Skocz do zawartości

E60 m57 3.0d klapki wirowe


Damiano_1234

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Z tymi klapkami to jest tak , że auta bez dpf ich nie mają.

I pewnie jest wszystko ok ale mapa wtrysku jest inna.

W aucie gdzie one są przewidziane mapa wtrysku uwzględnia ich działanie.

Zapewne automat?

Automat ma każdy.


Zresztą nie mam tu na myśli tylko 3,0d w e60.


W mojej e87 nie ma klap pomimo , że auto jest młodsze.

Dodatkowo jak ktoś do tego odłaczy egr to jest duuuzo czystego powietrza idącego przez przepływomierz.

Niby lepiej ale sterownik zapewne dolewa paliwa .

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Robisz z siebie nie wiem kogo.


Wyjaśnij gdzie tu napisałem o e60 konkretnie????


Napisałem o silnikach diesla w BMW ale to chyba zbyt trudne dla ciebie do zrozumienia...

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim przykładzie, mam wersję 525 wczoraj skończyłem pracę nad usunięciem klap. Kolektor wyczyszczony do gołego plastiku, węże podciśnienia wymienione, uszczelki również wszystkie. Autorko lepiej reaguje na gaz. W pierwszym momencie myślałem że będzie palił dużo a tu zaskoczenie. Z ręką na sercu 8,2 do 8,4 miasto a po za mieszany 7,7. Zbiera się fajnie ale to moje odczucie, nic nie chodzi głośniej nie dymi, kultura zachowana pracy.

Wszystko bez komputera się obeszło.

Sądzę że to dobry ruch w stronę poprawy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze



Warto zauważyć , że wywalenie klap powinno być połączone z ich wyprogramowaniem ze sterownika silnika.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kolega ma rację, można skorzysta z komputera. Ja sam jescze tego nie zrobiłem :?

A co do kolektora, czyściłem go środkiem z karcher RM31, środek żrący zastosowanie do mycia silników itp, tylko uwaga na ameliniowe :lol: elementy. Sposób producenta to 3do1 ja zastosowałem łagodniejszą wersję 4do1 i zostawiłem na całą noc. Rano dokładne mycie myjką ciśnieniową z gorącą woda i ukazuje nam się funkiel nówka kolektor tylko do poskładania po suszeniu. Dałem nowe oring-i na EGR i uszczelki na kolektorze, wszystko śmiga nic nie dzwoni i nie piszczy.


Zamierzam sam podjechać choć sprawdzić co słychać od strony komputera u znajomego magika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Kolegow!

Jestem po demontazu nieszczesliwych klapek wirowych. Lecz to nie koniec problemów w moim przypadku:( Postepowałem raczej zgodnie z Sztuką, a po poskładaniu wszystkich klocków do kupy wywala błąd emisji spalin Incresse Emission itp. Problem dotyczy zaworu EGR. Dlaczego? Czy ktoś z was miał ten sam problem?

Pozdrawiam i z góry dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow!

Jestem po demontazu nieszczesliwych klapek wirowych. Lecz to nie koniec problemów w moim przypadku:( Postepowałem raczej zgodnie z Sztuką, a po poskładaniu wszystkich klocków do kupy wywala błąd emisji spalin Incresse Emission itp. Problem dotyczy zaworu EGR. Dlaczego? Czy ktoś z was miał ten sam problem?

Pozdrawiam i z góry dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam Kolegow!

Jestem po demontazu nieszczesliwych klapek wirowych. Lecz to nie koniec problemów w moim przypadku:( Postepowałem raczej zgodnie z Sztuką, a po poskładaniu wszystkich klocków do kupy wywala błąd emisji spalin Incresse Emission itp. Problem dotyczy zaworu EGR. Dlaczego? Czy ktoś z was miał ten sam problem?

Pozdrawiam i z góry dzieki za pomoc:)

 

Jakie rozwiązanie kolego było Twojego problemu? Jutro będę wyrzucał klapki i chciałbym wiedzieć, czego można się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Podrzuci ktoś na PW sprawdzone miejsce, gdzie można kupić kolektor dolotowy z wzmocnionymi klapkami wirowymi? 530d 2008r?

Ja mam te klapki z demontażu ze swojego auta, są metalowe więc raczej takie jakie szukasz, rozmiar 22mm, kolektor był z 2013 roku. Jak coś to pisz bo są na sell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.