Skocz do zawartości

Nie zapala :/


zmp3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam probblem do dzisiaj moja becia nie paliła na benzynie. I myslalem ze to filtr paliwa bo przy wyzszych obrotch juz dalo sie jezdzic na paliwie ale i tak przerywalo. Dzisiaj wymienilem filter paliwa, niestety nic to nie dalo. Wyciaglem swiece do przeczyszczenia i po wsadzeniu ich od wyczyszczonych pomylaly mi sie kable i auto niechcialo zapalic. Gdy juz podpiolem dobrze kable auto dalej nie pali anie na Gazie ani na Benzynie. Na gazie jest odrazu wystrzał jak dodam gazu przy zapalaniu. A na benzynie zapali ale strasznie trzepie autem i po wcisnieciu pedału gazu na max Auto jakos tam skacze ale nie przekrasza okolo 500 obrotów. I teraz mam pytanie co sie moglo stac ?? i gdzie znajde magika najlepiej w Jaworznie tu gdzie mieszkam który to naprawi ?

 

pozdrawiam

Edytowane przez zmp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak co do kolejnosci jestem juz pewny w 100% ze jest dobra, i dziwi mnie czemu chodzilo przed wyciagnieciem swiec a teraz juz nie. ale jutro jeszcze sprawdze ten przeplywomiez i chyba gaz mi sie skonczyl, przez to i na gazie nie pali i strzela. Jutro jakos auto zacigne na stacje i zatankuje wtedy zobacze czy chociaz na gazie odpali. Mam pytanko jaka ma być przerwa na swiecach bo na stronie ngk znalazlem ze 0,8 ??

 

A jak myslicie jak nie ma gazu bedzie strzelał czy razczej nie powinien ??

 

No i pompe paliwa i ten przeplywomierz tez jakos sprobuje sprawdzic.

 

pozdrawiam i czekam na kolejne sugestje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak jeżeli masz instalacje zwykłą to po takich wystrzałach na 100% przepływkę szlag trafił. A jezeli chodzi o strzały na gazie to mała ilość gazu w zbiorniku to małe cisnienie tego gazu a małe cisnienie to niepełne napełnianie miksera i parownika i stad te strzały. Bo wiesz o tym napewno że nie zaleca się jeździć na gazie "do końca". :cry: :cry: Na twoim miejscu najpierw wyeliminowałbym problemy z uruchomieniem na benzynie a nie próbowałbym uruchamiac go na gazie :nienie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam sie zajac benzyna .. to od czego zaczac ?? pompa paliwa .. przepływomierz i co dalej ?? swiece kable ?? bo wsumie mechanikiem nie jestem i znam sie tyle co nic.

 

Jak wogole sprawdzic to czy dziala tzn chodzi o przeplywomierz jak go sprawdzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę najpierw sprawdzić pompę paliwa - znajduje się ona pod tylną kanapą po prawej stronie (patrząc zgodnie z kierunkiem jazdy). Odkręć czarny gruby wąż od pompy i spróbuj zakręcić silnikiem. Tylko bez przesady bo wszystko będzie Ci śmierdziało benzyną. Jak zauważysz że już pompa ciągnie paliwo to znaczy ze ona jest sprawna - inaczej wiadomo co się stało.
Buch teściową w klatkę piersiową ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu pożyczyłbym od kogoś kto ma takie same autko przepływkę i próbował uruchomic go na benzynie. Bo jak mówiłem wczesniej twoja przepływka po tych strzałach na pewno jest uszkodzona.

Daj znać jak go uruchomisz na benzynie. Potem zajmiemy się instalacja gazową. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to moze byc pompa paliwa która sie skonczyła poprostu dlatego miałes te problemy na wysokich obrotach, a strzelanie na gazie to moze byc problem konca gazu albo swiec przy których grzebałes moze maja teraz za duze przerwy albo ogólnie sa juz zużyte. Przy instalacjach pierwszej i drugiej generacji problem ze złą iskra powoduje te wystrzały zreszta bardzo niebezpieczne jak juz koledzy wspominali dla przepływomierza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa raczje jest sprawna bo sprawdzalem ja tak ze odpiolem od filtra paliwa i zaczolem krecic i wtedy paliwo leci przez filter tez przechodzi. Co do przeplywki to juz nie wiem a zaraz chyba jade po mechanika.

 

I zobaczymy co powie a przeplywki nie mam z kad wziasc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.