Skocz do zawartości

E92 335d M57TU2 nie odpala ... nowa pompa cr


xborysx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem e92 335d nie odpala , mianowicie brak ciśnienia na listwie, paliwo leci do listwy ale bardzo słabo, w ista/d czujnik pokazuje ciśnienie do 17bar po dłuższym kręceniu ... pompa wysokiego ciśnienia po regeneracji więc na pewno dobra , zastanawia mnie fakt że nie słychać pompy paliwa po włączeniu zapłonu lub otwarciu samochodu , pompa dopiero zaczyna dawać paliwo jak kręcę rozrusznikiem , czy u was też tak jest ? podmieniałem sterownik pompy paliwa bo u mnie jest ekp2 na ekp3 i nic to nie dało , przy podłączaniu sterownika słychać przez ułamek sekundy jak dochodzi napięcie do pompy , ista/d pokazuje tylko błąd za niskiego ciśnienia przy rozruchu innych błędów brak , zostało mi już tylko podmienić pompę paliwa nic innego nie przychodzi mi do głowy ... może ktoś coś może z doświadczenia pomóc ? z góry Dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Klucz 17, odkręcasz doprowadzenie paliwa do wtrysku nr 1, jedną ręką uruchamiasz w ISTA pompkę dodatkową zbiornikową, drugą ręką zakręcasz doprowadzenie paliwa kiedy pompka przestaje pompować i tak do skutku aż paliwo poleci z listwy.


Robiąc to po swojemu zarżniesz rozrusznik i nową pompę CR.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo nie idzie na listwę gdy uruchamiam pompę w ista , słychać jak wraca do baku ale na listwę się nie dostaje właśnie odkręcałem już nie raz doprowadzenie z pompy do listwy , włączałem pompę przez ista i na krótko i do listwy nie dochodzi paliwo ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma takiej możliwości. To co słyszysz w baku to jest powietrze wracające do baku bo układ się odpowietrza. Dobry znak bo oznacza że pompka pracuje. Musi też być ją słychać. Trzeba pompę dodatkową ruszyć parę/paręnaście razy najlepiej tak jak Ci napisałem. Jeżeli jej nie słyszysz albo nic się nie dzieje to pompka w baku do sprawdzenia.


Czasem też jest tak że sitko wstępne na pompie w baku się zatyka i pompce jest trudno odpowietrzyć. Może to też być przyczyna przez którą pompa CR się zatarła, bo nie miała wystarczająco paliwa. Żeby to sprawdzić trzeba wyciągnąć pompkę z baku przez siedzenia.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa pracuje była wyciągana , powietrze leciało tylko chwile zaraz po założeniu nowej pompy , oczywiście robiłem odpowietrzania ista , lecz paliwo na listwę nie dociera mimo włączonej pompy paliwa w baku , dopiero jak silnik kręci pompa wysokiego ciśnienia pompuje paliwo ale pod bardzo niskim ciśnieniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , nie ma możliwości żeby pompa wtryskowa " dobra" dawała takie małe ciśnienie na listwę , wtryski sprawdzałeś nie walą przelewami ?

Jak wtryski ok , to jest coś nie halo z tą pompą po regeneracji :oops:

Choć miałem tak w X5 3,5d mega długo się odpowietrzał chyba z pół godziny :D

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień regulator ciśnienia na listwie , ten duży element na listwie wtryskowej , on jak dostaję sygnał z czujnika ( tego mniejszego elementu na listwie ) że jest za duże ciśnienia to upuszcza z listwy do przelewu .

Może tu jest jakaś usterka

W takim układzie paliwowym nie ma więcej możliwości , jeśli pompa w baku daje 3,5 bara , pompa wtryskowa dobra , wtryskiwacze dobre , to zostaje tylko regulator ciśnienia i czujnik ciśnienia ( czujnik podaje dane do ECU , a ECU steruje zaworem regulacji ciśnienia)

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.