Skocz do zawartości

Półosie tył lub przeguby 3,0 si 272km


goncia1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do kolegow pytanie siadły mi półosie z tyłu. Stukaja raz razem raz na zmianę, pękły takie metalowe poescienie przy przegubach zewnetrznych i smar wylal sie i kicha, nowe całe polosie to cena kosmos. Miem ze trzeba szukać po nr bo roznice w rowkach i grubodciach sa. Znalazłem dwie ale uzywki, na ebay znalazłem same przeguby na te półosie i pytanie czy sie wymienia przeguby czy nie, bo w aso nie ma przegubow tylko całe półosie



PS. Kurcze nigdy haka nie było, zadnych cieżarów tylko rodzina, zadne tereny i ciagle tylko trasa i połosie dwie siadaja po 150tys. Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniałem po 200 tyś. i to całe półosie na używane. Jak masz samochód z dokładanym hakiem, nawet na serwisie, to masz normalny most i półosie tzw. cienkie. Jak masz konfigurowane auto na etapie produkcji pod ciągnięcie przyczep to masz most i półosie wzmocnione tzw. grube. Tak mi kiedyś wytłumaczyli na serwisie i tak właśnie szukałem.Znalazłem od 4.8. Nie pasuje tylko od 3.0sd.

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/8609838-walek-przekazania-napedu/i50267/kL/sA/r2008/m01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Narazie sie nie skonczyła bo szukam czesci, pewnosc bede miał jak zdemontuje połosie i policze ile ma ząbków i jaka srednica to wtedy jest szansa z niemiec zamówic same przeguby w cenie 830zl/szt. Lub czekac jak cos sie pojawi na alledrogo z tym samym nr czesci ale jak narazie tylko jedna używka, bo w aso 4200 za jedna półos.

Co dziwne jest, co pare dni przestaje stukac i na kilka dni cisza albo stukaja na zmiane a nastepnego dnia razem. Dodam ze jak jest cisza to sa wyczuwalne wibracje tylnej osi tak ponad 110km/h wzywż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.