Skocz do zawartości

Jaki aku dobrac do e61


Wapek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam e61 535d aku mi padl i musze wymienic. W tej chwili mam Bosch S5 S5013 12V 100Ah / 830 A dzwoniac do sklepu typ mi sprawdzil ze dedykowany jest agm. Pytanie o jakich parametrach? Zdolalem wycisnac z niego ze 95ah a ile a? Znalazlem taki AKUMULATOR BOSCH 95AH/850 P+ AGM i pytanie czy by sie nadal? tylko prosze o komentarz ludzi ktorzy sie na tym znaja a nie co sobie by wsadzili ;) Edytowane przez Wapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień tytuł tematu na zgodny z regulaminem, albo poleci do kosza.


Aku masz aktualnie Bosch S5 013, czyli kwasowo-ołowiowy. Jak zmienisz na AGM to nie zapomnij zarejestrować nowy aku oraz przeprogramować na AGM, bo AGM powinien być ładowany większym prądem.

Jeśli chcesz kupić AGM to weź Banner lub Bosch/Varta {Bosch jest produkowany przez Varte,) o pojemności 90,92 lub 95Ah. Większej pojemności nie będzie można zaprogramować. Gdybyś się zdecydował na zwykły kwasowy to weź największy jaki można zaprogramować, czyli 110Ah. Polecam też poczytać forum, jest wiele tematów na temat akumulatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co podałeś będzie ok. Auto masz z 2005 roku więc nie wydaje mi się że musisz mieć AGM bo raczej nie masz odzysku energii z hamowania, ani systemu start stop, ale dla pewności niech się jeszcze ktoś wypowie.

JAk się na niego zdecydujesz to trzeba by zakodować odpowiednią pojemność bo aktualnie masz zaprogramowaną 100Ah {o ile poprzedni właściciel wogóle to zrobił) oraz zrobić adaptację nowego aku. Podjedź do kogoś kto się na tym zna, powinno zająć około 5-10 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja miałem E60 520d z 2006 r. i fabrycznie siedział AGM 90AH dlatego do 535d tym bardziej radził bym taki zamontować choć to głownie zależy od wyposażenia dodatkowego. Może ktoś wcześniej wsadził zwykły kwasowo ołowiowy nie zmieniając rodzaju baterii w systemie i stąd problemy z obecnym który jest ładowany za wysokim napięciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale czy by dopiero po prawie roku padl? jakby nie zmienil to pewnie by szybciej wysiadl

Jakbym zmeinil na ten troche wiekszy to i tak bym musial przeprogramowac to juz chyba lepiej dolozzyc troche i wziac agma teorertycznie powinien dluzej wytrzymac...

Edytowane przez Wapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupowałem zwykły aku do siebie. Bosch, varta jest przereklamowana. Po oglądaniu wielu porównań wybór był tylko jeden auto part galaxy gold. Co mnie zdziwiło to polski producent a gniecie varte, bannera wszystko co jest na rynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie, mój bosch s5 wytrzymał ponad 5 lat jadę na krótkich odcinkach dieslem, który parkuje pod chmurką. Kolejna żeby było śmieszniej varta silver i trzyma się dzielnie 2 lata a auto jeszcze mniej jeździ. Nie można generalizować, sporo aut ma problem zwiększonego poboru prądu, o których właściciele często nie mają pojęcia. Wracając do tematu, podłącz auto pod ista i zobacz jaki akumulator masz zapisany.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.