Skocz do zawartości

E90 320i Poszukuje schematu instalacji w drzwiach


Piotrekrs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.


Koledzy niebawem bede montowal U kolegi w E90 dodatkowe oswietlenie na kazdych drzwiach wewnatrz auta (pomaranczowe paski, zwane jako ambient light).


I teraz tak, chce to podłączyć tak, aby zapalalo sie to po wlaczeniu swiatel czyli wtedy, kiedy zostana podswiwtlone zegary oraz wszystkie wlaczniki. I teraz tak, pomyslalem, zeby to podpiac do kabli, ktore ida do wlacznikow elekteycznych szyb, a konkretnie do kabli,ktore daja podswietlenie tym wlacznikom. I teraz moja prosba, czy ktos moglby podpowiedziec ktore to beda kable zarowno w drzwiach kierowcy i pozostalych?

Z gory serdecznie dziekuje za pomoc.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty chcesz to zrobić skoro to fabrycznie nie występowało w e90 masz jakiś patent na to? Położysz zwykły led na drzwi?

Jezeli chodzi o wykonanie od strony estetyki to mam juz opracowane co i jak i ma pewno zrobie obszerna fotoporade, moze sie komus to przyda.

Znalazlem niemiecki filmik, gdzie opisane jest wlasnie takie polaczenie jednak kompletnie nie znam tego jezyka. Szukalem w jezyku angielskim ale niestety bez rezultatu. Wiec naprawde bede wdzieczny za pomoc w tej sprawie.

Co do samych "EL wire" to sprawdzilem jak to swieci w nocy i przerobilem to tak, ze bardzo delikatnie swieci wiec efekt powinien byc naprawde niezly. Wiadomo jest to sprawa gustu.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za ewentualna pomoc


Ps. Chodzilo mi dokladnie o ponizszy film, jezeli ktos mogl by pomoc mi przetlumaczyc kabelkologie to bede wdzieczny


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Uwielbiam jak ktoś coś chce i napisze mam "e90" pomóżcie. 7 ostatnich znaków VIN i wszystko wiadomo. Jak kubaj napisał. Na rej stonce są wszystkie schematy. Po wpisaniu VIN dotyczą tylko rocznika twojego auta. Jako że nie wiem jaki to rocznik to wybrałem do 02/2007 sedan 320d.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e90-320d-lim/wiring-functional-info/body/locking-security-functions/power-window-regulator/inputs/kIPCjBg

Oświetlenie idzie kablem szarym z czerwonym paseczkiem, masa jest wszędzie lub brązowy kabelek. Na schemacie jest wszystko zaznaczone, kolor, grubość kabla, w jakiej wtyczce który pin zajmuje oraz wszystko jest polinkowane. Jak masz inny rocznik to wybierz który

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e90-320d-lim/wiring-functional-info/body/locking-security-functions/power-window-regulator/inputs/

Wszystko jest za free. Podstawowa znajomość angielskiego oraz umiejętność czytania schematów potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.