Skocz do zawartości

E46 320D M47N ustawienie zbieżności po wymianie maglownicy


jungel19911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Musiałem wymienić maglownice w swoim aucie, ponieważ miałem takiego pecha że walnięty był zarówno magiel jak i pompa wspomagania, teraz kierownica patrzy lekko w lewo. Wystarczy że ustawię zbieżność śrubami na drążkach kierowniczych po takiej operacji?? Ile powinna wynosić z przodu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przyjmuje się że powinno się to robić raz do roku. Jednak jak to w Polsce, każdemu szkoda na to kasy, przecież jedzie dobrze, po co to ruszać. Sam rzadko ruszam, bo jak pojechałem do jednego ćwola to było gorzej niż przed. Trzeba znaleść kogoś ogarniętego. Ogólnie to od samego wybijania się zawieszenia rozjeżdża się geometria. Nie musisz w nic przywalić, aby było źle. Ustawianie zaczyna się od tyłu i przechodzi na przód. U mnie przód i tył kosztuje 130-150zł. Edytowane przez Jack79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda sedan. Nie wjechalem nigdy na zaden kraweznik auto trzyma sie jak przyklejone i nawet po puszczeniu kierownicy idzie prosto wiec warto mi cos kombinowac jak bylo idealnie? Tymbardziej ze w tym roku byla geometria robiona? Przeciez po zdjeciu maglownicy prawie nic nie zostalo ruszone. Jesli juz mam ustawic wszystko to dajcie wszystkie parametry. Nie wiem czy to cos ma do geometrii ale mam sportowe amory i sprezyny. Kola 19 cali. Moze wiecie gdzie w kuj-pom mozna to zrobic tak zeby byla igla?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

obciazenie auta kierowca-68kg pasazer 68kg tylne siedzenia na srodku 68kg bagaznik 21kg zbiornik paliwa na full

zbieznosc (N=ujemna,rozbieznosc) 0,69 - 2,51 mm

zbieznosc 0st 6 minut do 0 st 22 minut lub 0,10 - 0,37 mm

pochylenie kola 0 st 23 min do 1 st 3 min lub 0,38 -1,05 mm

kąt wyprzedzenia 5 st 17 min do 6 st 17 min lub 5,28 -6,28 mm

Przeciez po zdjeciu maglownicy prawie nic nie zostalo ruszone

Własnie caly przod zostal ruszony - luknij jaki masz margines bledu na zbieznosci i odpowiedz sobie czy z taka dokladnoscia magiel trafil w stare miejsce

Dane ktore zamiescilem sa to wartosci kontrolne dla Twojego przedniego zawieszenia i w tych przedzialach wartosci maja sie miescic po regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jesli z kolo jest pod katem to musi byc z jednej strony zbiezne a z drugiej rozbiezne masz to napisane w nawiasie-nie bylo by tego gdyby kolo mialo parametr zero stopni

To sa tylko dane kontrolne bo danych regulacyjnych jest kilka razy wiecej.

Kazdy warsztat zajmujacy sie zbieznoscia posiada takie dane i je ogarnia a przynajmniej powinien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.