Skocz do zawartości

Myjnia samochodowa RYSY!!!!


SOMEOLO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Czytałem. Chodzi mi o to, abyś miał już papier w ręku.

U znajomego była podobna sytuacja, bo miał przecierkę na parkingu, spisali oświadczenie sprawca + poszkodowany, auto oddał do BMW na naprawę bezgotówkową. Drzwi miały wgniecenie na 1 cm. Nowy element + oczywiście malowanie.

W międzyczasie zadzwonił do ubezpieczyciela i wyjaśnił, że auto przeszło korektę i miało zabezpieczony lakier. Ubezpieczyciel zażądał faktury za robotę i zgodził się oddać odpowiednio za elementy, które po naprawie pozostały bez powłoki ochronnej, czyli za połowę, bo szkoda była na boku auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja robiłem tak ( jak gość wjechał w tył, tez rysy - pani z OC powiedziała -300 zl Panu wystarczę , [bAD]...) , Pojechałem do serwisu bmw , podpisałem upoważnienie, dostałem auto zastępcze , za tydzień odebrałem swoje , a tym [bAD].....am na pewno serwis wystawił rachunek co najmniej na 4000 zl......

 

Czyli w moim przypadku powinienem się udać do aso bmw katowice i niech robią?

Tak by m zrobił , jak proponują grosze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa wygląd tak.


Dodzwoniłem się do bawaria motors.Termin przyjazdu to 22.11.2018

Kiedy na wstępie spytałem czy można poprosić kosztorys Pan z bawaria motors mi oznajmił : Ta usługa jest u nas płatna 500 pln .Uszy mi zwiędły i zapytałem o naprawę bezgotówkową.

Poprosili o dokumenty i powiedzą jak by to naprawiali. Jeżeli pzu zatwierdzi kosztorys na naprawę bezgotówkową wtedy bedą dopiero naprawiać.



to jakiś koszmar z tym:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy w bawaria motors. Bardzo miły Pan wypełnił dokumenty,zweryfikował szkodę w Pzu . Wycenił naprawę na 1500 zł. Wyśmiał pzu. Czekamy na odpowiedź z Pzu do końca przyszłego tygodnia.Dam znać co i jak. Swoją drogą ciekawe co zrobimy jak się okaże że odpowiedź pzu bedzie negatywna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze mówi, ja wstawiłem e38 bo miałem lekka stluczke. Podobna sytuacja jak u ciebie ubezpieczalnia wycenila to na jakieś drobne na cukierki. Także wstawiłem do ASO i dostałem co prawda f10 ale serwis się tłumaczył że w tej chwili nie mają żadnej 7emki żeby mi dać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Swoją drogą ciekawe co zrobimy jak się okaże że odpowiedź pzu bedzie negatywna.

Konstytucja zapewnia Ci prawo do sądownictwa - jesli ubezpiczyciel odmowi , poinformuj go ze w ten sposob dojdziesz swoich roszczen i zobaczysz ze tok rozmowy sie zmieni...Ubezpieczyciele wiedza ze sąd jest kosztowny , a poszkodowany jesli nie prubuje naciagnac ubezpieczyciela i tak wygra ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O auto zastępcze na czas naprawy zapytam dopiero jak dostanę odpowiedź pozytywną z pzu.

Wtedy umówię się na naprawę i na auto zastępcze a tak swoją drogą


W sosnowcu jest przemiła Pani od kilkunastu ubezpieczeń. Zapytałem co wtedy jeżeli pzu odmówi.


Pani jednoznacznie powiedziała że pismo że nie zgadzasz się z decyzją oraz że prosisz o niezależnego weryfikatora szkód. Dopowiedziała że wstawimy na portalu Pzu kto był opiekunem sprawy oraz kosztorys aby poszło w eter


Mówi że pracowała kiedyś dla pzu i śmiech.


Żona twardo że nie odpuści wiec i ja za Nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU nie wyraziło zgody na naprawę auta za 1500 zł ale ze 116 zł zrobiło się 445 bo jeden bok mogą zrobić w tej kwocie na co nie wyrażamy zgody bo jak auto będzie wyglądać ? Będziemy się odwoływać a potem sąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU nie wyraziło zgody na naprawę auta za 1500 zł ale ze 116 zł zrobiło się 445 bo jeden bok mogą zrobić w tej kwocie na co nie wyrażamy zgody bo jak auto będzie wyglądać ? Będziemy się odwoływać a potem sąd.

Tak trzymać, jak kur.... płacić OC to musisz , a jak dochodzi do wypłaty odszkodowania to się zaczyna szukanie wariata ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D Jutro kompletne odwołanie z kolejnym kosztorysem z innej firmy która wyceniła również na około 1500 zł .Na dole odwołania nacisk że w przypadku odmowy kwoty wstępujemy na drogę sądową.Co o tym myślicie ziomeczki? :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D Jutro kompletne odwołanie z kolejnym kosztorysem z innej firmy która wyceniła również na około 1500 zł .Na dole odwołania nacisk że w przypadku odmowy kwoty wstępujemy na drogę sądową.Co o tym myślicie ziomeczki? :D :D :D

Zapłacą ..... :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u tej Pani która kiedyś pracowała w Pzu i powiedziała że raczej zapłacą bo nie chcą mieć problemów ale znając moje szczęście pewnie bedzie pod górkę. Zobaczymy . De fakto mają 30 dni na odpowiedź ale podpowiedziała nam abysmy dzwonili nawet codziennie do nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie ponownie. Podam treść naszej reklamacji oraz odpowiedź.Zapytuję mądrych tu ludzi co z tym dalej i proszę o wszelaką pomoc.


Uprzejmie informuję, że początkowa kwota 116,85 zł oraz ponowna kwota 454,56 zł netto przyznana BMW BAWARIA KATOWICE na bezgotówkową eliminację szkody nr PL xxxxxxxxxxxxx jest zbyt małą kwotą, gdyż firma wyceniła w tej sprawie kwotę 1250,00 zł netto (1537,50 zł brutto).

Uzasadnienie:

PZU nalicza koszt naprawy 4 elementów boku samochodu, na których widnieją rysy powstałe w wyniku automatycznej myjni xxxxxxxxx . Jednakże naprawa i wypolerowanie samochodu tylko z jednej strony będzie skutkowała bardzo znaczną różnicą lakieru w stosunku do reszty na całym samochodzie. Pozbywając się rys automatycznie cały bok będzie wyglądał jak „doklejony” z innego samochodu. Informuję również, że dnia ......... zasięgnęłam także opinii z innego zakładu naprawczego, zajmującego się auto - detalingiem i tam również wyceniono kwotę naprawy szkody samochodu 1500 zł (w załączniku znajduje się kosztorys tej firmy). Pracownicy z obydwu zakładów naprawczych poinformowali mnie, że naprawa jednej strony będzie niedopuszczalnie odbiegać różnicą w jednolitej kolorystyce reszty powłoki lakieru i ogólnym wyglądzie estetyki samochodu.

W związku z tym wnoszę o dopłatę do kwoty 1500 zł na likwidację szkody i jednocześnie informuję, że w przypadku odmowy dopłaty ze strony PZU wystąpię na drogę sądową, gdyż kwota na jaką PZU wyceniło naprawę szkody, wynikłą nie z mojej winy i doprowadzenia samochodu do jednolitej kolorystyki jest absurdalnie nie do przyjęcia przez żaden zakład zajmujący się tego typu naprawami.


odpowiedź PZU:


Szanowna Pani,


W odpowiedzi na pismo z dnia xxxxxxxr. uprzejmie informuję, że po ponownej analizie dokumentacji dotyczącej wyżej wymienionej szkody nie znajdujemy podstaw do zmiany naszego dotychczasowego stanowiska.


Wyjaśniamy, że zgodnie z art. 361 § 1 kodeksu cywilnego zobowiązany do odszkodowania ponosi odpowiedzialność tylko za normalne następstwa działania lub zaniechania, z którego szkoda wynikła. Natomiast z art. 363 oraz art. 354 w związku z art. 826 kodeksu cywilnego wynika, że poszkodowany jest zobowiązany do minimalizacji rozmiaru szkody. Tym samym, zgodnie z obowiązującym prawem – na podstawie powołanych wyżej przepisów, ubezpieczyciel zobowiązany jest do wypłaty odszkodowania obejmującego niezbędne i ekonomicznie uzasadnione koszty naprawy uszkodzonego pojazdu. Wyliczona przez PZU SA kwota obejmuje celowe i ekonomicznie uzasadnione koszty naprawy uszkodzonego pojazdu i umożliwia dokonanie skutecznej i zgodnej z technologią naprawy pojazdu według kwot uwzględnionych w zweryfikowanym przez PZU kosztorysie.


W naszej opinii PZU SA, jako strona zobowiązana do odszkodowania na podstawie umowy ubezpieczenia zawartej ze sprawcą szkody, wypłacając kwotę odszkodowania adekwatną do wysokości poniesionej szkody realizuje w całości ciążące na nim zobowiązania z tego tytułu.


Ponieważ zaproponowana kwota odszkodowania umożliwia skuteczną naprawę pojazdu, zrealizowanie złożonych roszczeń i wypłata wyższych kwot mogłoby spowodować, że dopłata doprowadziłoby do otrzymania odszkodowania w kwocie wyższej niż poniesiona szkoda i byłaby źródłem bezpodstawnego wzbogacenia.


Zgodnie z zapisami kodeksu cywilnego, szkoda majątkowa nie może być źródłem bezpodstawnego wzbogacenia. Stanowisko w tej sprawie znalazło odzwierciedlenie między innymi w wyroku Sądu Najwyższego z dnia 2005.12.06 (I CK 220/05) zgodnie z którym, odpowiedzialność z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia obciąża wzbogaconego niezależnie od tego,

w wyniku jakiego zdarzenia uzyskał korzyść majątkową.


W przypadku braku akceptacji stanowiska ubezpieczyciela poszkodowanym przysługuje prawo dochodzenia roszczeń także na drodze sądowej.



Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moim zdaniem od początku poszedłeś w złym kierunku. Trzeba było wycenę TU z polerowania zamienić w ASO na lakierowanie bo inaczej się nie da ;) i dodatkowo doliczyć auto zastępcze i tyle. Załatwić drugi kosztorys z warsztatu niezależnego na taką samą naprawę, a nie kombinować z cardetalingiem bo to dla większości ludzi przerost formy nad treścią. Teraz masz pozamiatane bo kierunek naprawy przez "polerowanie" całego auta w/g mnie nie przejdzie i obawiam się, że zostaje już tylko droga sądowa. Przekombinowałeś i tyle chyba, że uda Ci się przepchnąć kosztorys na "lakierowanie" za większą kwotę+auto zastępcze niż obecnie daje PZU z jakiegoś warsztatu niezależnego, a zrobisz polerkę na własną rękę gdzie indziej. Ale nie wiem czy PZU podejmie jeszcze temat jak poszedłeś w stronę polerowania auta i Cie olali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.