Skocz do zawartości

Naprawa silnika N43B20AY


piotrp83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z BMW E87 118i 2.0 143km. Silnik bierze olej, po zdemontowaniu głowicy która poszła do sprawdzenia i ewentualnego remontu okazało się, że dół silnika na pierwszym cylindrze jest porysowany (prawdopodobnie coś od świecy odpadło). Pytanie czy da się honować ten blok? Jest aluminiowy czy na cylindrach jest nicasil? Oddałem blok do starej daty fachowca ale nie jest w stanie powiedzieć czy wytrzyma to honowanie. Wiem że do tego motoru są dostępne nad wymiary tłok i pierścienie.


https://www.autoczescionline24.pl/kolbenschmidt-8167772.html

Jeśli ktoś coś coś wie w tym temacie proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jesli sa dostepne tloki nad wymiarowe to znak ze da sie honowac blok tylko koszt takiej imprezy przy tej cenie tlokow jest porazajacy-wyjdzie prawie 3 tys

Jesli pozostale cylindry sa OK to ja bym na twoim miejscu wymienil ta uszkodzona tuleje - efekt bedzie identyczny a koszt znikomy ale sam musisz podjac decyzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał jest taki.

Używany blok(używka allegro), ponieważ honowanie jest niemożliwe producent już nie sprzedaje tłoków (pewnie coś się działo po rozwiercaniu).

Stare tłoki, nowe pierścienie+panewki tłoka. Wał do szlifu (bije 0,1), nowe panewki wału+korby. Głowica wymienione prowadnice zaworowe ssące+zawory ssące+wszystkie popychacze+wałki rozrządu, ponieważ pacjent który robił wcześniej uszczelniacze zaworowe bez sięgania głowicy pokruszył krzywki grrr!!!(było to robione w profesjonalnej firmie BMW MINI), oraz nowy zawór ciśnienia oleju (dla świętego spokoju). Naprawiam to sam oby nie skończyło się to tak jak wymiana uszczelniaczy w pewnej firmie:).

Jeśli ktoś chce mogę podać koszt takiej zabawy jak skończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Napisz oczywiście podsumowanie po, jaki był pobór oleju przed i po wymianie uszczelniaczy? Jaki masz przebieg?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sytuacja trochę się skomplikowała, otóż tłoki muszę wymienić na nowe ponieważ stare mają luz na sworzniach i przewracają się na boki (dodatkowy koszt 1800zł) to idzie ogarnąć,natomiast mam problem z panewkami korbowodu są dostępne ale są w kształcie trapezu, szukam osoby która by mi je zaprasowała. Dodam ze w tym silniku tłok nie może mieć żadnych luzów na sworzniu ponieważ jest bardzo krótki i każdy nawet najmniejszy luz spowoduje problemy z pobieraniem oleju:/

Przebieg aktualny 220 000 uszczelniacze były robione przy 210 100 przed wymianą brał 1l na 1000 teraz brał 1ł na 250 km więc nic to nie dało. Jeśli ktoś chce może próbować z wymianą uszczelniaczy ale nie polecam. Zakład który naprawiał mi głowice oddał mi stare zawory i prowadnice by pokazać z czego jest zrobiony ten silnik (MASAKRA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu masz wszystko, razem z instrukcjami co jak rozebrać. Wystarczy znać angielski, podać 7 ostatnuch znaków VIN i szukać. Prościej już być nie może. BMW udostępnia wszystko.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.