Skocz do zawartości

Ktory diesel lepszy z Automatem 2.5 czy 3.0 ?


topek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych grupowiczow,

jestem w trakcie sprzedawnia mojej laguny V6 3.0 i postanowilem nabyc BMW E39 z dieslem. W lagunie mialem gaz i bylem z niego baardzo zadowolony ale niestety tu gdzie mieszkam (Monachium), mam 15km do najblizszej stacji z gazem. Pracowalem jeszcze niedawno w BMW (dzial prototypow ES-4 Eching pod Monachium) ale wtedy jeszcze nie wiedzialem co bede kupowal, wiec nie pytalem inzynierow ktory wybor jest lepszy, choc maila pewnie napisze :) Po opisowym wstepie i przywitaniu sie wracam do wlasciwego pytania:

 

Mam zamiar nabyc E39 rocznik 2000 (lub mlodszy jak sie da, ale watpie bo bede mial do dyspozycji jakies 9000 Euro). Silnik to tylko diesel i baaaardzo chcialbym automatyczna skrzynie (pracujac w BMW jezdzilem automatami i jest to rewelacyjna sprawa, pomijam milczeniem SMG w M5 czy M6). Ktora E39 bedzie lepszym wyborem: 525d czy 530d ? Niezawodnosc tych silnikow, spalanie? Ktory silnik ma lepsza opinie i ktory lepiej zachowuje sie z automatem?

 

 

topek -> jak zawsze pozdrawiajacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

tez miszkam w niemczech..Bremen..

mam 730d 2001r

automat..

jezdzi mi sie rewelacyjnie zadnych problemow z automatem..zwroc uwage zeby kupowac steptronic!!

wiadomo ze e39 z tym silnikiem bedzie szybsza,tak wiec moge sobie wyobrazic jak to moze pomiatac!!! i zuzycie paliwa mniejsze..

ale szczerze powiem ,ze siedzac przy forum i sluchajac wypowiedzi na temat silnikow diesla to moge powiedziec ,ze jak narazie mam farta i nic konkretnego mi sie nie psuje..ale jesli mial bym znowu kupic autko to 4.4i v8 :cool2: :cool2: :cool2:

pozdrawiam. :D

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam 2,5 i powodow do narzekan nie mam. zreszta 2,5 jest calkowicie wzorowane na 3,0. wiec roznica jest w pojemnosci, spalaniu i osiagach. sam musisz sobie odpowiedziec w jakich proporcjach tego oczekujesz. jesli masz zamiar rozsadnie jezdzic to polecam Ci 2,5. zapewniam tez, ze duzej roznicy nie odczujesz w porownaniu z wieksza siostra.
DIESEL POWER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.