Skocz do zawartości

E39 sedan bagażnik


gurugomez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, ponieważ do poprzedniego konta zapomniałem danych :mad2: to przywitam się jeszcze raz - siemanko cześć :cool2:


Taka sprawa jest. Świeci mi błąd bagażnika, że otwarty - kable wszystkie całe w wiązce (chyba). Jak otworze bagażnik i kliknę przycisk na klapie to słychać pracę zamka jakby dociąg. Tutaj moje pytanie. CZY SEDAN NIE MIAŁ PRZYPADKIEM DOCIĄGU KLAPY? :norty: Rozważam, że może mam tą opcję, ale jest uszkodzona i stąd ten błąd. Ktoś mnie oświeci? :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie sedany tez mialy dociag tynej klapy.

---------------------------------------------

Stereo install build progress - 40% (jest plan, kable leza, wzmaki wisza, sub juz gra, radio siedzi, slupki maja ksztalt, tweetery graja...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę,żeby E39 sedan posiadały dociąganie klapy, może kolega coobah poratuje jakimiś zdjęciami lub linkiem do strony,gdzie jest to opisane
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk pochodzi najzwyczajniej od "silniczka" odryglowującego klapę i to wszystko
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk to pewnie od silniczka otwierającego zamek.

Dociąg to może i był, ale jeśli w ogóle, to tylko w wersji z hydrauliczną klapą (chociaż raczej nie dociąg, bo przy opuszczaniu klapy, ta się dość łatwo zamyka). W sedanie hydroklapa to jednak mega rzadkość. Najłatwiej sprawdzić czy jest hydroklapa po ewentualnych przewodach podłączonych do siłowników klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Odświeżam kotleta. Objawy jak wcześniej opisane: świeci błąd otwarcia klapy bagażnika, po otwarciu siłowniczek zamka nie wraca natychmiast w położenie neutralne tylko po jakichś 5-7 sekundach. Oświetlenie w bagażniku, oświetlenie tablicy działa poprawnie. Wiązka sprawna na 100%. Pytanie - czy jest jakiś przekaźnik lub moduł do klapy bagażnika i on może takie cuda robić? Jeżeli to ważne mogę dodać , że od czasu wystąpienia tego zjawiska nie zawsze gaśnie światło wewnątrz po odpaleniu auta. No i co najważniejsze pobiera prąd na postoju- to chyba przez informację ,że bagażnik otwarty.Szukałem wszędzie ale to jedyne miejsce gdzie ktoś opisał podobny problem ale już rozwiązania nie ma. Nadmieniam, że podmieniałem cały zamek z siłownikiem, klamkę z mikrowyłącznikiem oraz mikrowyłącznik przy zamku na kluczyk z innego auta i to samo a moje sprzęty w innym aucie działają prawidłowo. Chcę to zrobić bo dość już odłączania akumulatora. Proszę o pomoc. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wjechała nowa wiązka dlatego jestem pewien, że wiązka jest OK. W module komfortu podczas otwierania słychać jakiś przekaźniczek który pracuje.Czy jest możliwość, że moduł komfortu się wysypał i stąd info o otwartej klapie i niepoprawna praca siłownika zamka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest taka możliwość.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.