład 'specializuje' się w zawieszeniach. Cytując gościa z wąsem "Auto jest po incydencie, trza wymieniać po kolei, jeździć obserwować". Auto mam od niedawna, nie znam jego szczegółowej historii. Bite poważniej nie było, zapewne lewy przód spotkał się z krawężnikiem i coś się zepsuło.

Od czego zacząć wymianę? Co odpowiada za kąt pochylenia? Zwrotnica > Kolumna > Wahacz ? Czy może drążek, jakieś tuleje? Czy może jeździć po mechanikach aż znajdzie się ktoś na tyle ogarnięty, że będzie potrafił zdiagnozować problem?

Na ten moment jestem na tyle zdesperowany, że mam ochotę kupić i wymienić cały przód samochodu, byleby działało.


rysunki techniczne

http://www.realoem.com/bmw/pl/partgrp?id=EP71-EUR-12-2002-E46-BMW-330xd&mg=31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię, nie miałeś ustawianej geometrii tylko skorygowaną zbieżność. I do tego jeszcze źle zrobioną. Resztę parametrów geometrii nawet nie ruszyli. Jak poprawisz pochylenie, wyprzedzenie i odpowiednio ustawisz zbieżność to nie powinno być problemów z prowadzeniem.


Moja rada, zmień mechaników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię, nie miałeś ustawianej geometrii tylko skorygowaną zbieżność. I do tego jeszcze źle zrobioną. Resztę parametrów geometrii nawet nie ruszyli. Jak poprawisz pochylenie, wyprzedzenie i odpowiednio ustawisz zbieżność to nie powinno być problemów z prowadzeniem.


Moja rada, zmień mechaników ;)

 

Popieram :cool2:


Z resztą jakby ktoś mi powiedział ,,trzeba wymieniać po kolei, jezdzić obserwować,, to z góry mógłbym powiedzieć takiemu typowi że więcej tu nie przyjadę. Po takim sposobie wymiany możesz mieć i wszystko nowe a dalej problem pozostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.