Skocz do zawartości

Schemat przewodów masowych i plusowych


bmwe399

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, [530d]jaki jest schemat przewodów masowych i plusowych. Jest + wyprowadzony przy kolektorze, minus przy kielichu, minus od aku do karoserii, masa silnika pod silnikiem do karoserii, a jak to wyglada przy plusowym od aku i miedzy altkiem , a rozrusznikiem? jak to idzie? planuje zrobić BIG 3 bo mam ładowanie 14v przy obciążeniu ,a chce poprawić na jakieś 14.5 chociaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napięcie na alternatorze na jałowym? Jak tam nie ma 14,4 na jałowym to choćbyś tam przewody 1000 mm^2 dał to więcej napięcia się nie zrobi ;)

 

poczytaj odnośnie car audio i BIG 3 :) po wymianie glownym przewodow wzrasta sporo napiecie ładowania i ogólna stabilnosc pradu, planuje wymienic mase od aku, mase silnika i przewód łączący altek z rozrusznikiem, przewód od aku do rozrusznika jest odpowiednio gruby w e39 i nie trzeba ruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje zrobić BIG 3 bo mam ładowanie 14v przy obciążeniu ,a chce poprawić na jakieś 14.5 chociaż.

 

A powiedz ,gdzie mierzyłeś te ładowanie?? Przy altku, na aku czy odczytane w ukrytego menu :?:

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje zrobić BIG 3 bo mam ładowanie 14v przy obciążeniu ,a chce poprawić na jakieś 14.5 chociaż.

 

A powiedz ,gdzie mierzyłeś te ładowanie?? Przy altku, na aku czy odczytane w ukrytego menu :?:

 

przy aku i na aku i na klemach 14, a na kompie 13,8 ale to przeklamanie jest.. na jałowym takiej jest, na obrotach nie patrzylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


przy aku i na aku i na klemach 14, a na kompie 13,8 ale to przeklamanie jest.. na jałowym takiej jest, na obrotach nie patrzylem

 

No własnie to dziwne trochę, bo zazwyczaj na kompie mam większe wartości niż zmierzone miernikiem

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zmierz ile wychodzi napiecia z alternatora i juz bedziesz wiedzial czy walka o wyzsze ladowanie ma sens...

Zawsze w ostatecznosci mozesz podciagnac troszke wolne obroty , lub pokombinowac z regulatorem napiecia i osiagniesz swoj cel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz ile wychodzi napiecia z alternatora i juz bedziesz wiedzial czy walka o wyzsze ladowanie ma sens...

Zawsze w ostatecznosci mozesz podciagnac troszke wolne obroty , lub pokombinowac z regulatorem napiecia i osiagniesz swoj cel...

 


a można od góry to sprawdzić? na altku,bo w sumie nie zaglądałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.