Skocz do zawartości

[E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder


mateomix99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem na etapie kupna e46 z 320i, problem w tym że świeci sie w nim check engine i auto czasem nie pali na jeden cylinder, wystarczy wtedy wyłączyć i włączyc silnik zeby znowu wszystko grało. Auto jest na lpg.

Sprzedający mówi że na komputerze pokazuje wypadanie zapłonu.

Dodatkowo widzę, że DISA jest do wymiany bo daje dziwny dźwięk i sprzedający mówi ze jest do wymiany

Przestaje grac na jednym garze i na Pb i na LPG. Świece podobno ma nie pod gaz tylko zwykłe. Jak go dokładniej sprawdzić wykluczyć ze to wtryski czy kompresja?


Pytanie co może być grane z silnikiem? Czy to po prostu przez świece cewki, czy przez DISA, czy coś poważniejszego? Jakie koszty doprowadzenia do ładu? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeden forumowicz pisał, że świece do gazu to mit.

U mnie też wypadał zapłon ale nie czułem tego podczas jazdy. Po wymianie świec na zalecane do mojego silnika (nie do lpg!) błędów z zaplonem brak. Disa chyba jest na 2 śrubkach, szybko sprawdzisz w jakim jest stanie.

civic VI 1.4+>clk200k>a4b6 1.8t>x3 3.0d>e46 2.0d touring>e46 2.2 touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co to może powodować, zeby od razu pół silnika nie wymienic? jak to zdiagnozować?


bo to jest dziwne ze auto jedzie normalnie nagle ciach pada jeden gar gasisz odpalasz i znowu gra normalnie, jakby to byl wtrysk albo kompresja to chyba by caly czas nie palił na 1 gar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak jak napisałem na innym forum, trzeba przeanalizować korekty paliwowe a dodatkowo masę powietrza oraz pracę sond, błędy to nie wszystko. Puki nie podasz konkretnych błędów oraz odczytu z live data to nie da Ci się pomóc, czego oczekujesz? Wróżenia z niekonkretnego opisu?

Wymiana świecy i cewki bez potwierdzenia to bardzo średni pomysł i zapewne bez sensu wydane pieniądze, szczególnie biorąc pod uwagę, że zapłon wypada na różnych cylindrach.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jestem na etapie kupna e46 z 320i

Szukasz auta do jazdy czy do remontu?Bo jesli do jazdy to powinienes szukac pojazdu ktore nie ma problemow...-myslisz ze gdyby to byla cewka albo swieca to obecny wlasciciel by tego nie wymienil przed sprzedaza?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze tak ...Podlacz kompa sprawdz na ktorym cylindze jest wypadanie .Mozesz zrobic to bez kosztow przeloz cewki pamietajac gdzie byly.Wykasuj bkledy i sprawdz czy wypadanie jest na tym samy cylindrze i po robocie .Ale musisz podpiac kompa.Cewki padaja od tak sobie smieszne jest ze po ponownym odpaleniu jest przez jakis czas dobrze ja zawsze mam w zapasie jedna..Ale musisz podpiac kompa i zobaczyk faktyczny blad i na ktorym cylindrze..Bo inaczej fusy i wrozby.
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.