Skocz do zawartości

[E60] 535d LCI Jakiego wlać Motula do silnika ?


mikan

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Jakiego lejecie motula - model i parametry do swoich 535d LCI po programie ?

Przebieg potwierdzony 150kk. Przeglądałem stronę producenta Motul i trochę zwątpiłem. Oczywiście wiem, ze LL04 ale to raczej nie wszystko.

Podejrzewam, ze 300V to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do marki oleju to zdania zawsze są podzielone.

Wiele osób już od dłuższego czasu preferuje w bmw Liqui Moly, Vaolvoline, Elf itp

Co do Ravenola to nie brałem pod rozwagę - nie wiem nawet z jakiej grupy się wywodzi.

Nie wiem jak teraz, ale wcześniej Motul nie był rozlewany w PL, używam go niezmiennie we wszystkich samochodach i motorach od 14 lat stąd osobiste wskazanie i nie bez znaczenia fakt, że poprzednik też latał na Motulu.


gk tds Dlaczego uważasz, że lepiej 5w30 ?


reloop Wiesz może gdzie jest rozlewany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dlaczego 5w30 a nie 5w40 ?

Dobrego producenta olej 5w40 silnikowi nic złego nie zrobi, ale....

Do tego silnika w naszym klimacie zwłaszcza zimą 5w30 (mniejsza lepkość) zapewnia szybsze smarowanie całego silnika po zimnym rozruchu i jednocześnie wystarczająco mocny film olejowy.To właśnie wtedy następuje największe zużycie silnika.Krótko i na temat nie będę ponownie się rozpisywał- na forum temat wałkowany nie raz.

Jak będziesz eksploatował samochód w Europie Południowej lub dalej za Morzem Śródziemnym to tam 5w40 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Czytałem od lat wielokrotnie na temat oleju na forum, ale e60 535d jest kręcone na różne sposoby i przez wielu użytkowników oraz dość długo już na rynku to chciałem poznać opinię na forum użytkowników - te sztuki które miały się przekręcić już się przekręciły.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że zimy co raz słabsze a wiosny upalne.

I na pewno nie 0w30, tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.