Skocz do zawartości

Klocki, tarcze - wymiana


ryb55

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
@ryb55 nie wiem na ktorym hamulcu trzyma, sorry za byc moze wprowadzneie w blad. Jedynie co to slyszalem kiedys w serwisie, ze auto hold powoduje szybsze zuzywanie klockow z tylu poniewaz hamulec odpuszcza dopiero po ruszeniu trzac klockami podczas ruszania o tarcze i powodujac ich szybsze zuzycie. Krotko mowiac wygoda kosztuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja właśnie wróciłem z serwisu. Po przebiegu 32 tys pojawiło się bicie przy hamowaniu. Diagnoza - do wymiany tarcze i klocki. Gwarancja minęła przy 20tys. :mad2: i raczej nie widzę szans, żeby to załatwić inaczej niż na własny koszt.

Problem w tym, że ostatnio jeździłem tylko po mieście a bicie pojawia się przy wyższych prędkościach. Nie czuć tego na odzysku energii. Ehhh.

TKHolding Architecture BIM VR

http://www.tkholding.pl

http://www.facebook.com/TKholdingPL

http://www.youtube.com/c/TKHolding

Film "Dlaczego Polacy boją się elektryków?" =>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z serwisu. Po przebiegu 32 tys pojawiło się bicie przy hamowaniu. Diagnoza - do wymiany tarcze i klocki. Gwarancja minęła przy 20tys. :mad2: i raczej nie widzę szans, żeby to załatwić inaczej niż na własny koszt.

Problem w tym, że ostatnio jeździłem tylko po mieście a bicie pojawia się przy wyższych prędkościach. Nie czuć tego na odzysku energii. Ehhh.

 


Pewnie przegrzałeś tarcze, lub na gorących wjechałeś w sporą kałuże.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45tys hamulce m i zero komunikatu.Fakt że przy zmianie kół widać że klocka zostało z 0,5cm ale tarcze jeszcze ok.więc wymieniam same klocki .Kto wie gdzie tanio kupię poza aso oem komplet?
Pozdrawiam aris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przegrzałeś tarcze, lub na gorących wjechałeś w sporą kałuże.


Pzdr

To samo usłyszałem w serwisie i zdaję sobie sprawę, że w przypadku hamulców przy takim przebiegu ciężko cokolwiek poradzić. Zastanawiam się tylko co to znaczy przegrzać tarcze i jak można przegrzać tarcze jeżdżąc hybrydą po mieście, hamując głównie odzyskiem energii. Abym wjechał w dużą kałużę to też sobie nie przypominam - ale tego udowodnić nie jestem w stanie więc muszę z tym żyć ;)

TKHolding Architecture BIM VR

http://www.tkholding.pl

http://www.facebook.com/TKholdingPL

http://www.youtube.com/c/TKHolding

Film "Dlaczego Polacy boją się elektryków?" =>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam komunikat - za 5000 wymiana.

Systemowo świeci się jednak OK - zdaniem serwisu na tych 5tys można zrobić znacznie więcej - system po prostu próbuje sobie teraz szacować zużycie.


Dodam, że bezpłątna wymiana klocków w ramach pakietu Plus przysługuje dopiero od 2000, nie od 5000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

u mnie 32 tys i tyl do wymiany , co prawda kupilem z BMW AG jak mial 20 tys przejechane wiec nie wiem co sie dzialo wczesniej


pytanie czy musi byc ASO czy nie , nie mam pakietu serwisowego

i jaki koszt tu(ASO) i tu (poza ASO)

i czy musze sie spinac co do kilometra z ta wymiana - zakladajac ze nic sie nie stanie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świci od 5tys, abyś się "przygotował" :)

Co do ceny - w ASO w Krakowie 3200 zapłaciłbyś za klocki i tarcze z wymianą

Co do spinania - moim zdaniem, jak się coś stanie po czasie wymiany klocków, odpukać oczywiście, to kto wie, co na to ubezpieczyciel czy Policja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma być?

Za xenony po 5 latach/100kkm jazdy jako dziennych, mimo, że świecą, też się dowalą?

Hamuje auto?

Hamuje, to spadać.

Na przeglądzie po 60kkm mówili, że już klocki do wymiany.

Pytam, ile mają?

Poszli, sprawdzili, 6 mm.

Dotrwały do 99 kkm

Tył 112 kkm


Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jedynce mam ponad 80tys. i z przodu i z tyłu jeszcze oryginalne klocki :cool2: , spokojnie do setki wytrzymają :)

W czwórce już tak długo nie wytrzymują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie umowilem w Szczecinie w Bonkowskich na ich stronie/apce to pani zadzwonila ze apka zla i zle skonfigurowana z kalendarzem ze musze 2 tygodnie poczekac albo oddac auto na kilka dni ;] szalenstwo


zastanawia mnie to czy musze klocki robic tam - bo widze jak kazda lampeczka to bedzie miesieczne czekanie na jasnie panow to czy nie moge sobie gdzie indziej tego zrobic...

tylko dealerzy maja ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zrobiłeś 100kkm na ori klockach ? :shock:

 

Ale nie bmw.

:mrgreen:


Se klocki wymień w stodole.

Ważne, że będą nowe.

Popytaj w niezależnych warsztatach czy mają komp odpowiedni do konfigu po wymianie.

A jak nie mają to zgłosisz przy okazji błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej oosób kupuje auta Premium, to i kolejki są coraz większe - w Krakowie w DObrzańskim 3 tygodnie czekałem na wymianę klocków

PS

Za chwile BMW będzie jak VW "Volkswagen = auto dla ludu" :)

 

Jakie, q, premium?

Miałem premium i serwis toyoty bił na głowę serwisując z 15 lat temu auto za 60kpln.

Premium za ćwierć bańki+ nie ogarniało takiego banału jak geometria po wymienia jakiś pierdołów za kilka zł.

Wyfraczeni, aroganccy lalusie w bok serwisu roboty nie potrafią ogarnąć.

Poziom skomplikowania obsługi nie większy niż wymiana oleju w seicento za 30-50 zeta a mniemanie adekwatne do faktury za pseudo przegląd z myciem nadwozia i odkurzeniem wnętrza.

Miny i samozadowolenie przebijające Dudę, Kaczyńskiego czy Ziobro połączone z cyfrą 2.000 zł.

Dramat a nie serwis.


W 1994 roku byłem Duisburgu 15 letnim mercedesem w serwisie. Padł na autobanie leciwy wydech.

120 DM robocizna, 280 DM części.

Wjechaliśmy koło 10 rano, powiedziano, że części będa po 13ej. Wyjechaliśmy po kawie, ciasteczkach, herbacie, etc.


Pokażcie mi serwis, który tak obsłuży ludzi w drodze, nie z UE.


Zastrzegam, nie wiem, jak to byłoby dzisiaj....


EDIT:


Wrocław, nieistniejący już, na szczęście Frączak, jeszcze koło tórów kolejowych.

Wracam ciężarówką z trasy, jakiś 1992 rok, strzelił resor paraboliczny.

Wpadam do bok, pusząca się Frączakowa, jak sie potem dowiedziałem, zagajam, co potrzebuję.

Nie ma, nie będzie, może za tydzień lub dwa.

Mogę skorzystać z telefonu?

Oni nie udostępniają. Na poczcie lub w budce.


Kurtyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Podpytam od razu - tylne klocki i tarcze miałem wymieniane przy 45, a przednie przy 50 dalej się nie świecą - przy xdrivie przód ma znacznie dłuższą żywotność ??

 

U mnie podobnie: 42k km przebiegu i tyl do wymiany za 3k km. Wymieniałeś tarcze przy 45k przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie: 42k km przebiegu i tyl do wymiany za 3k km.

 

No to ja przejechałem już chyba nawet z 7 i nadal nic się nie świeci - stąd pytanie

 

Wymieniałeś tarcze przy 45k przebiegu?

 

Tak - może dlatego, że mam pakiet serwisowy plus, więc ASO wymienia, bo i tak im BMW "odda" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.