Skocz do zawartości

E90 wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów ASB


Tymo

Rekomendowane odpowiedzi

olej do dyfra kupię w serwisie, a olej do skrzyni to jaki ? Mam MTF-LT2 (zielona naklejka), 120d, skrzynia jak w E46 320d. Poszedłem do sklepu i nic nie mówiłem o naklejce, a ten do mnie od razu 75w90, tak :?:

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, podepnę się pod temacik odnośnie oleju w skrzyni :)

 

Posiadam BMW e90 z roku 2007 bodajże z miesiąca maj :) Samochodzik ma silnik M47TU2,

 

Silniczek sprzęgnięty jest z manualną skrzynią 6-ścio biegową i postanowiłem sobie wymienic olej :)

 

Tylko pytanie do was, ponieważ na naklejkę jeszcze nie patrzyłem i chce go zamówic w ciemno, czy taki będzie odpowiedni ?

 

http://allegro.pl/fuchs-sintofluid-75w80-1l-vw-g-052911a1-a2-bmw-i4109228870.html

 

Bo jeśli tak to zamawiam od razu dwa litry i przy najbliższej wymianie oleju w silniku, wymienimy również w skrzyni :)

 

Bardzo bym prosił czy aby na pewno spełnia wszystkie normy i czy jest to dobra firma, ponieważ lepiej dopłacic parę złotych i kupic konkretny olej . :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ja wymieniałem tydzien temu olej stary wylałem wlany był nowy koszt olej z robocizną 100 zł mechanik powiedział ze mam miesiąc pośmigć i znów go wymienić zeby się przepłukało przebieg 220 tyś czarny jak smoła różnicy jakieś tam nie widać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wymianie oleju w skrzyni biegów pogadajcie z kolegą gorik79 -fachowo doradzi w tej sprawie.

ja wymieniałem olej właśnie u niego -skrzynia zalana olejem Pentosil

http://allegro.pl/pentosin-mtf2-75w80-2l-serwis-bmw-zapraszamy-i4185315427.html


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie mam takiego zalecenia.

jedyne zalecenie to wymiana uszczelniacza przy wybieraku -poci się.


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ta wymiana po miesiącu (jeśli zalany był właściwy olej) nie zaszkodzi, ale konieczna raczej nie jest (jedynie uszczupli trochę portfel).

Ja zalałem ponad rok temu Pentosil. Podobno taki jest zalewamy fabrycznie.

Edytowane przez chris99

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej mechanikowi chodziło o to, aby nowy olej wypłukał resztki starego, który teoretycznie mógł pozostawić po tak długim czasie i przebiegu jakieś drobne nagary i osady. Później nowy i kilka lat spokoju...

Sam rozważałem ponowną wymianę, ale na razie odpuszczam, bo zauważalnej różnicy i tak nie będzie w pracy skrzyni.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał kolega

 

 

Tu raczej mechanikowi chodziło o to, aby nowy olej wypłukał resztki starego, który teoretycznie mógł pozostawić po tak długim czasie i przebiegu jakieś drobne nagary i osady. Później nowy i kilka lat spokoju...

 

 

Dokładnie to samo mi powiedział że nie jest to koniecznie ale jeśli chce mieć to zrobione na tip top zaleca takie coś tym bardziej że Niemiec nie przewidział takich przebiegów dla skrzyń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie czasem taki czarny zlatuje że warto wypłukać skrzynie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Natknąłem się ostatnio na dosyć ciekawą i nowatorską procedurę wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów.

Dzięki takiemu zabiegowi, jak sugeruje wykonawca, jesteśmy w stanie wymienić 100% oleju w skrzyni, a nie 40-50%, tak jak to jest w przypadku zwykłej wymiany grawitacyjnej.

Jako, że od mojej ostatniej wymiany oleju w skrzyni mija już prawie 30 000km, zastanawiam się nad zafundowaniem mojej E92 takiej przyjemności bo opis usługi brzmi dosyć logicznie i sensownie.

Macie jakieś doświadczenia związane z taką wymianą?

Co o tym sądzicie?

 

http://slusarczyk-auto.pl/oferta/dynamiczna-wymiana-oleju

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/196/nduk.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gdzieś czytałem, że w ZF jak pojedziesz na serwis to wymieniają dynamicznie olej. Więc pewno jest to najlepszy sposób na wymianę całego oleju w skrzyni.

 

Osobiście nie znam nawet nikogo kto robił taka operacje, ciekawe też o ile większe koszta wyjdą w porównaniu do tradycyjnej metody wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczna wymiana oleju jest jak najbardziej najlepszym sposobem wymiany tylko musi byc przeprowadzona przez fachowcow bo jezeli jest zle wykonana tp mozesz miec problemy i nie jest to zadna nowosc tak przy okazji bo juz jakies 6 lat temu wymienialem olej w skrzyni automatycznej dynamicznie i to rownierz wtedy nie bylo nowoscia:)

 

Jezeli osoba ktora ci wymienia olej w sposob graqwitacyjni sie zna to wymieni ci okolo 70/80% oleju (te 40/50% to tak zwany marketing negatywny). przy wymienie dynamicznej wymienia ci 90% oleju chyba ze plukaja skrzynie co nie jest stalka.

 

Normalnie olej w skrzyniach ZF wymienia sie co 80000 km (zalecenie producenta to 60k km do 80 k km) przy wymianie dynamicznej. Przy wymienie statycznej nalezy skrocic ten interwal do 50000 km. I wymieniajac twoj olej w sposob statyczny co 50000 km juz jestes na wierzcholku dbalosci o skrzynie biorac pod uwage ze w 80% skrzyniach auto BMW olej nie jest NIGDY wymieniany (do mmentu gdy skrzynia nie padnie) jak promuje to zreszta BMW.

 

Jezeli wymieniales 30000 km temu to odpusc sobie na razie i albo wymien statycznie za 20000 km albo pojedz to punktu ZFa w Berlinie na przyklad za 30000 km i wymien u nich dynamicznie, koszt takiej imprezy z pamieci to 450 euros na orginalnym oleju i misce ZF i masz przy okazji insepkcje skrzyni robiona przez producenta (w cenie). jezeli bardzo sie napaliles na robionie dynamicznej u kogos innego niz ZF to popros o pisemna gwarancje na brak klopotow zwiazanych z wymiana oleju (jezeli ci jej nie dadza to odpusc).

 

I jeszcze dwie uwagi jezeli wymieniasz olej to wymieniaj go na DOKLADNA specyfikacje producenta czyli ZF Lifeguard 6 (w ravenolu to olej 6HP) i nie daj sie namowic na zadne ATfy... ale szczegolnie trzeba uwarzac na miske z filtrem, TO MA BYC ORGINAL ZF. Zadengo zamienika. Zaminiki ktore chodza na rynku maja w 99% duzo gorszy filtr a niektore wrecz maja wady fabryczne w postaci np mocowan od filtra ktore sie lamia i sa zasysyane do skrzyni...

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.