Skocz do zawartości

Spaliny, norma przekroczona o 1000% pomocy!


Adam Kato

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 4 lata temu kupiłem w Niemczech bardzo sprawną jedyneczkę po jakiejś babci, przebieg 215k. Po dwóch latach na drugim corocznym badaniu technicznym wszystkie poziomy spalin były już krytycznie wysokie. Ale w tym roku na odczycie wartości zostały przekroczone o 1000% :!:


Ja swój samochód bardzo kocham, dodam, że to mój pierwszy własny i bardzo chciałbym problem rozwiązać. W ramach informacji dodatkowych, dodam, że od 2015 miałem średnio co prawie pół roku problem z sondą lambda, którą trzeba było czasami wymienić. Czasami wyskakiwał po prostu check engine, błąd sondy. I w zasadzie ja nie wiem jakiemu mechanikowi mam ufać, bo jak tylko poziomy spalin były przekroczone udałwałem się prosto do warsztatu. No i w obu warsztatach powiedzieli mi, że spoko, naprawione błąd jeszcze może wyskoczy bo sonda to znany nierozwiązywalny problem, ale spaliny nie powinny być problemem.


Ale oczywiście w tym roku na badaniach w lipcu, po majowym przeglądzie wymianie oleju filtrów i paru innych spraw ze spalaniem niezwiązanych, problem okazał się tak ogromny, że Panowie w stacji ze zdziwienia po prostu zaniemówili. :duh: Ja tych odczytów nie rozumiem, ale zakładam, że jak już technikowi opada szczena do ziemi po jednym spojrzeniu na karteczkę wilkości paragonu... to coś musi być nie tak. :mad2:


Spalanie też jest jakby troszkę duże, co prawda jeżdżę w miarę dynamicznie, ale te 9/10 przy 70-90 to dość dużo jak na motor 1.6 w benie.. ale to najmniejszy problem.


Zatem drodzy koledzy, znawcy, posiadacze jedynek, błagam, pomóżcie mi uratować moją Betke. Mieszkam w Katowicach, i mogę zawieźć na cały teren Śląska. Jeśli to ma pomóc to dalej też pojadę. Ale proszę.. ratujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja tych odczytów nie rozumiem, ale zakładam, że jak już technikowi opada szczena do ziemi po jednym spojrzeniu na karteczkę wilkości paragonu... to coś musi być nie tak

To pokaz co wyszlo na tej karteczce...

Sonda ma swoja zywotnosc i ma prawo sie skonczyc jej zywot ale jej zadaniem jest analizowac to co dzieje sie w silniku i przewaznie to tam jest przyczyna problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest tylko jeden problem. Mechanicy się dzielą na tych od wszystkich aut, ci się nie nadają. Na tych co robią grupę VW, ci się też nie nadają. No i na tych co robią tylko BMW. U tych musisz szukać. BMW to specyficzne auta:) Jak znajdziesz takiego od BMW to już połowa sukcesu. Trzeba jeszcze tylko zweryfikować czy się zna i można mu zostawić auto:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli to kat to wymienić, zamienniki dają radę, więc nie ma tragedii.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.